REDESIGN BYTU V PALÁCI MOTEŠICKÝCH, BRATISLAVA

REDESIGN BYTU V PALÁCI MOTEŠICKÝCH, BRATISLAVA

 

Investorka se rozhodla změnit interiér nájemního bytu v historickém centru Bratislavy. Přála si mít ženský městský byt s nádechem elegance, funkční prostor, který by vyhovoval jí i dceři středoškolačce. V bytě dominují mosazné prvky a detaily a umělecká díla slovenských i českých designérů. Nové kousky jsou kombinovány a pečlivě sladěny s vintage solitéry.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Romana Klimeková, SELECTION s.r.o., www.romiklimekova.com)

Investorka mě oslovila ohledně zařízení interiéru svého čtyřpokojového bytu v Paláci Motešických v historickém centru Bratislavy. Jelikož má byt v pronájmu, zadání bylo měnit vše kromě podlahy a oken. Součástí požadavku bylo mít ženský městský byt s nádechem elegance, který bude zároveň funkční a vhodný k bydlení investorky s její dcerou středoškolačkou.

Cílem bylo zachovat charakter bytu i prostředí Paláce Motešických, přizpůsobit ho potřebám majitelky, která je v byznysu známá jako "beauty queen", jelikož vlastní kliniky krásy a estetické medicíny. Přáním bylo mít prostorný toaletní stolek s přísunem denního světla, reprezentativní šatnu a spojený obývací pokoj s jídelnou na příležitostné setkávání s přáteli. Kuchyň prošla kompletním redesignem, tj stará kuchyňská linka byla demontována a nová byla na základě zadání vyrobena truhlářem ve spolupráci s kameníky, aby vyhovovala potřebám majitelky a designu celého otevřeného prostoru. V bytě dominují mosazné prvky a detaily, dekor tvoří prvky převážně slovenského a českého designu jako Moser, Petra Mark, Rückl, Lukáš Novák, Aneta Kurta ... v obrazech dominují slovenské ženské autorky: Margaréta Petržalová, Patrícia Koyšová, Kristína Mesároš a česká malířka Antonie Stanová, které stylem a barvami vystihují majitelku. Všechno bylo důsledně a koncepčně vybíráno se záměrem sladit nové produkty s vintage kousky, jako například komoda ze 70.let a svítilna v jídelně se současným designem. Byt má dvě ložnice, každá disponuje vlastní koupelnou, navzájem jsou odděleny společnými prostory bytu, což poskytuje dostatek soukromí matce i dceři. Ze značek dominuje dánská Gubi, dále jsou zde vintage kousky, slovenské Variedo, italský Poliform, Calligaris a truhlářské prvky na míru od Mate Wørks. Prostor je propojen opakujícími se materiály na nábytku a svítidlech jako například mramor carrara, travertin, přírodní dub. Celkový pocit útulnosti a pohodlí s použitím světlých barev byl velkým snem a hlavním zadáním ze strany klientky.

FOTO: Pavel Kudiváni

29.03.2021