KANCELÁŘE UNIQUE HOTEL SERVICES, PRAHA

KANCELÁŘE UNIQUE HOTEL SERVICES, PRAHA

 

Kanceláře se nacházejí v administrativní budově Jungmannova Plaza a skýtají krásný výhled do Františkánské zahrady. Zadáním investora bylo vytvořit 16 pracovních míst pro firmu, která provozuje hotel Zuri na Zanzibaru. Prostor byl očištěn o většinu příček, aby se plně rozvinul výhled do zahrady, byl zmodernizován a vybaven nábytkem na míru.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Pavel Machar a Ing. arch. Radek Teichman, MACHAR&TEICHMAN, www.macharteichman.com)

Projekt kanceláří se nachází v administrativní Budově Jungmannova Plaza, která je situována mezi Jungmannovou ulicí a Františkánskou zahradou, do které májí realizované kanceláře krásný výhled.

Zadání ze strany investora bylo poměrně jednoduché. Vytvořit 16 pracovních míst v interiéru odpovídajícímu zaměření firmy, zabívající se provozováním butikového hotelu Zuri na ostrově Zanzibar.

Stávající prostory kanceláří, těmto požadavkům nevyhovovaly. Především se jednalo o dělení na jednotlivé prostory pro 2-3 osoby. V rámci návrhu bylo rozhodnuto o odstranění stávajících příček a vytvoření otevřeného prostoru, aby byl výhled na zahradu umožněn z větší části kanceláří. Ineriér byl očištěn od kazetového podhledu a strop včetně technologie byl přetřen černou barvou.

Otevřený kancelářský prostor je nadělen formou jednotlivých fukčních hmot. Jedná se o zasedací místnost, relaxační prostor, samostatnou kancelář a denní místnost. Tyto prostory mají snížený hladký podhled, který kontrastuje s černém industriálně pojatému stropu zbytku prostoru.

Z barevně monochromaticky laděného interiéru vystupuje dubová dýha, použitá na vestavěném nábytku a akcent žluté barvy, který se uplatňuje hlavně v denní místnosti a kuchyňce. Na podlaze je použitý šedý zátěžový koberec a na stěnách betonové stěrky, které přechází i na dveře vedoucí na toalety, kde je prvek betonu použit na vybraných umyvadlech.

Většina nábytku je dělaná na míru, včetně stolů s jemným kovovým podnožím a matně čenou deskou. Zasedací místnosti dominuje masivní dubový stůl. Průhledem v dělící stěně je možné vidět jemné dekorace, které se společně s grafikou na stěnách odkazují na interér hotelu na Zanzibaru na kterém se autoři rovněž podíleli.

08.03.2019