RODINNÝ DŮM POD ZÁMEČKEM

RODINNÝ DŮM POD ZÁMEČKEM

 

Dům v řadové zástavbě limitoval omezený půdorys, architektura celku, stav objektu i sousedé. I přesto se autorce podařilo vykouzlit na málo metrech elegantní místo k bydlení. Původní řadová stavba byla rozšířena o novou část, která zvětší obytný prostor, kde bude umístěný krb a otevře dům do zahrady. Stávající dispozice domu byla vyčištěna, vznikl nový prostor nabitý energií, světlem a atmosférou.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Romana Mališ Bílková, RMBA ARCHITEKTI s.r.o., www.rmba.cz)

Na málo metrech hodně muziky

Řadový dům byl limitován malým půdorysem, architekturou celého celku, stavem rekonstruovaného objektu i sousedy. Přesto všechno vzniklo elegantní místo k bydlení.

Rekonstrukce máme rádi. Fúze historie s novou vizí nás baví, i když mnohdy přinese mnohem více práce a problémů než nová stavba.

Investorka s citem pro design je snem každého architekta, a náročná investorka s citem pro design je tou pravou výzvou.

Zadání bylo jednoduché – k stávající stavbě řadového domu dostavět novou část, která rozšíří obytný prostor, kde bude umítěný krb a otevře dům do zahrady. A současně zrekonstruovat celý dům.

Zjednodušili jsme dispozici, vizuálně vyčistili stávající část domu a vytvořili nový prostor nabitý energií,  světlem a atmosférou.

Vybrané materiály jsou nadčasové a elegantní. Od černobílého mramoru, dřevěných prvků v barvě ořechu až po designové šperky jako je křeslo od Le Corbisiera.

Vytvořili jsme prostor, který přestože je situován v řadovém domě v satelitní zástavbě města, má odvážnou dispozici a výrazný čistý minimalistický design.

30.03.2021