BUSINESS LAB CENTRUM ČERNÝ MOST, PRAHA

BUSINESS LAB CENTRUM ČERNÝ MOST, PRAHA

 

V obchodním centru Černý Most vyrostl první coworkingový prostor v rámci OC v České republice. Investor si přál vytvořit pracovně odpočinkový koutek pro návštěvníky, který by poskytoval prostor pro práci mimo kancelář. Vzniklo tak i místo pro pracovní schůzky v živém prostředí s velkým pracovním stolem i pohodlným sezením.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. Diana Turinová, DECO LOCO – LUSITO, www.lusito.cz a Olga Bušková, OLGABU, www.olgabu.cz; přihlašovatel: DECO LOCO – LUSITO, www.decoloco.cz)

První coworkingový prostor v obchodním centru v České republice, který vyrostl v Centrum Černý Most Praha pochází z dílny dvou českých designérek Olgy Buškové - Olgabu a Diany Turinové - studio Lusito.

Zadání ze strany investora, bylo vytvořit pracovně odpočinkový koutek pro návštěvníky obchodního centra, poskytující prostor pro práci mimo kancelář a pracovní schůzky v živém a inspirujícím prostředí s velkým vysokým pracovním stolem i pohodlným sezením. Požadavek byl zachovat původní červenou barvu, použitou v lobby, kde koutek vznikne. Designérky ji doplnily veselou oranžovou a decentními tóny šedé a bílé.

Prostoru dominuje stůl z masivního dubu s bílým kovovým podnožím a dobíjecími stanicemi pro napájení notebooků či telefonů. Pro větší intimitu a klid na práci je stůl rozdělen na dvě poloviny řadou živých květin, které jsou zasazené přímo v něm. Stůl designérky doplnily industriálními vysokými židlemi v různých barvách. Dále se v interiéru nachází sedací prvky značky Lusito, konkrétně houpací křesla a kulaté taburety s opěrákem. Můžete zde najít i vzdušná křesla i dvousedáky se zajímavou kovovou konstrukcí a k nim sladěný konferenční stolek. Doplňková světla pro vytvoření atmosféry jsou zde řešena žárovkami v dřevěných objímkách s bílým kovovým rámem a červenými textilními kabely vedenými po stěně. Kabáty a bundy si zde návštěvníci mohou odložit na kovový věšák, který prostor skvěle doplňuje. Dále byly do prostoru nainstalovány dvě různě designové pěstební nádoby s mixem rostlin, čímž se podařilo do realizace dostat další kousek zeleně.

Stěny jsou oživeny motivačními citáty, které mají návštěvníky při práci povzbudit k lepším výkonům. Pozorný návštěvník si může všimnout, že některé prvky na stěnách jsou plastické (3D).

Návštěvníci se mohou v klidném a příjemném prostředí věnovat své práci.  Prostoru nechybí barvy, pohodlná křesla, dostatečně velká pracovní plocha ani svěží zeleň. Citáty známých osobností zobrazené na stěnách inspirují a motivují zároveň.

07.03.2019