BYT U KNĚŽSKÉ LOUKY, PRAHA

BYT U KNĚŽSKÉ LOUKY, PRAHA

 

V klasické cihlové zástavbě navrhly autorky byt, jehož interiér je inspirovaný Londýnem, kde majitelé dlouhodobě žijí. Lokalitu v klidné části města si vybrali pro své občasné pobyty v Praze. Výrazným prvkem v interiéru je černá kuchyně. Základní barevnost nábytku a doplňků definuje monochromatická škála šedých, černých a bílých odstínů.

(kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Maja Rašková a Martina Kobesová, ARTCORE, www.artcore.cz)

Majitelem bytu, který se nachází v původní zástavbě cihlových činžovních domů v Praze na Jarově, je pár dlouhodobě žijící v Londýně. Lokalitu v klidné části města si vybrali pro svůj občasný pobyt v Praze.

V bytě byla změněna dispozice vstupní části a koupelny pro celkové zvětšení prostoru. Nově jsou řešeny povrchy podlah a obklady stěn. Renovována byla původní okna a dveře, které přispívají k autentické atmosféře bytu.

Při realizaci všech částí byly použity kvalitní přírodní materiály.

Obytný prostor a ložnici sjednocuje podlaha z masivních borovicových prken v bělené úpravě. Podlaha v koupelně je řešena jednolitou betonovou stěrkou. Bílý lesklý „metro tile“obklad stěn podporuje světlo v místnosti a vnáší do interiéru detail typický pro Londýn. Dveře do koupelny jsou z polotransparentního skla na výšku místnosti, díky tomu prosvětlují vstupní část bytu.

V interiéru vytváří výrazný kontrast černá kuchyň. Zádová deska je pro optické zvětšení a další prosvětlení prostoru řešena pásovým zrcadlem. Pracovní deska je z kvalitní černé žuly a čela šuplíků a skříněk z černého matného skla.

Základní barevnost nábytku a doplňků v interiéru definuje monochromatická škála šedých, černých nebo bílých odstínů. Vytváří klidný dojem a podporují vzdušnost prostoru.

Celkový charakter interiéru také výrazně určují industriální lampy a světla a ikonické kusy designového nábytku, z nichž některé si majitelé přivezli z místa svého dlouhodobého působiště.

Spolupráce byla příjemnou symbiózou s klientem.

FOTO: Jan Kuděj   

21.04.2021