SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)

SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)


BYT S DLOUHÝM PŘÍBĚHEM, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Investor si pořídil byt na občasné přespání v centru, v domě s dlouhou historií sahající až do počátku urbanizace města, do období románského. Jelikož byt není určen k trvalému bydlení, nebylo nutné dodržet v konceptu běžně zavedené postupy. Tajemné příběhy slavného spisovatele staré Prahy, Franze Kafky, se staly inspirací při navrhování interiéru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Peter Požár a Ing. arch. Julie Kopecká, spolupráce Jana Hučíková, DELICODE s.r.o., www.delicode.cz)

INTERIÉR CHALUPY NA ŠKOLE, JAVOREK

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Chalupa původně sloužila jako statek, později byla přestavěna na školu. Rozlehlé vesnické stavení s vejminkem bylo v žalostném stavu, majitelé se ale zamilovali do velkých oken a starobylého domu. Autoři se snažili zachovat maximum původních prvků, které kombinovali s tím, co moderní člověk potřebuje.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor: Adéla Lipár Kudrnová a Ing. arch. Tomáš Beránek, ARKI STUDIO, www.arki.cz; přihlašovatel: Adéla Lipár Kudrnová, www.adelaliparkudrnova.com)

DŮM HŘEBEJKOVÝCH, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Kompletní rekonstrukce dvoupodlažního řadového domu trvala čtyři roky. Klient požadoval honosné, neobvyklé, barevné bydlení v eklektickém stylu. Na terase vznikla zimní zahrada a došlo k propojení interiéru se zahradou. Na přání investora se v prostoru využilo netradičních kontrastů a kombinací materiálů, které kombinují ušlechtilé drahé materiály s jejich nejběžnějšími levnými jednoduchými variantami.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL, s.r.o., www.formafatal.cz)

PANELOVÝ BYT JAKO LOFT, PRAHA

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Při rekonstrukci atypického panelového bytu byl kladen velký důraz na variabilitu prostoru. Díky konstrukci domu bylo možné vybourat veškeré příčky a vytvořit zcela novou dispozici interiéru. Velký obytný prostor působí jako loft, posuvné dveře vytvářejí oddělené místnosti. Původní nosné betonové prvky se staly inspirací pro barevné řešení v zemitých odstínech šedé.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. MgA. Klára Kučera Makovcová, KLÁRA MAKOVCOVÁ ARCHITECTS, www.km-a.cz)

MINIMALISTICKÝ BYT S ŽIŽKOVSKOU VĚŽÍ V OBÝVÁKU, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Množství skleněných bloků a poloha bytu v horním patře jednoho z krajních domů komplexu Central Park výrazně ovlivnily i návrh interiéru. Minimalistické pojetí a zvolené materiály podtrhují výjimečné výhledy do zeleně Parukářky, přes Žižkovskou věž až na Pražský Hrad. Dominantním materiálem je světlý dub jako dřevěná podlaha, v dýze italské provenience a na většině nábytku, které doplňují kontrastní černé prvky.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Barbora Léblová, BARBORA LÉBLOVÁ INTERIORS & ARCHITECTURE, www.leblova.com)

BYT V PANELOVÉM DOMĚ 12 METRŮ DALEKÝ, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Mladá rodina zdědila byt v panelovém domě, který nebyl nikdy rekonstruován. Nové dispoziční řešení je radikální a čisté. Hlavní obytná místnost nyní zaujímá skoro polovinu plochy bytu a otvírá se přes celou šířku budovy, tj. 12 metrů. Materiálově se v bytě prolínají vrstvy původních hrubých povrchů s novými minimalistickými prvky interiéru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Tamara Kolaříková a René Dlesk, RDTH ARCHITEKTI s.r.o., www.rdth.cz)

S DEJVICKOU NOBLESOU, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Místnosti původní dispozice bytu byly seskládány podél jediné fasády, a proto autoři při návrhu rekonstrukce upřednostnili verzi, která umožnila zužitkovat monumentální šestnácti metrový průhled celým bytem. Do interiéru pak v citacích propsali noblesně optimistický ráz domu z unikátní epochy ranného dvacátého století.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Jakub Filip Novák, MgA. Daniela Baráčková, Ing. arch. Barbora Jelínek, NO ARCHITECTS s.r.o., www.noarchitects.cz)

TŘI V JEDNOM, PRAHA

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukci velkorysého víceúrovňového prostoru ovlivnil ubíhající čas a životní změny majitele, který se rozhodl do nemovitosti nastěhovat. Vznikly tři jednotky spojené předsíní – garsoniéra, mezonetový prostor na třech úrovních a domov rodiny investora. Šedé podlahy a stěny jsou doplněny atypickým nábytkem v kombinaci bílého laku a březové překližky.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Markéta Zdebská a Marek Žáček, spolupráce Marie Čáslavská, BY ARCHITECTS, spol. s r.o., www.byarchitects.cz)

PŮDNÍ VESTAVBA BYTU NA VINOHRADECH, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Půdní vestavba byla součástí celkové rekonstrukce činžovního domu. Investor si přál vytvořit prostorově a dispozičně velkorysý podkrovní byt se zázemím a terasou. Podstata návrhu interiéru vychází z charakteru secesního domu. Půdní byt je vzdušný, světlý a současný, použité materiály jsou poctivé a tradiční. Téměř veškerý mobiliář je vyroben na míru z masivního dubového a ořechového dřeva.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martina Buřičová a Ing. arch. Štěpán Kubíček, CARAA.CZ s.r.o., www.caraa.cz)

BYT PRO NOVOMANŽELE, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Byt si novomanželé nadělili jako dárek do společného života a jelikož práci autorů znali, nezasahovali do úprav, pouze zadali své požadavky a přišli až byl byt kompletně dokončen. Po rekonstrukci je byt funkčně rozdělen na dvě části. Ve společenské části bytu je dominantní obytná kuchyně. Na protilehlé straně nového dispozičního řešení je umístěna soukromá část, tedy ložnice a dětský pokoj.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Eva Eisenreichová, Ondřej Žák, Soňa Formanová, FOREVA ARCHITECTS s.r.o., www.facebook.com/forevaarchitects)

BYT NA BRATISLAVSKÉM SÍDLIŠTI

03.04.2021
ilustrační obrázek

 

Při tvorbě konceptu sehrálo roli umístění bytu ve vyšším podlaží a orientace na východ-západ. Původní třípokojový byt s oddělenou denní zónou autor přeměnil na prostorný dvoupokojový byt vhodný pro mladou rodinu s propojenou noční a denní částí. Interiér se skládá z množství malých detailů, které se spojují do jednoho celku. Dopadající západní světlo vytváří velmi pěkný každodenní vizuální efekt.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Alan Prekop, www.alanprekop.com)

MEZONETOVÝ BYT V BRATISLAVSKÉM STARÉM MĚSTĚ

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Noví majitelé se rozhodli pro rekonstrukci bytu v městské části Palisády. Kromě výtvarného řešení se zvolili také dispoziční úpravu, zejména ve vstupní části bytu. Na míru zhotovený nábytek z dubové dýhy a masivu autoři kombinují s designovými solitéry a originálními uměleckými díly. Doplňky výrazných barev podtrhují vnitřní uspořádání interiéru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Richard Kráľovič a Ing. arch. Zuzana Kráľovičová, RICHARD KRÁĽOVIČ ARCHITEKTI, www.rkralovic.com)

REDESIGN BYTU V PALÁCI MOTEŠICKÝCH, BRATISLAVA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Investorka se rozhodla změnit interiér nájemního bytu v historickém centru Bratislavy. Přála si mít ženský městský byt s nádechem elegance, funkční prostor, který by vyhovoval jí i dceři středoškolačce. V bytě dominují mosazné prvky a detaily a umělecká díla slovenských i českých designérů. Nové kousky jsou kombinovány a pečlivě sladěny s vintage solitéry.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Romana Klimeková, SELECTION s.r.o., www.romiklimekova.com)

BYT PRO MILOVNÍKY UMĚNÍ, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Cílem rekonstrukce bylo zvýšit všechny dveře a změnit dispozici bytu tak, aby zůstaly dva stejně velké dětské pokoje. Důležitým tématem rekonstrukce byly druhy nábytku, které se do nového prostoru vkládaly. Různě barvy a materiály nábytku (bělená překližka, tmavá dýha a zelené lamino) dělají interiér velmi rozmanitým a zajímavým, stejně tak jako průhledy mezi jednotlivými místnostmi.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Markéta Bromová, spolupráce Dominika Galandová, MARKÉTA BROMOVÁ ARCHITEKTI, www.marketabromova.cz)

BYT RED DOT

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Vytvořit tak trochu výstřední byt bylo přáním klienta, který současně toužil po rozsáhlé knihovně na velké knihy. Autoři použili v bytě hodně netradičních prvků – červené baterie na umyvadlech, červené vypínače a další výrazné detaily. Dispozičně je v bytě navržen průhled z ložnice do obývacího prostoru, přesně tak jak si to přál klient.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Lenka Bartoňová, Petra Dragan, Jan Tomáš Cieśla, ARCHICRAFT s.r.o., www.archicraft.cz)

BYT U KNĚŽSKÉ LOUKY, PRAHA

21.04.2021
ilustrační obrázek

 

V klasické cihlové zástavbě navrhly autorky byt, jehož interiér je inspirovaný Londýnem, kde majitelé dlouhodobě žijí. Lokalitu v klidné části města si vybrali pro své občasné pobyty v Praze. Výrazným prvkem v interiéru je černá kuchyně. Základní barevnost nábytku a doplňků definuje monochromatická škála šedých, černých a bílých odstínů.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Maja Rašková a Martina Kobesová, ARTCORE, www.artcore.cz)

BYT PRO ELIŠKU, JANA A MIKULÁŠE, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Mladá rodina se rozhodla rekonstruovat téměř stoletý byt v činžovním domě, kde se na rozdíl od interiéru celého domu nezachovalo příliš dobových prvků. I přesto byla prioritní snaha navrátit interiéru zpět některé původní prvky a vytvořit tak moderní řešení v návaznosti na původní tvarosloví. Majitelé toužili po prostoru, kde budou mít věci jistou patinu, ale přitom bude prostor otevřený a jednoduchý.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Martina Karafiátová, spolupráce Ing. arch. Jan Maloušek, STAR ATELIER s.r.o., www.staratelier.com)

REZIDENCE BAAR V NOVÉM JIČÍNĚ

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Historický dům v centru kloboučnického města se dočkal kompletní rekonstrukce, při které byly odkryty původní dřevěné stropy, terazzo podlahy a historický dvorek. Přízemí využívá kavárna, ostatní patra jsou obytná. Snahou bylo zachovat v bytech co nejvíce původních prvků a ty pak nakombinovat s novými konstrukcemi, materiály a detaily.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Romana Mališ Bílková, RMBAARCHITEKTI s.r.o., www.rmba.cz)

VILA U ŠÁRECKÉHO POTOKA, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce se téměr nedotkla vnějšího vzhledu vily, jejím cílem bylo vytvoření harmonického prostoru jako podkladu pro dotvoření interiéru majitelem. Snahou bylo propojit výjimečné okolí do vnitra domu otevřením a orientací hlavních prostor do zeleně. V interiéru se opakují jemné tóny barev, které neruší pohled do zahrady a prosvětlují celé podkroví.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Václav Hlaváček, STUDIO ACHT, spol. s r.o., www.studioacht.cz)

REFRESH S PŘÍSTAVBOU DO ZAHRADY, HNĚVOŠICE

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Mladý pár se rozhodl pro kompletní rekonstrukci domu s bohatou historií, který obývají společně s prarodiči. Prostory pro své vlastní bydlení zvětšili přístavbou do zahrady. V interiéru převažuje dřevo, a to nejen na nábytku, ale i na obkladech stěn a na podlaze. Ve starém domě se na několika stěnách ponechalo viditelné zdivo opatřené bílým nátěrem, které je příjemným oživením soudobého interiéru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ivana Dombková, I. D. Arch s.r.o., www.id-arch.cz)

PANELOVÝ BYT 2+KK V BRNĚ

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukcí původního 3+1 s malými místnostmi a mnoha dveřmi vznikl prostorný a otevřený byt 2+kk. Autoři se rozhodli odkrýt a očistit původní stropní konstrukci, čímž vyniklo přiznané vedení kabeláže a minimalistické osvětlení. Požadavkem investora bylo zachovat některé původní kusy mobiliáře a vhodně je doplnit. Na neutrálním bílém základu dostala prostor veselá barevná kombinace retro nábytku.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Kateřina Horych, spolupráce Ing. Akad. arch. Jan Velek, Ing. Petr Ducháč, ATEL!ER ARCHITEKTI s.r.o., www.atelierarchitekti.cz)

DŮM S ČERVENOU PUMPOU

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Klienti se rozhodli přestěhovat z Prahy, a proto zrekonstruovali dům s velkým jabloňovým sadem a výhledem na Říp. Do vysněného interiéru si přáli všechny nové technologie a moderní materiály, současně však chtěli zachovat vesnický charakter budovy a její kouzlo. Rozsah plánované rekonstrukce neustále narůstal, ale červená pumpa na svém původním místě zůstala.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Poledníček, Ing. arch. Anna Linková, Ing. Radek Eis, Stanislav Janíček, AT DESTYL s.r.o., www.destyl.cz)

PROPOJENÍ DVOU BYTŮ NA VINOHRADECH, PRAHA

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Součástí rekonstrukce dvou bytů bylo navrhnout také jejich propojení a úpravu dispozičního řešení tak, aby vyhovovalo současným požadavkům moderního bydlení pro čtyřčlennou rodinu. V maximální možné míře byly vyzdviženy secesní prvky v interiéru. Krémové odstíny v prostoru přecházejí do tmavších tónů šedé barvy, od světlé “dámské” koupelny do tmavé “pánské” koupelny.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kristýna Bělohradská, BĚLOHRADSKÁ TOMSOVÁ ARCHITECTS)

MODERNÍ PŘÍSTAVBA DOMU NA SPOŘILOVĚ, PRAHA

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

V klasické zástavbě “starého” Spořilova byla zrekonstruována prostřední část řadového trojdomku tak, aby směrem do ulice respektovala původní zástavbu ze třicátých let. Směrem do zahrady byla přistavěna nová moderní hmota. Pohodlnější a velkorysejší bydlení nabízí promyšlený interiér ve světlých odstínech v kombinaci s dezénem tmavého dřeva a barevnými akcenty.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Barbora Kopečná, BARAAK ARCH s.r.o., www.baraak.cz)

 

BYT SE ZIMNÍ ZAHRADOU, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Autoři se rozhodli vytvořit byt podle jejich představ, bez estetických i ekonomických limitů potenciálních klientů. Byt, který odráží jejich představu o bydlení pro dva lidi s moderním životním stylem. Interiér zařídili nábytkem a osvětlením z jejich oblíbených obchodů a doplnili autorským nábytkem, jídelním stolem vytvořeným právě pro prostor zimní zahrady.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Peter Požár a Ing. arch. Julie Kopecká, spolupráce Jana Hučíková, DELICODE s.r.o., www.delicode.cz)

BYT V PROJEKTU PALÁC DLÁŽDĚNÁ, PRAHA

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

V historickém centru Prahy se nachází neorenesanční dům z konce 19. století s bohatou dekorativní fasádou, která je v kontrastu s moderním pojetím dvorního traktu. Při návrhu interiéru se prolíná koncept moderních zařizovacích předmětů s klasickými materiály. Odvážné a osobité řešení prostoru a zajímavě zvolené materiály dokreslují tento výjimečný interiér.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Markéta Killi, URBAN INTERIOR, www.urbaninterior.cz)

POLOÁTRIOVÝ RODINNÝ DŮM V POVAŽSKÉ BYSTRICI

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce bytu si vyžádala rozsáhlé bourací práce. Nové řešení je navrženo tak, aby se co nejlépe přizpůsobilo potřebám života čtyřčlenné rodiny. Přičleněním zimní zahrady se podařilo rozšířit prostor obývacího pokoje s jídelnou. Noční část je zcela oddělená od denní. Přestože měli manželé diametrálně odlišný náhled na styl, podařilo se vytvořit útulný interiér, který uspokojí potřeby všech členů rodiny.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Dušan Chlupáč, ARKONATELIER, www.arkonatelier.sk)

PŮDNÍ BYT POD KAŠTANY, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Ve známé rezidenční a diplomatické čtvrti navrhli autoři koncept půdního bytu. Interiér byl zcela uzpůsoben potřebám a stylu života mladého páru. Vznikl klidný a kultivovaný prostor sjednocený promyšlenými detaily a redukovanou paletou přírodních materiálů. 

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Martin Gaberle, Eva Traplová, Julie Hyská, KOMON ARCHITEKTI, www.komonarchitekti.cz, spolupráce STUDIO FABRIK8 s.r.o., www.studiofabrik8.cz)

CHATA POD BUKOVOU

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Původní dispozice téměř čtyřicet let staré nedostavěné chaty v Jizerských horách doznala značných změn. Rekonstrukcí vznikly dvě ložnice, naproti krbu tzv. spací okno, kde může přenocovat nečekaná návštěva. Interiér je jednoduchý a funkční, barevně převládají přírodní materiály a nenápadné barvy. V menší chatě vznikla sauna a ložnice pro hosty.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Vondrák, MJÖLK s.r.o., www.mjolk.cz)

REKONSTRUKCE BYTU AŽ NA BETON, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Zadáním od majitelů bylo kompletně zrekonstruovat interiér bytu 4+1 tak, aby odpovídal dnešním požadavkům. Základní myšlenkou byl nadčasový interiér s přírodními materiály, vzdušný a opticky zvětšený byt. Cílem rekonstrukce bylo vnést do bytu autentičnost a nijak neskrývat, že jsme v panelovém domě. Materiálově je beton doplněn dřevem a mosazí, vše ve své materiální surovosti a poctivosti.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Iva Hájková, IVA HÁJKOVÁ STUDIO, www.ivahajkova.cz)

INTERIÉR BYTU V REZIDENCI OPLETALOVA, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Autoři se inspirovali průmyslovou historií objektu, kdysi se zde nacházela velká kožedělná dílna. Základními materiály se staly kov, dřevo a sklo. Ty definují interiér a propisují se do stavebních prvků domu, bytu i do detailů nábytku. Byt je přístupný z pavlače, jejíž prostor je využit jako terasa.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor: Ing. arch. Radka Valová, Ing. arch. Martin Moravec, Ing. arch. Kristina Fadejeva, OOOOX s.r.o., www.oooox.com, spolupráce Ing. David Skořepa, CHS, Ing. arch. Jakub Žoha, PSN s.r.o.; přihlašovatel: PSN s.r.o., www.psn.cz)

REFRESH BYTU V HISTORICKÉM KOMPLEXU, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Mladý pár hledající společné bydlení se rozhodl pro netradiční atypický třípodlažní prostor ve zrekonstruovaném historickém komplexu. Jediným vybavením bytu bylo dubové schodiště s ocelovou nosnou konstrukcí a ocelovým zábradlím, které ve dvou podlažích zabírá velkou část plochy. Podařilo se navrhnout vzdušný prostor bytu s maximálně otevřeným řešením.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ivana Dombková, I. D. ARCH s.r.o., www.id-arch.cz)

REKONSTRUKCE BYTU V DOLNÍCH BŘEŽANECH

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Zadáním pro autory bylo navrhnout městský interiér, který poskytne útočiště pro jednu až dvě osoby po náročném pracovním dni. Základem bylo rozdělit prostor na denní a noční soukromou část. Důležitým materiálem v interiéru je dřevo, které je doplněno o tmavě antracitovou, beton a jemnou černou linku. Vše ostatní zůstalo v jemně bílých a krémových tónech látek a nábytku.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Alžběta Vrabcová, spoluautor Lukáš Juřina, DMAE ARCHITECTS, www.dmaearchitects.com)

BYT VE STODŮLKÁCH, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Investor přišel s jasnou představou jak byt zrekonstruovat. Nová dispozice bytu vyřešila všechny neduhy z minulých zásahů. Zvětšily se koupelny, přibyla komora, prádelna, vytvořily se nové úložné prostory, které bytu značně chyběly. Industriální koncept zasáhl do celého bytu včetně barev. Žlutá barva oživuje celý interiér a vnáší do něj barvu slunce.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Marek Povolný a Ing. arch. Dagmar Zimová, ARCHITEKTONICKÉ STUDIO GAMA, www.archgama.cz)

PODKROVNÍ BYT NA BŘEVNOVĚ, PRAHA

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Cílem rekonstrukce bylo vytvořit z původního bytu o velikosti 4+1 velkorysejší prostor s dispozicí 3+kk. Podmínkou bylo inteligentní řešení domácnosti a začlenění mnoha praktických detailů. Interiér byl navržen jako nadčasový a snadno udržovatelný s maximálním využitím podkrovního prostoru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Josef Dastych, TRIGLYPH ARCHITEKTONICKÁ KANCELÁŘ s.r.o., www.triglyph.cz)

RODINNÝ DŮM STŘEDNÍ ČECHY

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Původní myšlenkou investora bylo zrekonstruovat interiér relativně nového domu, odstranit několik dispozičních neduhů a zlepšit jeho vzhled. Nakonec se však rozhodl i pro úpravu exteriéru. Domu byla navrácena tvarová jednoduchost a účelnost. Interiér byl řešen hlavně s ohledem na světlo a propojení se zahradou. Na některých stěnách jsou ponechány surové štukové omítky, které dodávají interiéru život.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Čudová Ajmová, www.ta-architektura.cz)

REKONSTRUKCE RODINNÉHO DOMU NEDALEKO BRATISLAVY

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Po úspěšné předchozí spolupráci se investor rozhodl, že lehce upraví interiér domu, aby jej v budoucnu mohl lépe prodat. Během vymýšlení konceptu se však uvolnil malý domek po pratetě, který byl přilepený na dům a přišel nápad spojit oba domy do jednoho celku. Původní stavba byla postupně přeměněna na moderní bydlení 21. století. Neměnné prostorové limity se postupně staly hlavním zdrojem inspirace.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Radomír Minjarík, RADO RICK DESIGNERS, s.r.o., www.radorick.com)

INTERIÉR BYTU V KUBISTICKÉM DOMĚ, PRAHA

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Přesně sto let po dokončení domu v historickém centru Prahy započala rekonstrukce jednoho z bytů, jejímž cílem bylo vrátit interiéru noblesu meziválečného období. Interiér ctí styl domu a současně nabízí atributy moderního bydlení. Přírodní materiály v zemitých a tlumených tónech se střídají s plochami velkoformátového přírodního mramoru, který prostupuje celým bytem.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor: Ing. arch. Veronika Pánková, www.vepa-architecture.cz; přihlašovatel: FREDS s.r.o., www.louer.cz)

RODINNÝ DŮM POD ZÁMEČKEM

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Dům v řadové zástavbě limitoval omezený půdorys, architektura celku, stav objektu i sousedé. I přesto se autorce podařilo vykouzlit na málo metrech elegantní místo k bydlení. Původní řadová stavba byla rozšířena o novou část, která zvětší obytný prostor, kde bude umístěný krb a otevře dům do zahrady. Stávající dispozice domu byla vyčištěna, vznikl nový prostor nabitý energií, světlem a atmosférou.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Romana Mališ Bílková, RMBA ARCHITEKTI s.r.o., www.rmba.cz)

BYT NA NÁBŘEŽÍ V PASTELOVÝCH ODSTÍNECH, PRAHA

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Při rekonstrukci v domě na pražském nábřeží, který byl postaven v roce 1938 podle návrhu architekta Fritze Lehmanna, byl kladen velký důraz na zachování dobového charakteru bytu. Dochované původní prvky interiéru byly citlivě repasovány. Atmosféru třicátých let dokreslují i oblé linie a jemné pastelové tóny, které prostupují celým bytem.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Juraj Calaj, Vítězslav Danda, Ivan Boroš, EDIT! ARCHITECTS, www.editarchitects.com)

BYT S OVÁLNÝM JÁDREM, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce bytu 4+1 pro mladou rozrůstající se rodinu se uskutečnila ve staré zástavbě ze 60. let. Klienti si přáli společný prostor pro rodinu, dodržet počet pokojů a zachovat ducha původní zástavby. V interiéru dominují světlé barvy a hodně dřeva. Do konceptu byl také zabudován rodinný nábytek z původního vybavení včetně dominanty velkého prostorného stolu pro setkávání se s rodinou a přáteli.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Karolína Röschl, Dis a Ing. arch. Barbora Vu, ATELIÉR BÁRKA, www.atelierbarka.cz)

BYT V HISTORICKÉ VILE, LIBEREC

28.03.2021
ilustrační obrázek

 

Rodina s čerstvě narozeným miminkem snila o přátelském prostoru k bydlení s dostatkem místa pro rodinné návštěvy a sešlosti. Společně s novým řešením interiéru a inovativními postupy nechybí dubové dřevo, které mají majitelé v oblibě. Odstíny šedé jsou kombinovány s bílou barvou. Dispozice bytu ve staré vile byla kompletně změněna a vznikl prostor k nové etapě života jedné rodiny.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Josef Trakal, JOSEF TRAKAL DESIGN, www.joseftrakal.cz)

BYT NA KAMPĚ, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Byt v původním stavu nevyhovoval po stránce technické ani estetické. Majitelé se nebáli výrazných barev, čímž otevřeli dveře k výraznému barevnému konceptu interiéru. Při rekonstrukci byly přiznány původní ošetřené trámy. Dobové fotografie z pražské Kampy šedesátých let a blízkého okolí tvoří v bytě obrazovou galerii mixovanou se soudobými snímky.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mirka Došlá, SELLAFURNITURE, www.sellafurniture.com)

ZCELA NOVÝ DOMOV V PANELÁKU

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Typický byt v panelovém domě se postupem času stal nevyhovujícím, a tak bylo nutné přistoupit k radikální rekonstrukci, která velmi jednoduchým způsobem přinesla funkční, prosvětlený a otevřený prostor. V interiéru byly použity zejména přírodní materiály. Bílá barva prostupuje celým interiérem. Veškeré doplňky byly minimalizovány a dispozice zjednodušena, což umožnilo lepší funkční provázanost prostoru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Petra Chromek)

MEZONETOVÝ BYT V HAŠTALSKÉ, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Hlavním cílem rekonstrukce byla modernizace stávajícího mezonetového bytu a zlepšení jeho technického stavu. Otevřením vstupního prostoru do obývací části, odstraněním sádrokartonových příček, odhalením dřevěných částí krovu a použitím světlých pastelových barevných odstínů v kombinaci s černou se dosáhlo okamžité příjemné změny v celém interiéru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Václav Hlaváček, STUDIO ACHT, spol. s r.o., www.studioacht.cz)

REKONSTRUKCE BYTU S KRÁSNÝMI VÝHLEDY, PRAHA

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Mladý pár se těšil na moderní, vzdušné a světlé bydlení se všemi výhodami moderní domácnosti. Jejich přáním byly jednoduché tvary a kvalitní materiály. Autorka navrhla řešení, kde budou úložné prostory vypadat spíše nenápadné. Majitelé si nechtěli zastavět svůj byt spoustu nábytku. Použití březové překližky v kombinaci s modrou a žlutou podtrhují svěží vzhled  celého prostoru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Kateřina Pečeňová, STUDIO DESIGNER-KA, www.designer-ka.cz)

BYT VE VILE NA OKRAJI PRAHY

29.03.2021
ilustrační obrázek

 

Vilka postavená ve 30. letech minulého století s dostavbou v 60. letech se dočkala rekonstrukce. Cílem bylo zachovat původní atmosféru meziválečné doby a současně navrhnout interiér, který by odpovídal moderním nárokům na bydlení. Vznikl nadčasový a komfortní interiér inspirovaný nejen první republikou, ale i americkým art deco nebo anglickou řemeslnou tradicí.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jakub Stach a Ondřej Kubový, RADOTÍN MANOR DESIGN s.r.o., www.radotinmanor.com)

RODINNÝ DŮM V BÝVALÉ DĚLNICKÉ KOLONII, BRNO

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Dům pochází ze 30. let minulého století a byl postaven jako jeden z provizorních domků v nouzové dělnické kolonii na dně zavřeného lomu. Snahou navrhované úpravy bylo celou dispozici vyčistit, objekt stavebně oddělit od okolních domů a navýšit užitnou plochu objektu. Zároveň bylo také třeba přinést do interiéru co nejvíce přirozeného světla.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Radim Horák a Ing. arch. Hana Horáková, KAMKAB!NET, www.kamkabi.net)

OCELOVÉ SCHODIŠTĚ JAKO ŠPERK

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Dům v malebné krajině s krásnou zahradou vyžadoval rekonstrukci přízemí a vestavbu podkroví. Každodenní provoz vyžadoval nové místnosti a prostory, především však chybělo schodiště. Autorka pozměnila dispozici přízemí a začlenila ocelové schodiště, které se stalo dominantou prostoru, šperkem a chloubou majitelů domu.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, PROJEKČNÍ ATELIER ZUZI s.r.o., www.atelier-zuzi.cz, www.design-zuzi.cz)

BYT V SECESNÍ VILE, JABLONEC NAD NISOU

07.04.2021
ilustrační obrázek

 

Ve vícegeneračním domě probíhala kompletní rekonstrukce prostorného bytu, který byl zmodernizován a uzpůsoben požadavkům doby. Barevně je interiér navržen ve světlých odstínech, dominuje bílá barva. Byt je prosvětlen LED pásky, které společně s modře vymalovaným stropem dávají pocit denního světla i v noci.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Zdeněk Daniel, www.zdenek-daniel-architekt)

APARTMÁN KROCÍNOVA, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Požadavkem majitelů bylo propojit původní atmosféru interiéru s čistou estetikou současnosti. Apartmán slouží pouze na občasné přespání rodiny a přátel při návštěvách Prahy. Díky tomu je vybavení bytu navrženo velmi minimalisticky a funkčně. Největším zásahem v prostoru byla výměna dřevěných podlahových kazet, které jsou dominantním prvkem interiéru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Radka Šrámková, DESIRA STUDIO s.r.o., www.studidesira.cz)

VYLEPŠENÍ BYTU NA PRODEJ, PRAHA

30.03.2021
ilustrační obrázek

 

Cílem rekonstrukce bylo připravit interiér na prodej bytu za co nejvyšší cenu. Byt s dispozicí 2+kk cílil na mladé dvojice, a proto byl prostor navržen zajímavě a v trendy stylu tak, aby mohla existovat i varianta přetvořit jej na klasický interiér pro širší skupinu potenciálních kupců. V bytě zůstaly vyčištěné obouchané cihly, které mají odkazovat na známou industriální minulost Holešovic, ve které se nemovitost nachází.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Alžběta Mrázová, ROOM STORY, www.roomstory.cz)