BYT RED DOT

BYT RED DOT

 

Vytvořit tak trochu výstřední byt bylo přáním klienta, který současně toužil po rozsáhlé knihovně na velké knihy. Autoři použili v bytě hodně netradičních prvků – červené baterie na umyvadlech, červené vypínače a další výrazné detaily. Dispozičně je v bytě navržen průhled z ložnice do obývacího prostoru, přesně tak jak si to přál klient.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Lenka Bartoňová, Petra Dragan, Jan Tomáš Cieśla, ARCHICRAFT s.r.o., www.archicraft.cz)

Ostrá červená tečka

Výrazné červené detaily, minimalistický design a interiér, který vás na první pohled zaujme. Nová realizace od ateliéru archicraft ukazuje vysoký standard nájemního bydlení. Takto se dnes zařizují a vybavují kvalitní byty. 

Navrhovat soukromé bydlení je pro architekta vždycky velká výzva: stává se na docela dlouhou dobu členem rodiny, někdy i psychologem. A v každém případě musí pochopit dynamiku rodiny, která v novém interiéru bude bydlet. Bydlení s sebou vždycky pro architekta nese spoustu požadavků: musí vyhovět osobnímu vkusu členů domácnosti, vejít se do stanoveného rozpočtu (což ostatně platí o všech zadáních) a nároky na výsledek jsou u privátních interiérů ty nejvyšší.

Tento pražský byt měl být trochu „výstřední“ a dalším požadavkem investora byl i pohled z ložnice do koupelny. A posledním bodem zadání byla knihovna na velké knihy. Klient měl představu, že si v antikvariátu pořídí krásné velké knihy o Praze, o autech, o věcech, které má rád. „V ostatním už nám nechal hodně volnou ruku. Navrhovali jsme pro něj již dva byty, a tak máme jeho důvěru,“ doplňuje Tomáš Ciesla.

V bytě Red Dot jsme použili mnoho netradičních prvků - například červené baterie na umyvadlech, červené vypínače a další výrazné detaily. To samé platí o dispozici – otevřený průhled z ložnice do obývacího prostoru přesně splnil požadavek klienta.

Tlumená barevnost, v kombinaci s klasickou parketovou podlahou z dubu dávají bytu charakter útulného, domácího prostředí. Jednoduchý nábytek a klasické porcelánové vypínače a zásuvky: kombinace původních repasovaných dveří s moderními prvky dává bytu charakter neokázalé jednoduchosti.

FOTO: Tomáš Dittrich

 

29.03.2021