SALON BLISS NAIL CARE, PRAHA

SALON BLISS NAIL CARE, PRAHA

 

Nově otevřený salon s nabídkou manikúry a pedikúry se nachází v obchodním centru Chodov. Důležité při návrhu interiéru bylo, aby byl pohodlný a praktický nejen pro klienty, ale i pro zaměstnance. Podlouhý prostor byl rozdělen na menší salony pro 2 klienty, které vytvářejí komfortnější a intimější prostředí. Barevné řešení je neutrální a podtrhuje eleganci celého prostoru.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Věra Hamplová, www.vharchitects.com)

Investor si objednal pro své studio nadstandartní manikúru a pedikúru, klasicky luxusní a útulný interiér. Interiér měl být praktický a zároveň pohodlný nejen pro své klienty, ale i pro své zaměstnance, tak aby se cítili příjemně a svou práci vykonávali co nejlépe.

Pro klienty investor požadoval maximální komfortní zónu.

Prostor byl neobvyklý v tom, že byl dlouhý, úzký a hodně vysoký strop a v tom spočívala naše nejtěžší práce. Museli jsme si s tím poradit a to jsme provedli tak, že jsme rozdělili prostor na několik menších salonků po 2 klientkách. Pro pocit příjemnějšího stráveného času. Také jsme museli vymyslet a poradit si se stropem, museli jsme použít tři vrstvy výšek, nešlo jen o snížení stropu z důvodů komplikovaných požadavků na vzduchotechnice v shopping Chodov , ale i neztracení design, který měl působit elegantně a přesto správně fungovat.

Důraz byl kladen na nepřímé světlo pro vytvoření příjemné a relaxační nálady, ale zároveň jsou to světla taková, aby byla pro práci manikérek správná.

Vybrali jsme kvalitní materiál jako např. umělý kámen.  Použili jsme klasicky moderní styl a k tomu jsme vybrali barvu, která umožní dosáhnout mix klasického nábytku s moderním osvětlením. Bylo potřeba udělat ze 70m2 prostor vypadající než ve skutečnosti a pro tento účel jsme použili hodně zrcadel. 

Technicky náročnější byla stavba shopfrontu z velko - formátových kamenných dlažeb s intarzovaný mosazný pásek, který nám ladí s logem stejného materiálu. Celý portál musel být zavěšený kvůli prosklenému rohu.

Logo bylo řešeno naším ateliérem, protože grafický design má spolupracovat s interiérem designu. Technicky dokonale promyšlený detaily v nábytku, kde se veškerá technologie zabudována do nábytku.

07.03.2019