VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

VEŘEJNÝ INTERIÉR II.


GALERIE KARTOGRAFIE PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Prostor Galerie Kartografie Praha se nachází ve dvou objektech – historické zděné budově a železnobetonového skeletu z počátku minulého století. Cílem nedávné rekonstrukce bylo poukázat na různorodost těchto prostor a upravit je na potřeby výstav. Vybrané nízkorozpočtové materiály jsou prezentovány v jejich přirozených podobách.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Marek Svoboda, www.svobodadesign.cz)

SHOWROOM RIM, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Český výrobce kancelářského nábytku přesunul svůj pražský showroom do nového otevřeného prostoru, který poskytuje maximální flexibilní řešení pro vystavování produktů. Showroom je definován jako galerijní bílá plocha, kde mohou produkty vyznít v celé své kráse. Nepřehlédnutelnou dominantou showroomu jsou bíle lakované hliníkové podnože zavěšené u stropu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Roman Vrtiška a Vladimír Žák, VRTIŠKA·ŽÁK, www.vrtiskazak.com, přihlašovatel: RIM CZ s.r.o., www.rim.cz)

MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ RUDA, VRATISLAVICE NAD NISOU

08.03.2019
ilustrační obrázek

Stějně jako celá budova, tak i interiér je velice strohý, oproštěný od zbytečných předmětů a zneklidňující barevnosti. Měl by působit velice čistě, subtilně, jednoduše a nehmotně. Autoři se snažili vytvořit prostředí pro podvědomou výchovu dětí a jejich vnímání prostoru, kvality materiálů a nevtíravého vkusu bez ambicí na přemrštěný design.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Petr Stolín a Ing. arch. Alena Mičeková, PETR STOLÍN ARCHITEKT s.r.o., www.stolin58.com)

ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA NEKÁZANKA 11, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Při tvorbě interiéru administrativní budovy se autoři nechali inspirovat estetikou a tvaroslovím architektury a designu 70. let, což je doba vzniku této administrativní budovy. Vstupní část lobby chtěli rekonstrucí co nejvíce prosvětlit a rozjasnit tak, aby vstupní prostor vytvářel lákavý a pohledově atraktivní celek při pohledu z trochu stísněné ulice.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Naďa Pizinger a Akad. arch. Jaromír Pizinger, ATELIER PIZINGER MORIX, www.morix.cz)

DŘÍVE MODULÁRNÍ EXPO PAVILON 2015, DNES KOMA MODULAR

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Po úspěchu, který měl pavilon České republiky na EXPO v Miláně, se dodavatel stavby rozhodl celý pavilon navržený z modulárních konstrukcí převézt zpět do vlasti a znovu jej použít pro stavbu svého ředitelství ve Vizovicích. Jednotlivá patra a firemní oddělení jsou lehce barevně a materiálově odlišena, ale tvoří jeden estetický celek.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: MA Jan Šrámek, STUDIO OLGOJ CHORCHOJ, www.olgojchorchoj.cz; přihlašovatel: KOMA MODULAR, s.r.o., www.koma-modular.cz)

RECEPCE PANKRÁC PRIME OFFICE BUILDING, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Přestože je recepce administrativní budovy z provozních důvodů navržena převážně z kamene, kovu a betonu, působí vše díky barevnosti a nasvícení velmi příjemným a teplým dojmem. Velká čalouněná křesla dodávají recepci pocit osobního prostoru, ale zároveň vytvářejí krycí stěnu pro příležitostná jednání.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Barbora Škorpilová, MIMOLIMIT s.r.o., www.mimolimit.cz)

VODÁRENSKÁ VĚŽ S OBSERVATOŘÍ, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Letenská vodárenská věž byla postavena ve druhé polovině 19. století a od té doby prošla mnoha přestavbami. Areál momentálně slouží jako centrum mládeže. V nejvyšším místě prostoru vznikl nový společenský sál, ze kterého je přístupný ochoz věže, pozorovací kabina periskopu a schodiště do krovu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Petr Hájek, Tereza Keilová, Cornelia Klien, Benedikt Markel, Martin Stoss, PETR HÁJEK ARCHITEKTI, s.r.o., www.hajekarchitekti.cz)

ZÓNA PRO UMĚNÍ 8SMIČKA, HUMPOLEC

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Bývalá torvárna na vlněné látky prošla zásadní proměnou a celý objekt byl přestavěn na zónu pro umění 8smička. Většina prostoru je věnována českému modernímu a současnému umění, přednáškám, apod. Nachází se zde také kavárna, knihkupectví, depozitář. Originální autorská stavebnice Špulka v auditoriu byla připravena na míru Atelierem SAD, všech 28 špulek má několik funkcí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Luděk Rýzner a František Čekal, OK PLAN ARCHITECTS, www.okplan.cz; přihlašovatel: NADAČNÍ FOND 8SMIČKA, www.8smicka.com)

ODBĚROVÉ CENTRUM AESCULAB, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Cílem projektu bylo vytvořit současný zdravotní prostor, který bude hygienický, přehledný a příjemný na pobyt a současně nabídne pacientům komfort v době čekání i samotného odběru. Koncept a vizuální styl centra by se měl stát vzorem pro výstavbu dalších odběrných míst sítě Aeskulab.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Magdalena Havlová, Ing. arch. Jiří Opočenský, Ing. arch. Štěpán Valouch, OV ARCHITEKTI, s.r.o., www.ov-a.cz)

ETNA - SHOWROOM SVÍTIDEL IGUZZINI, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Interier showroomu je navržen jako čistý, jednoduchý a účelový prostor, který nechává v maximální míře vyniknout samotným svítidlům a jejich světelné atmosféře. Návrh pracuje s kontrastem světla a tmy. Prostor je rozdělen na světlou prezentační a společenskou zónu a tmavší diskrétnější zónu chodby a příslušenství.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: MgA: Jerry Koza a Ing. arch. Markéta Jírová, ATELIER SAD s.r.o., www.ateliersad.cz; přihlašovatel: ETNA spol. s r.o., www.etna.cz)

ENDORFIN – PROSTOR PRO PĚT ÚNIKOVÝCH HER, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Myšlenkou autorů bylo vytvořit unikátní prostor, kde budou lidé cítit radost a nadšení. Srdcem Endorfinu je multifunkční sál inspirovaný filmovým ateliérem, V tomto duchu byl vybrán i nábytek včetně řežisérských židlí. Kromě toho je v Endorfinu pět velmi kvalitních únikových her na téma čtyř kultovních filmů: Saw, Titanic, Star Wars a Freddy Krueger.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Vitalii Borisov, spolupráce Ing. arch. Jaroslav Šubrt, KIST DESIGN s.r.o., www.kist.design)

KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE, CHRUDIM

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Chrudimský kostel je již téměř sedm století významnou sakrální i stavební dominantou centra města. Interiéru vévodí řada historických artefaktů včetně s barokním oltářem s obrazem sv. Salvátora. Cílem autorů bylo vytvořit prostředí, které bude jasným a důstojným rámcem bohoslužby a nebude svou formou zbytečně rozptylovat.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Lukáš Pavlík, MED PAVLÍK ARCHITEKTI s.r.o., www.mparchitekti.cz; přihlašovatel: GRAVELLI S:R:O:, www.gravelli.com)

PŘÍSTAV – COWORKING, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Přístav je místem pro zakotvení kreativních řemesel. Původně zde byla truhlářská dílna umístěná poblíž holešovického přístavu, a proto autoři zachovali industriální vzhled. Obsah se však proměnil na sdílený přístav tvůrčích jednotlivců a podnikavých lodí. Ze vstupní zóny je rozhled přes celou halu, která je podél oken rozdělena na menší kóje.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jakub Heidler, Jan Kačer, Vojtěch Rýzner, Kateřina Stiehlová, STUDIO REAKTOR, www.studio-reaktor.com)

KANCELÁŘE UNIQUE HOTEL SERVICES, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Kanceláře se nacházejí v administrativní budově Jungmannova Plaza a skýtají krásný výhled do Františkánské zahrady. Zadáním investora bylo vytvořit 16 pracovních míst pro firmu, která provozuje hotel Zuri na Zanzibaru. Prostor byl očištěn o většinu příček, aby se plně rozvinul výhled do zahrady, byl zmodernizován a vybaven nábytkem na míru.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Machar a Ing. arch. Radek Teichman, MACHAR&TEICHMAN, www.macharteichman.com)

VSTUPNÍ PROSTORY BUDOVY CEMS PROVOZNĚ EKONOMICKÉ FAKULTY ČZU

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Vytvořit atraktivní prostředí pro studenty může být jedním z nástrojů jak přilákat nové zájemce o studium. Investor si přál co nejefektivněji využít prostor z pohledu kapacity, a tím navýšit počty míst k sezení. Návrh interiéru také řešil rozdělení otevřeného prostoru do více funkčních zón s různými typy mobiliáře.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Luka Križek a Ing. Radek Bláha, IO STUDIO, s.r.o., www.iostudio.cz)

FIREMNÍ DŮM EKONOMICKÉ STAVBY V CHOTÍKOVĚ, PLZEŇ

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Nové firemní sídlo společnosti bylo vybaveno moderními a netradičními materiály tak, aby vzniklo příjemné pracovní prostředí, které inovativně počítá i s relaxací pracovníků. Celý interiér protkává zelená linie, počínaje recepcí se živou květinovou stěnou, přes jednací místnost s travnatým běhounem integrovaným do středu stolů, až po vzrostlé stromy ve vestibulech.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jiří Bosák, Ing. arch. Michal Siažík, Ing. arch. Patrik Janoušek, Ing. arch. Pavla Janoušková, INTERIORS MANUFACTURE&DESIGN a.s., www.interiors-mnd.com)

 

SPOLEČENSKÉ CENTRUM DOBROVOLNÝCH HASIČŮ, LISOVICE

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Občané Lisovic si přáli klubovnu, kde by bylo možné se scházet a rozvíjet společenský a kulturní život v obci, který byl do té doby značně omezen. Původní požární zbrojnice plnila pouze funkci skladu. Raritou je podlaha z odrůdy Cabernet. Červené víno udělalo na podlaze skvrny ještě před dokončením, a tak se vše sjednotilo dalšími rozlitými lahvemi.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jana Strachotová a Ing. arch. Michal Mihalčík, LÉTAJÍCÍ INŽENÝŘi, www.letajici-inzenyri.cz)

KANCELÁŘE FIRMY EYELEVEL, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Interiér sídla společnosti na první pohled zaujme jeho prostorností. Kanceláře jsou koncipovány jako netradiční open space s příčkami. Větší soukromí nabízí dvanáct konferenčních nebo tichých místností. Jednotlivé týmy firmy si navrhli design vlastních kanceláří sami, jejich kreativitě se žádné meze nekladly.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Lubor Sladký a tým, SHS ARCHITEKTI s.r.o., www.shsarch.cz; přihlašovatel: EYELEVEL s.r.o., www.eyelevel.com)

ZUBNÍ KLINIKA ZUBAŘI NAD MLÝNEM, JABLONEC NAD NISOU

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Pod střechou zubní kliniky se ukrývá malé město. Ordinace jako domy tu stojí buď sólo nebo ve shlucích vedle sebe. V jednom je laboratoř, v jiném rentgen, denní místnost lékařů nebo kancelář přednosty. Mezi domy vedou pěší ulice, které končí vysokým oknem s výhledem nebo výstupem na dřevěnou terasu vysunutou nas křovinatý betonový břeh.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Pavel Nalezený a Radek Vaňáč, STUDIO RAKETOPLÁN s.r.o., www.raketoplan.com)

KAMPUS FAKULTY TĚLESNÉ KULTURY, OLOMOUC

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Komplex se skládá ze čtyř budov. Základním účelem staveb je výzkum se sportovně-medicínským využitím ve spojení s procesem výuky. Spojovací koridor tvoří hlavní vstupní objekt do komplexu. Jak na fasádách, tak i v interiéru se ve významném rozsahu opakují shodné materiály, a to pohledový beton, dřevo a sklo.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Miroslav Pospíšil, ATELIER-R, s.r.o., www.atelier-r.cz)

INTERIÉR POBOČKY DELOITTE

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Současná kancelář regionální pobočky již nestačila plnit požadavky investora jak rozměry, tak standardem, a proto byl navržen nový prostor. Cílem bylo vytvořit zážitkový prostor pro efektivní práci a relax v jednom. Záměrem bylo stírat rozdíl mezi oficiálním pracovištěm a příjemnou atmosférou obýváku – home office.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Mira Maukš a a Peter Maukš, MAUKŠMAX, www.mauks.sk)

NOVÁ BUDOVA PRO J. A. CLEAN, PAVLOVICE

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Společnost zabývající se dopravním značením sídlila v několika pronajatých budovách a kancelářích ve Vlašimi. Investoři snili o vlastní budově. Design byl zvolen jako kombinace brandu firmy, zdravých materiálů a materiálů, které budou odkazovat na průmyslové zaměření společnosti. Prostor samotný je dispozičně řešen jako open space.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, BRUNETTI DESIGN s.r.o., www.brunetti.cz)

FANN BEAUTY ATELIER, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Pod křídly ryze čekoslovenské společnosti vznikl jedinečný prodejní prostor, netradiční spojení concept storu s tradiční parfumerií. Na začátku všeho byla myšlenka vybudovat místo, kde lidé stráví více času, posedí, vyzkouší si produkty v klidu a na vlastní kůži a zažijí skutečný smyslový zážitek.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Tomáš Waidhofer, Radek Voňavka, Nikol Fišarová; přihlašovatel: FANN RETAIL, a.s., www.fann.cz/beautyatelier)

PAVILON II. INTERNÍ KLINIKY FN OLOMOUC

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Prostory nového pavilonu slouží jako pracoviště několika oddělení, včetně lůžkových prostor a zázemí. Jedná se o první realizaci nemocnice s chlazenými stropy. Interiér je řešen jednoduše a s čistými liniemi. Nábytek je laděn do neutrálních a nerušivých odstínů, převládají bílé a šedé odstíny.Z důvodu orientace má každé podlaží svoji barvu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Adam Rujbr, ADAM RUJBR ARCHITECTS s.r.o., www.ararchitects.cz)

MODERNÍ PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ V HISTORICKÉM PALÁCI, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Interiéry historické budovy v Jindřišské ulici se po rekonstrukci změnily k nepoznání. Z tmavého a stísněného labyrintu vznikl prosvětlený a otevřený prostor, kde poradci Bidli a Hypocentra Modré pyramidy rádi jednají s klienty. Autoři citlivě propojili nádherné původní mozaikové podlahy a štukové stropy s moderním pracovním prostředím.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Petra Vasquez a Zuzana Řepíková, HEZKEY s.r.o., www.hezkey.cz)

VSTUPNÍ PROSTORY DIVADLA KOMEDIE, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Nové vedení Městských divadel pražských dostalo na starost i provozování Divadla Komedie. Znovu otevřená scéna potřebovala čerstvého ducha pro nový start. Autoři nezasahovali do stavebních dispozic, prostor nechali vyčistit, obnovit osvětlení a připravit mobiliář tak, aby se stal přirozenou součástí prostor.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Mgr. David Marek a Ing. arch. Tomáš Hrubý, spolupráce Ing. arch. Anton Ostakh, Ing. arch. Markéta Březinová, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

ZAKÁZKOVÉ KREJČOVSTVÍ JANEK, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

V historickém centru metropole vznikl přerodem z obchodu s konfekčními košilemi nový showroom zakázkového krejčovství s mnohem širším sortimentem. Hlavním výtvarným motivem prodejny je stěna z vertikálně kladených válců různých průměrů, na kterých jsou navinuté látky používané k výrobě košilí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. David Zámečník, NEW HOW ARCHITEKTI, www.newhow.archi)

RODINNÁ KAPLE U SEDLČAN

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Autoři se postavili čelem nevšednímu a citlivému zadání investora, který si nechal postavit soukromou kapli pro rodinu a přátele. Základní tvarování stavby vychází ze vzpomínek investora na dětství strávené v Řecku. V interiéru je kaple zcela prostá, základní materiály doplňují pouze ikony z cest rodiny a mobiliář tvořený lokálními řemeslníky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Henel a Ing. arch. Ondřej Fiala, OTA ATELIER s.r.o., www.ota-atelier.cz)

SINNERSCHRADER OFFICES, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Čeští architekti a německá agentura propojili hlavní myšlenky interiérové a digitální architektury.  Společně hledali a tvořili prostor, který by podpořil jejich kreativitu a nadšení zaměstnanců agentury. Nové kancelářské prostory vznikly ve staré průmyslové budově. Vnitřní prostředí budovy vyzařuje klid, jasnost, sílu a transparentnost.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jan Kurz, KURZ ARCHITECTS s.r.o., www.kurz.archi)

OČNI OPTIKA VISUM, BRATISLAVA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

V interiéru prodejny je vystaveno na 2000 brýlových obrouček, a tak hlavní interiérové řešení spočívalo ve vyřešení systému uložení obrouček i světelných trubic. Samotná prodejna je dispozičně rozdělena na tři zóny: prodejna s VIP zónou, dvě refrakční místnosti a zázemí s dílnou. Nosným prkem prostoru jsou dvě rámové konstrukce ze surové ocele a masivu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Zoltán Horváth, Mgr. art. Zuzana Horniaková, Ing. Juraj Krč, ARCHSTYL s.r.o., www.archstyl.com)

KLINIKA MEDIESTETIK, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Mediestetik je jednou z poboček mezinárodní sítě klinik estetické medicíny. Po 25 letech provozu se investor rozhodl pro nový interiér. Výběr barev byl omezen na bílou, firemní fialovou a nově doplněnou šedou. Přáním bylo vytvořit moderní a vzdušný design prostorného interiéru v historickém domě na Vinohradech.  

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Aida Omarova, AIDA HOME PROJECT s.r.o., www.aidahome.cz)

NESPRESSO BOUTIQUE V OC NOVÝ SMÍCHOV, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Koncept nového butiku vznikl v duchu Celebrate the Coffee moments, kdy cílem není klasický prodej, ale především skvělý zážitek z nakupování. Kromě působivého interiéru, laděného do příjemných přírodních barev, k němu dopomáhají i specialisté, kteří návštěvníky provázejí unikátní cestou kávy Nespresso.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Hannah Carter Owers, Stuart Mauger, Ani Chepakova, UNIVERSAL DESIGN STUDIO, www.universaldesignstudio.com; přihlašovatel: NESTLÉ ČESKO s.r.o., www.nespresso.com)

KAPLE SVATÉHO VÁCLAVA, BRNO

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Zadáním projektu byla kompletní rekonstrukce kaple sv. Václava, která byla postavena a vysvěcena v září roku 1906 na místě původní zvoničky. Nový interiér kapličku projasnil a opticky zvětšil výšku hlavní lodi. Výraznou a hlavní dominantu celého interiéru tvoří oltářní mensa a dřevěné retabulum se svatostánkem.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Michal Kristen, spoluautor Ing. Vladimír Petráš)

NOTINO STORE SMÍCHOV GATE, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Design první české prodejny v rámci Evropy je založen na esenci – parafrázi vůně parfému, která se šíří celým prostorem. Z této metafory vznikají křivky podlahových intarzií, hran podhledů, tvar pokladny nebo geometrie zavěšovaných lamel. Návrh volně navazuje na ztvárnění brněnského sídla firmy a rozvíjí jednotlivé elementy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jan Kyzlink, Petr Pospíšil, Zbyšek Sikora, KYZLINK ARCHITECTS, www.kyzlink.com)

LETECKÝ HANGÁR, TLUSTICE

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Interiér zázemí hangáru vznikl na přání energetického manželského páru, jehož vášní je cestování a poznávání světa z paluby jejich ultralightu. Klienti si přáli současný reprezentativní interiér, kde by mohli příjemně trávit volný čas se svými přáteli.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Alena Valová, Ing. arch. Marek Habr, Ing. arch. Jiří Kučera, KVALITÁŘ s.r.o., www.kvalitar.cz)

KANCELÁŘE IT SPOLEČNOSTI FUNTASTY, BRNO

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Svůj nový domov našla mladá brněnská firma v unikátní konverzi bývalého parkovacího domu Rozmarýn. V kompaktním prostoru, kterým ještě donedávna křižovaly desítky aut denně, vznikla plnohodnotná kancelář bez kompromisů, oddělené zasedací místnosti, flexibilní prostor s bohatou komunitní zónou a dostatkem místa na společenské akce.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Ján Antal, Ing. arch. Martin Stára, spolupráce Ing. arch. Mgr. art. Andrej Tušan, Ing. arch. Kateřina Burešová, Ing. arch. Branislav Bašista, STUDIO PERSPEKTIV, www.perspektiv.cz)

AULA FILOZOFICKÉ FAKULTY UNIVERZITY PALACKÉHO, OLOMOUC

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Aula je využívání pro společenské a kulturní akce školy či promoce, ale také na přednášky a semináře. Při její rekonstrukci se autoři snažili vrátit k původnímu návrhu arch. Šlapety z konce 40. let minulého století. Jeho návrh byl ve své době zásadním. Tuto skutečnost reflektovali v novém projektu, a to volnou rehabilitací původního záměru architekta.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: doc. Ing. arch. Tomáš Rusín, doc. Ing. arch. Ivan Wahla, Ing. arch. Lukáš Vágner, spolupráce Ing. arch. Tomáš Machovský, ATELIER RAW s.r.o., www.raw.cz)

MĚSTSKÁ ROZLUČKOVÁ SÍŇ, DOBRUŠKA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Stavba smuteční síně je umístěna v návaznosti na stávající městský hřbitov pod kostelem sv. Ducha v okrajové části Dobrušky. Nově navržený objekt pohledově navazuje na linii oplocení kostela se zvonicí, který kopíruje klesající terén, a stává se součástí panorama podhůří Orlických hor.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Miroslav Horský a Jan Hamet, ATELIER ARCHITEKTURY, ŠUDA-HORSKÝ, a.s., www.aash.cz)

KANCELÁŘE TRASK SOLUTIONS, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Interiér technologicko-konzultační společnosti Trask je výsledkem vzácné symbiozy designu, odvahy a posedlosti detailem. Vše je přiznané, nic není lež. Prostoru vévodí surové a ryzí materiály. Stěny zdobí práce nadějných českých malířů a grafiků. Pracovní zákoutí se střídají s relaxačními plochami, nechybí ani houpačka pro dospělé či koutek pro děti.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Ján Antal, Ing. arch. Martin Stára, spolupráce Ing. arch. Vojtěch Hasalík, STUDIO PERSPEKTIV s.r.o., www.perspektiv.cz)

NA ZAČÁTKU BYL KOMIKS – ROCKAWAY, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Mladý rostoucí pracovní kolektiv různých profesí měl rozličné představy o svém pracovním prostředí. A proto první skicy autorky měly podobu malých komiksů, které objasňovaly provozní koncepci kanceláří. Výsledkem byl princip otevřených a polootevřených prostorů pro práci i relaxaci a jejich vzájemné prolínání.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. akad. arch. Kateřina Vávrová; přihlašovatel: GIGA-LINE s.r.o., www.gigaline.cz)

SHOWROOM LD SEATING, BOSKOVICE

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Nový interiér společnosti byl navržen a koncipován tak, aby prostor splňoval variabilitu prostoru a současné architektonické požadavky a trendy na prezentační prostory. Hlavní předváděcí plocha je členěna jednotlivými skupinami boxů pro vystavené vzorky židlí. Dominantou interiéru se stala vertikální zahrada v čele místnosti.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Michal Kristen)

OD BANKY K ŘEZNICTVÍ, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

V prostorách, kde kdysi bývala banka, bylo otevřeno již čtvrté Pražské řeznictví. V případě toho holešovického byl kladen velký důraz na exkluzivní design s využitím těch nejkvalitnějších materiálů jako jsou přírodní kámen a masivní dubové dřevo. To vše bylo zasazeno do kontextu “průmyslové čtvrti”, za kterou jsou Holešovice stále považovány.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Richard Mikl, Juliana Arango de Bedout, Tomáš Kolaja, MARANKO DESIGN s.r.o., www.maranko.cz)

OBECNÍ ÚŘAD, KOSTICE

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

V rámci návrhu nového interiéru Obecního úřadu byl kladen velký důraz na všechny reprezentativní prostory. Stavebně zabudované prvky neutrálních tónů jsou kombinovány s barevným tvarově iracionálním mobiliářem. Velkoplošná mapa obce na stěně kanceláře starosty byla pořízena speciálním programem geodetů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Renata Kopecká, www.projekty-ps.cz)

INTERIÉR NEMOCNIČNÍ KAPLE, KROMĚŘÍŽ

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Z původního nemocničního pokoje byla navržena kaple. Hlavní myšlenkou bylo odlišit tuto místnost od ostatních pokojů a vytvořit v ní důstojné místo pro slavení bohoslužeb i pro soukromé ztišení. Návrh pracuje s užitím čistých kontinuálních linií a jednoduchých materiálů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Chládek, Barbora Jochcová, Klára Mačková, CHLÁDEK ARCHITEKTI, www.chladekarchitekti.cz)

OBCHOD COLONIAL COLOSEUM, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora bylo doplnění restaurace o obchod s vybranými italskými delikatesami, těstovinami, sýry, šunkami a vínem. Vstup do obchodu je možný přes vstup restaurace nebo samostatně. Cílem bylo, aby hosté restaurace měli kontakt se zbožím a nakupující mohli nahlédnout do restaurace. Celý obchod je rozdělen na jednotlivé sekce podle typu produktů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Mgr. David Marek a Ing. arch. Tomáš Hrubý, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

TERMÁLNÍ BAZÉNOVÝ KOMPLEX THERMALIUM, TEPLICE

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Cílem návrhu bylo vytvoření atmosféry skutečných lázní, nikoli jen běžného bazénu. Jde o návrat k tradici přijímání lázně ve společném místě jako opak individuální koupele. Tradiční materiály jsou harmonicky nakombinovány se současnými. Voda určuje barvu, vůni, klima i zvuky. Vše ostatní se jí podřizuje...

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Petr Sedláček, MISE s.r.o., www.architekti-mise.cz; přihlašovatel: AGC FLAT GLASS CZECH a.s., www.glastetic.cz)

SHOWROOM JAVORINA, KOŠICE

05.02.2020
ilustrační obrázek

 

Známý slovenský výrobce nábytku se rozhodl prezentovat své výrobky v čistém, ale útulném kontextu, kde vynikne zejména dřevo. Interiér je velmi variabilní, aby se snadno přizpůdobil jakémukoli uspořádání showroomu. Vznikl multifunkční prostor s jedním velmi specifickým znakem – betonem, který se objevuje vždy v jiné podobě.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Mgr. art. Michal Seman, www.mseman.sk)

KANCELÁŘSKÉ PROSTORY DHL SUPPLY CHAIN, JAŽLOVICE

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Koncept má jasnou vizuální identitu, která jasně dokumentuje odvětví v němž se společnost pohybuje. Cílem bylo vytvořit kvalitní prostředí pro práci manažerů, prostředí tvůrčí atmosféry a obecně zkvalitnění pracovních prostor, především z hlediska osvětlení a akustiky. Interiérem prostupují solitéry odkazující k prvkům využívaným v prostředí přepravy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Matěj Hájek, Oldřich Wachtl, Helena Znamenaná, VONT, www.vont.cz; přihlašovatel: DHL SOLUTIONS k.s., www.dhl.cz)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI GEEN, BRNO

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Po rekonstrukci administrativní budovy v Komárově s kouzelným výhledem na město byly navrženy i nové moderní interiéry společnosti. Investor si přál kvalitní designový nábytek. Všechny prostory byly navrženy v elegantním duchu, který podtrhuje netradiční kombinace přírodního vzhledu jilmu, béžové kůže a lesklého chromu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Martin Chovanec, TOP OFFICE spol. s r.o., www.top-office.cz)

BUSINESS LAB CENTRUM ČERNÝ MOST, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

V obchodním centru Černý Most vyrostl první coworkingový prostor v rámci OC v České republice. Investor si přál vytvořit pracovně odpočinkový koutek pro návštěvníky, který by poskytoval prostor pro práci mimo kancelář. Vzniklo tak i místo pro pracovní schůzky v živém prostředí s velkým pracovním stolem i pohodlným sezením.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Diana Turinová, DECO LOCO – LUSITO, www.lusito.cz a Olga Bušková, OLGABU, www.olgabu.cz; přihlašovatel: DECO LOCO – LUSITO, www.decoloco.cz)

IN 15, POSLUCHÁRNA 135

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Fakulta měla v plánu inovaci audiovizuálního vybavení posluchárny, ale jeho plánovaná úroveň neodpovídala stavu posluchárny a katedry. Proto byli autoři přizváni k projektu rekonstrukce celé místnosti. Specifickým prvkem v interiéru je katedra, která byla navržena tak, aby v budoucnu byla modifikovatelná pro další auditoria.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Markéta Zdebská a Marek Žáček, BY ARCHITECTS, spol. s r.o., www.byarchitects.cz)

OBCHOD FOOD LOVERS NA RUZYŇSKÉM LETIŠTI, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Společnost si přála změnit v rámci remodelingu design stávající prodejny a doplnit portfolio svých aktivit o prodejnu typických českých delikates. Autoři navrhli pro zákazníky prostor, který připomíná drobné výrobny rodinných firem. Významným grafickým prvkem v interiéru je motiv červené kuchyňské útěrky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Mgr. David Marek a Ing. arch. Tomáš Hrubý, spolupráce Ing. arch. Alina Sereda, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

PRODEJNA MYSLIVECKÝCH & OUTDOOROVÝCH POTŘEB, POVAŽSKÁ BYSTRICA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Zavedená prodejna z oblasti myslivosti KURUC-DYNAX se rozhodla pro nový interiér prodejny s atmosférou, která v zákaznících bude vyvolávat příjemné emoce a vzbudí v něm zvědavost a umožní strávit více času nakupováním i objevováním. Línie a rytmus nábytku různě propojují produkty tak, aby je zákazník vnímal v jejich specifickém kontextu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Robert Šaradin, Ing arch. Andrej Bednár, Ing. arch. Roman Kudroň, AB-ARCH, s.r.o., www.ab-arch.sk)

NOVÁ TVÁŘ KOUPELEN MARO V KARLÍNĚ, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

V atraktivní pražské čtvrti mezi Vltavou, Vítkovem a Negrelliho viaduktem se snoubí atmosféra původních staveb s moderní architekturou. Právě do této části Prahy byl umístěn nový unikátní showroom, kde otevřenost celého prostoru podporuje jedinečnou atmosféru studia. Požadavky na vzhled interiéru byly příridní barvy v kombinaci s tmavými prvky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Eva Eichlerová, www.apropoarch.cz; přihlašovatel: MARO, s.r.o., www.marokarlin.cz)

CENTRÁLA SKUPINY EUC, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

V budově organických tvarů v pražských Vokovicích navrhli architekti funkční a moderní kanceláře pro dvě samostatné společnosti patřící do skupiny EUC. Hlavním mottem interiéru je Art is Life. Celý interiér připomíná galerii, kde hlavní roli hrají umělecké předměty a vše ostatní je v neutrálních tónech a ustupuje do pozadí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing arch. Petra Gletová a tým, LINSTRAM, spol. s r.o., www.linstram.cz; přihlašovatel: EUC a.s., www.euc.cz)

REKONSTRUKCE KLÁŠTERA SV. FRANTIŠKA Z ASSISI, VOTICE

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Klášter v nedávných letech sloužil jako administrativní a výrobní objekt. Město Votice se rozhodlo pořádat zde výstavy, přednášky, koncerty, zasedání zastupitelstva či svatební obřady. Snahou autorů bylo vrátit podobu kláštera do doby pře rokem 1900. Materiálově byl použit hlavně kámen a masivní dřevo, které jsou v kontrastu s bílými stěnami.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Musilová, MgA. Vendula Hladíková, Ing. Lukáš Zimandl, DESIGN4FUNCTION s.r.o., www.d4f.cz)

SPORTOVNÍ HALA RATES ARENA, ZVOLEN

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Multifunkční sportovní hala je součástí hotelového komplexu Hotel Tenis. Jedná se o stavbu se třemi podlažími, jejíž čelní stěna je prosklená. Hala nabízí kompletní sportovní vyžití pro širokou veřejnost. Interiér haly je oživen nástěnnými malbami, které tematicky souvisejí se sportem a posilováním.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Jiří Příkazský, HOTEL TENIS, www.hoteltenis.sk; přihlašovatel: SLOS s.r.o., www.slos.sk)

KLINIKA DENTÁLNÍ HYGIENY FLORADENT, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Tři oblouky z nenápadného nárožního funkcionalistického domu na Flóře přenesl architekt do interiéru kliniky: recepce, sezení v čekárně i nábytkových úchytů, atd. Bílý minimalistický prostor byl obohacen o osobitou barevnost. Kombinací 5 barev vznikl ojedinělý strop. Každá ordinace kombinuje ty samé barevné odstíny a nechává při tom vyniknout barvu křesla.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Štěpán Janů, www.stepanjanu.cz; přihlašovatel: IF SYNERGY, s.r.o., www.floradent.cz)

JOY JESLE A ZAJÍCI S MRKVOVOU ZMRZLINOU

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Investor se rozhodl přeměnit po léta neužívané firemní sídlo v krásné administrativní budově v jesle pro děti od šesti měsíců do dvou let. V interiéru střídmé barevnosti dominuje velkoplošná tapeta na čelní stěně. Motiv tapety má svůj příběh o zajících a mrkvové zmrzlině, o lezení na stromy a nezbednosti ušatých chlupáčů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Zuzana Staňková, PROJEKČNÍ ATELIÉR ZUZI s.r.o., www.atelier-zuzi.cz a www.design-zuzi.cz)

SHOWROOM DECO LOCO, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Cílem projektu bylo vytvořit společný prostor pro prezentaci několika českých značek nábytku a bytových doplňků i dodavatelů materiálů, dekorativních povrchů a dalšího vybavení interiérů i exteriérů. Showroom má ukázat kreativní práci interiérového designéra a propojit různé použité prvky do celistvé kompozice.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Diana Turinová, DECO LOCO – LUSITO, www.lusito.cz)

EXPANZE KANCELÁŘÍ NOTINO, BRNO

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Dynamický rozvoj firmy přiměl investora pouhé dva roky po otevření nových kanceláří uvažovat o další prostorové expanzi. Návrh rozšíření je koncepčně propojen s designem původních nadčasových kanceláří. Do návrhu se také propisuje zaměření na IT oddělení, ať už jde o matrix stěnu, počítačovou klávesnici na stěně s akustickou funkcí nebo otáčivý ventilátor.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jan Kyzlink, Petr Pospíšil, Zbyšek Sikora, KYZLINK ARCHITECTS, www.kyzlink.com)

CENTRUM KULTURY LOVOŠ, LOVOSICE

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Centrum kultury Lovoš je tvořeno ze tří původních budov z různých období, nicméně před rekonstrukcí byla využívána pouze část prostor. Jejím cílem byla renovace sálu a předsálí, rekonstrukce bývalé restaurace a bistra a celkové otevření centra veřejnosti, včetně přesunutí informačního centra do přízemí budovy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Monika White, LE PATIO LIFESTYLE s.r.o., www.lepatiostudio.cz)

 

SALON BLISS NAIL CARE, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Nově otevřený salon s nabídkou manikúry a pedikúry se nachází v obchodním centru Chodov. Důležité při návrhu interiéru bylo, aby byl pohodlný a praktický nejen pro klienty, ale i pro zaměstnance. Podlouhý prostor byl rozdělen na menší salony pro 2 klienty, které vytvářejí komfortnější a intimější prostředí. Barevné řešení je neutrální a podtrhuje eleganci celého prostoru.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Věra Hamplová, www.vharchitects.com)

HUBHUB V CENTRU PRAHY

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

HubHub je koncept coworkingových center mezinárodní developerské společnosti, který svým členům poskytuje designově zajímavou kombinaci pracovního prostoru s místem pro setkávání a spolupráci,. Prostor současně nabízí i širokou škálu akcí zaměřených na vzdělávání a rozvoj podnikání.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Martin Stára a Ing. arch. Ján Antal, STUDIO PERSPEKTIV s.r.o., www.perspektiv.cz; přihlašovatel: HB REAVIS GROUP CZ, s.r.o., www.hubhub.com a www.hbreavis.com)

KANCELÁŘE MEDICON, PRAHA

07.03.2019
ilustrační obrázek

 

Velkou výzvou pro autory interiéru bylo půdoysné řešení prostory v podobě strohého trojtraktu se středovou komunikací. Snažili se kompenzovat tato negativa a vytvořit co nejvzdušnější prostor. Ten je doplněn akustickými celoplošnými polepy, zavěšenými panely a živými zelenými stěnami.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Zdeněk Rychtařík a Ing. arch. Tomáš Maceška, VYŠEHRAD ATELIER s.r.o., www.vysehrad-atelier.cz)

SOKOLOVNA PROSEČ

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Sokolovna byla postavena ve dvacátých letech minulého století. Po necitlivé rekonstrukci v šedesátých letech bylo nyní třeba budovu zateplit a obnovit. V interiéru autoři navazovali na původní zachované prvky jako kazetový dřevěný strop, opukové schody, dřevěný balkon, atd. Na půdě se navíc podařilo najít a následně použít fragmenty dveří a obrazové rámy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Marek Rejent, www.marek.rejent.cz a Andrea Sodomková; přihlašovatel: MĚSTO PROSEČ, www.prosec.cz)

SHOWROOM NAPÍNANÝCH TEXTILNÍCH STĚN SMART WALLS

04.03.2019
ilustrační obrázek

 

Požadavkem investora bylo v showroomu představit širokou škálu látek, vzorů, struktur, barevných odstínů, velkoformátových potisků a také akustických materiálů. Systém Smart Walls umožňuje uchytit vypínaný textil do téměř neviditelných rámů. Objekty pak budí odlehčený dojem, téměř jako by se vznášely.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Olga Kahlová; přihlašovatel: DEKRE s.r.o. www.smartwalls.cz)