VYLEPŠENÍ BYTU NA PRODEJ, PRAHA

VYLEPŠENÍ BYTU NA PRODEJ, PRAHA

 

Cílem rekonstrukce bylo připravit interiér na prodej bytu za co nejvyšší cenu. Byt s dispozicí 2+kk cílil na mladé dvojice, a proto byl prostor navržen zajímavě a v trendy stylu tak, aby mohla existovat i varianta přetvořit jej na klasický interiér pro širší skupinu potenciálních kupců. V bytě zůstaly vyčištěné obouchané cihly, které mají odkazovat na známou industriální minulost Holešovic, ve které se nemovitost nachází.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Alžběta Mrázová, ROOM STORY, www.roomstory.cz)

Jedná se o byt na prodej (přeprodej). Z – v podstatě – vybydlené ruiny bylo tedy cílem vytvořit moderní interiér, který se prodá za co nejvyšší cenu v rámci možností pražské čtvrti, ve které se nachází (Holešovice). Ty mají svým umístěním velký potenciál na vysokou finanční výnosnost bytu, proto bylo opravdu na místě nechat si záležet v tom smyslu, že bylo určitě investováno o něco více peněz (tedy do vzhledu a kvality materiálů), než by tomu pravděpodobně bylo, když by ležel v jiné, méně lukrativní čtvrti. 2kk cílilo na mladé dvojice, takže zadání bylo pojmout byt mladistvě, „trendy“. Ale současně si nechat i „zadní vrátka“, tzn. zrekonstruovat a vybavit byt tak, aby oslovil co nejširší skupinu lidí – potenciálních kupců. Další část zadání byla „zaujmutelnost“ na první pohled. To proto, aby některými prvky vynikl, člověk na něm hned spočinul zrakem a chvíli se i zastavil, případně klikl na inzerát mezi záplavou bytů na klasických prodejních serverech typu sreality.cz. Rozpočet byl stanoven na 650 000 Kč. Některé prvky proto chybí – ač má byt dvě úložné místnosti, bylo myšleno i na úložné vestavné skříně: v předsíni, která je dostatečně široká a v ložnici. Ale tyto skříně nebyly realizovány, protože investor ví, že to není k prodeji nutné. Stačí pouze udělat přípravu (vyhradit místa) na úložný prostor a je již na nových majitelích, aby do skříní investovali (ještě podotknu, že součást nabídky novým majitelům je realizace skříní na jejich náklady ale s naší pomocí – návrhem, realizací).

Velikost bytu je 42 m2 a byl uspořádán jako 2kk, kdy hlavní obytná místnost má 16 m2. I přes tuto velmi malou výměru obývacího pokoje s kuchyňskou linkou se povedlo rozvrhnout a zařídit jej tak, že nepůsobí stísněně, ale naopak stále celkem velkoryse. Každý kus nábytku má ale své místo a velikost - u pohovky je počítáno max s rozměry 180-200 cm apod.

Zajímavostí jsou přiznané pravé „obouchané“, vyčištěné a přespárované cihly, které mají odkazovat právě na lokalitu, kde se nachází, tedy Holešovice, jejichž industriální minulost je známá.

Španělské obklady a dlažba jsou od dodavatele Obklady Vilímek. 

30.03.2021