APARTMÁN KROCÍNOVA, PRAHA

APARTMÁN KROCÍNOVA, PRAHA

 

Požadavkem majitelů bylo propojit původní atmosféru interiéru s čistou estetikou současnosti. Apartmán slouží pouze na občasné přespání rodiny a přátel při návštěvách Prahy. Díky tomu je vybavení bytu navrženo velmi minimalisticky a funkčně. Největším zásahem v prostoru byla výměna dřevěných podlahových kazet, které jsou dominantním prvkem interiéru.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Radka Šrámková, DESIRA STUDIO s.r.o., www.studidesira.cz)

Jedná se o rekonstrukci apartmánu o rozloze 79m2 na Novém Městě v blízkosti Národního divadla. Požadavkem majitelů bylo propojit původní atmosféru interiéru s čistou estetikou současnosti. Většina stavebních prvků byla zrenovována, případně nahrazena věrnými replikami. Apartmán slouží majitelům pro účely ubytování rodinných blízkých a přátel při návštěvě Prahy. Díky tomu je vybavení bytu navrženo velmi minimalisticky a funkčně. Hlavním přáním majitelů bylo oživit původní krásu interiéru a nechat dostatečný prostor pro volné proudění energie.

Apartmán nabízí tři samostatné ložnice, společný jídelní prostor s kuchyňským koutem a koupelnu. K dispozici je také samostatná šatna s pračkou a sušičkou. Největším zásahem v prostoru byla výměna podlahy, zejména výroba nových podlahových kazet, které jsou dominantním prvkem interiéru. Celou atmosféru prostoru tak definuje právě dřevěná dubová podlaha pokládaná do čtverců, jako byla podlaha původní. Podlaha je v provedení kouřový dub, napuštěná speciálními oleji pro zvýraznění charakteristické vůně dřeva. Dalším estetickým prvkem je jemné rámování stěn, které nenásilně modeluje prostor a dodává stěnám vlastní příběh. Vedle osvětlení je atmosféra bytu podtržena charakteristickou vůní, která byla pro majitele nepostradatelnou esencí celého interiéru.

Koupelny jsou obloženy keramickým obkladem imitujícím vzor teracco, které je použité ve společných prostorách domu a je tak dalším propojujícím prvkem s interiérem budovy. Baterie v koupelnách barevně korespondují s koncovými prvky svítidel. Černá byla zvolena jako doplněk k tmavé podlaze, ve které je místy zřejmá výrazná kresba dřevních vláken zbarvených do černa. Kontrast se světlými stěnami a stropy tak vnáší do interiéru jemnou dynamiku.

30.03.2021