SHOWROOM DECO LOCO, PRAHA

SHOWROOM DECO LOCO, PRAHA

 

Cílem projektu bylo vytvořit společný prostor pro prezentaci několika českých značek nábytku a bytových doplňků i dodavatelů materiálů, dekorativních povrchů a dalšího vybavení interiérů i exteriérů. Showroom má ukázat kreativní práci interiérového designéra a propojit různé použité prvky do celistvé kompozice.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Diana Turinová, DECO LOCO – LUSITO, www.lusito.cz)

Interiérové studio DECO LOCO si zachovalo surovost původního industriálního prostoru, kterou podtrhuje kovové schodiště a zajímavě řešené patro, kde se nachází pracovní i úložný prostor.  

Cílem projektu DECO LOCO bylo vytvořit společný prostor pro prezentaci hned několika českých značek nábytku a bytových doplňků i dodavatelů materiálů, dekorativních povrchů a dalšího vybavení interiérů i exteriérů. Zároveň showroom neměl působit jen jako komerční místo, kde budou jednotlivé značky vystaveny vedle sebe, ale ukázat kreativní práci interiérového designéra a propojit různé použité prvky do celistvé kompozice.

Designové laminátové materiály spolu s betonovými a dekorativními stěrkami tvoří na stěnách zajímavé velkoplošné mozaiky.  Jednotlivé prezentované prvky do sebe zapadají a spolu s autorskými svítidly vytváří harmonický prostor.

Zázemí je také využito jako prostor pro ukázky použití designových povrchů a materiálů. Kombinuje antracitové a hořčicové tóny stěrek, drsný povrch pigmentovaného betonu, vedle kterého vynikají skleněné bezobložkové dveře.

V zahradním koutku je instalována venkovní designová stínící plachta, atmosféru dotváří vertikální osvětlená zelená stěna – dřevěná lišta, na které jsou zavěšeny nejen žárovky, jejichž kabely jsou ukryté v jutovém provaze ale i pokojové rostliny v plechových květináčích rovněž zavěšené na jutových lanech.

Showroom přináší inspiraci a slouží pro schůzky nejen s koncovými klienty, ale také poskytuje zázemí architektům a bytovým designérům, kteří jsem mohou přivést své klienty a spolu s nimi objevovat možnosti, které nabízí různé barvy a materiály.

Prostor je využíván pro různé akce i umělecké výstavy.

07.03.2019