Požadavkem investora bylo v showroomu představit širokou škálu látek, vzorů, struktur, barevných odstínů, velkoformátových potisků a také akustických materiálů. Systém Smart Walls umožňuje uchytit vypínaný textil do téměř neviditelných rámů. Objekty pak budí odlehčený dojem, téměř jako by se vznášely.

Základním požadavkem při návrhu a realizaci showroomu bylo odrpezentovat maximální možné způsoby užití a typy napínaných textliních stěn Smart Walls. Cílem bylo představit širokou škálu látek, vzorů, struktur a barevných odstínů, velkoformátových potisků a také akustických materiálů.

Za tímto účelem byl původně čistý prostor obdelníkového půdorysu razantně rozčleněn, tak aby vznikla řada tvarových příček, které mohou technologii tvorby napínnaných textilních stěn zřetelně odprezentovat. Prostor je členěn nejen vertikálně, ale částečně i horizontálně. Následkem je výceúrovňový interiér budící dojem, že je vytvořen poskládáním tvarových objektů. Díky Systému Smart Walls, který umožnujě uchytit vypínaný textil do téměř neviditelných rámů, budí objekty odhlečený dojem, téměř jako by se vznášely.

Za nejpoutavější momenty interiéru showroomu platí monumentální stěna perleťového gradientu o velikosti 8,5 x 4,5 m bez jediného švu, příčka půlkulového půdorysu tvořena akustickým materiálem, levitující schodiště, či sametově prosvícený strop.

Zhlediska požadavků na provoz je showroom o ploše 150 m2 rozdělen do několika sekcí. Najdeme zde pracovní místa pro administrativní a konstrukční pozice, oddělenou zasedací místnost. Dále bylo využito vysokého stroupu pro nadstavbu, na které se nachází další pracovní místa (managment), a jejíž spodní část je využívána jako zázemí pro zaměstnance.

04.03.2019

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše