KANCELÁŘSKÉ PROSTORY DHL SUPPLY CHAIN, JAŽLOVICE

KANCELÁŘSKÉ PROSTORY DHL SUPPLY CHAIN, JAŽLOVICE

 

Koncept má jasnou vizuální identitu, která jasně dokumentuje odvětví v němž se společnost pohybuje. Cílem bylo vytvořit kvalitní prostředí pro práci manažerů, prostředí tvůrčí atmosféry a obecně zkvalitnění pracovních prostor, především z hlediska osvětlení a akustiky. Interiérem prostupují solitéry odkazující k prvkům využívaným v prostředí přepravy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Matěj Hájek, Oldřich Wachtl, Helena Znamenaná, VONT, www.vont.cz; přihlašovatel: DHL SOLUTIONS k.s., www.dhl.cz)

Koncept kanceláří DHL Supply Chain byl vytvořen vzácnou souhrou zadavatele a architektonického studia VONT. Jasná vizuální identita nenechá nikoho na pochybách o odvětví, v němž se společnost DHL pohybuje i při absenci korporátních barev. Cílem bylo vytvořit kvalitní prostředí pro práci vrcholných manažerů, prostředí tvůrčí atmosféry a obecně zkvalitnění pracovních prostor především z hlediska osvětlení a akustiky. Hlavními kvalitami prostoru jsou čisté neutrální plochy, jež nechávají vyznít funkčním solitérům odkazujícím k prvkům využívaným v prostředí přepravy. Tyto exkluzivně navržené detaily a solitéry prostupují interiérem od tahokovových podhledů, nad kterými jsou umístěny instalace a svítidla, přes vestavěný nábytek v kombinaci dřeva a kovu připomínající přepravní bedny, podnože stolů z lyžin od přepravních vozíků, pracovní desky svázané kurtami, paravany z papírových krabic a další elementy, které jsou základními prvky DNA zadavatele. Zvláštní akcenty tvoří ojedinělé umělecké objekty taktéž inspirované průmyslovým odvětvím logistiky a přepravy: svítidlo Shibari od Kateřiny Handlové (světelné baňky svázané provazci), světelný reliéf sochaře Matěje Hájka (betonový tenkostěnný odlitek na ocelovém rámu)

08.03.2019