SHOWROOM LD SEATING, BOSKOVICE

SHOWROOM LD SEATING, BOSKOVICE

 

Nový interiér společnosti byl navržen a koncipován tak, aby prostor splňoval variabilitu prostoru a současné architektonické požadavky a trendy na prezentační prostory. Hlavní předváděcí plocha je členěna jednotlivými skupinami boxů pro vystavené vzorky židlí. Dominantou interiéru se stala vertikální zahrada v čele místnosti.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Michal Kristen)

Zadáním projektu byla rekonstrukce interiérů vstupu, showroomu a jednacích místností firmy LD seating v Boskovicích, včetně hygienického zázemí a lounge pro zákazníky showroomu.

Interiéry byly navrženy a koncipovány tak, aby prostor splňoval variabilitu a současné architektonické požadavky a trendy na prezentační prostory. Hlavní předváděcí plocha v patře, která je přímo přístupna po vstupním schodišti s nahodile zavěšenými světly, je členěna jednotlivými skupinami boxů pro vystavené vzorky židlí. Vytvořil se tak funkční a přitom dynamický, prolínající se prostor. Dominantou se stala vertikální zahrada v čele. Po stranách navazují dvě skleněnými příčkami oddělené jednací místnosti s možností propojení posuvnou dělící stěnou a administrativní kanceláře.

Regálový systém boxů je vzájemně kombinovatelný a skládá se z jednotlivých modulů s osvětlení pomocí LED pásků. Zajímavým prvkem nového interiéru je zelená stěna v čele s UV nasvětlením, která je oživujícím barevným doplňkem celkového černo-bílého konceptu, jakéhosi neutrálního pozadí pro vzorky židlí. Foto obrazy na stěně jsou rovněž v černobílém provedení, designová kuchyňka s posezením pro zákazníky v lounge v antracitovém dekoru s dřevěnou deskou. Osvětlení dotváří stojací lampy.

Použité materiály jsou v černém a bílém odstínu v kombinaci s dubovými prvky a zelenou stěnou. Na stěnách je použita betonová stěrka, zábradlí je z nerezové kartáčované oceli. Podlahu showroomu tvoří 3D koberec v tmavé barvě, zákoutí mezi schodištěm a jednacími místnostmi pak s kobercem s vysokým chlupem.

Interiér showroomu, její členění a barevné řešení dalo vyniknout rozmanitým tvarům a odstínům židlí. Vytváří se tak kultivovaná hravost uspořádaná do jednoho celku.

08.03.2019