OD BANKY K ŘEZNICTVÍ, PRAHA

OD BANKY K ŘEZNICTVÍ, PRAHA

 

V prostorách, kde kdysi bývala banka, bylo otevřeno již čtvrté Pražské řeznictví. V případě toho holešovického byl kladen velký důraz na exkluzivní design s využitím těch nejkvalitnějších materiálů jako jsou přírodní kámen a masivní dubové dřevo. To vše bylo zasazeno do kontextu “průmyslové čtvrti”, za kterou jsou Holešovice stále považovány.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Richard Mikl, Juliana Arango de Bedout, Tomáš Kolaja, MARANKO DESIGN s.r.o., www.maranko.cz)

Na přelomu jara a léta loňského roku bylo v Praze Holešovicích otevřeno již čtvrté Pražské řeznictví. Jako v předchozích případech jsme byli pověřeni komplexním návrhem designu, přípravou a realizací na klíč.  
Prostory budoucí prodejny dříve fungovaly jako banka, a proto bylo třeba věnovat maximální úsilí přípravě projektové dokumentace i samotného konceptu, aby byl zajištěn bezproblémový provoz na prodejně i v zázemí.
Od prvního realizovaného Pražského řeznictví musí každá další prodejna přinést na trh něco nového. V případě obchodu v Holešovicích je to exkluzivní design s využitím těch nejkvalitnějších materiálů jako jsou přírodní kámen a masivní dubové dřevo. To vše zasazeno do kontextu „průmyslové čtvrti“, za kterou jsou Holešovice stále považovány.
Nejvýraznějším prvkem v interiéru prodejny, která má téměř 100 m2, jsou designové italské chladicí vitríny CRIOCABIN Enixe s maskou Lounge. V čelním opláštění pultů vzniklo skvělé místo na vystavení luxusního zboží a dekorativních prvků. Každou vitrínu jsme navíc doplnili o speciální LED svítidlo MEAT, které zvýrazňuje maso a uzeniny, případně v barvě 2700 K pro osvětlení lahůdek a sýrů. Interiér obsahuje dřevěné prvky, které celý prostor zjemňují. Většina dodaného zařízení je od českých výrobců, se kterými máme výborné zkušenosti.
Krásný design a příjemná atmosféra v prodejnách je dotvářena dokonalým LED osvětlením značky BÄRO, které zvýrazní barvy prodávaných potravin a dokreslí všechny designové prvky interiéru.  
 Samostatné kapitoly realizace takto velkých projektů jsou zázemí prodejny, složitost chladicí technologie a stavební připravenost včetně přípravy projektové dokumentace a vyřízení stavebního povolení, příprava nových elektrorozvodů, vody a odpadů, pokladních a kamerových rozvodů či zabezpečovacího zařízení.  
Abychom vše dokázali zorganizovat v požadované kvalitě, termínu a v požadovaném rozpočtu, zavedli jsme vlastní systém přípravy a realizace dodávek prodejen na klíč. Každý projekt má u nás ve firmě vyčleněného projektového manažera, který se o danou zakázku stará od A po Z. I díky tomu mohlo vzniknout něco tak nového, jako je koncept luxusního řeznictví.  
 

07.03.2019