SPORTOVNÍ HALA RATES ARENA, ZVOLEN

SPORTOVNÍ HALA RATES ARENA, ZVOLEN

 

Multifunkční sportovní hala je součástí hotelového komplexu Hotel Tenis. Jedná se o stavbu se třemi podlažími, jejíž čelní stěna je prosklená. Hala nabízí kompletní sportovní vyžití pro širokou veřejnost. Interiér haly je oživen nástěnnými malbami, které tematicky souvisejí se sportem a posilováním.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Jiří Příkazský, HOTEL TENIS, www.hoteltenis.sk; přihlašovatel: SLOS s.r.o., www.slos.sk)

V roce 2018 byla dokončena multifunkční sportovní hala RATES ARÉNA, která je součástí hotelového komplexu Hotelu TENIS **** ve Zvolenu. Jedná se o třípodlažní stavbu s prosklenou čelní stěnou, která nabízí komplexní sportovní vyžití pro širokou veřejnost. Na prvním podlaží se nachází recepce s prostornou vstupní halou, které dominuje osvětlení evokující křivku tlukotu srdce "EKG". Osvětlení je samozřejmě stmívatelné, což umožňuje doladit požadovanou atmosféru pro jakoukoli příležitost.

Na druhém podlaží se nachází sekce s posilovacími stroji špičkové značky Star Track.

Interiér arény je oživený nástěnnými malbami, tematicky korespondujícími se sportem a posilováním. Tyto malby vytvořil umělec, sprejer Ivan Jakušovský.

Druhé a třetí podlaží propojuje na čelní straně společná galerie. V prostoru galerie jsou umístěna svítidla INDY od firmy HALLA. Vypadají jako kruhy o průměru 2,5m. Díky uchycení pomocí tenkých ocelových závěsných lanek, které jsou z pozorovací vzdálenosti neviditelné, vypadají svítidla jakoby se vznášela v prostoru. Díky polopropustnému fasádnímu sklu je tento detail výrazný i při pohledu zvenčí, což dodává RATES ARÉNĚ zvláštní styl.

07.03.2019