Cílem projektu bylo vytvořit současný zdravotní prostor, který bude hygienický, přehledný a příjemný na pobyt a současně nabídne pacientům komfort v době čekání i samotného odběru. Koncept a vizuální styl centra by se měl stát vzorem pro výstavbu dalších odběrných míst sítě Aeskulab.

Cílem projektu je vytvořit současný zdravotnický prostor, který bude hygienický, přehledný a příjemný na pobyt a který poskytne pacientům komfort jak v době čekání, tak během samotného odběru. Koncepce a vizuální styl centra by se měl stát vzorem pro výstavbu dalších odběrových míst sítě Aeskulab. Předmětem projektu interiéru jsou prostory čekárny, odběrových boxů a zázemí v 1.NP, jehož dispoziční řešení je dáno projektem rekonstrukce polikliniky Budějovická. Hlavním prostorem čekárny se vine dřevěná dýhovaná polopříčka s dvěma průchody, která odděluje prostor odběrů a poskytuje klientům dostatečnou diskrétnost. Z příčky vystupuje lavice s oddělenými polstrovanými místy pro sezení, obdobné kratší lavice se nachází také v prostoru a podél zdí čekárny. Z druhé strany příčky se nachází chodba obsluhující jednotlivé odběrové boxy a záliv s hygienickým pultem pro lékaře. Osm klasických a jeden lůžkový box jsou řešeny jako samostatný prostor částečně oddělený nízkými příčkami z mléčného skla propouštějící světlo. Za hlavní příčkou se také nachází menší obývací prostor pro dlouhé čekací doby při speciálních krevních testech. Dále se v hlavním prostoru nachází recepce se zázemím a pult s pitnou vodou. Za recepcí prostor pokračuje jako čekárna pro dětské a DIA odběry, které probíhají již v uzavřených místnostech. Prosklenými dveřmi lze pokračovat do zázemí centra s toaletami pro návštěvníky i šatnami a denní místností zaměstnanců. Interiérové prvky nábytku, obkladů a orientačního systému jsou laděny do bílé a jemných odstínů šedé a modrozelené v kontrastu k červené.

 

07.03.2019

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše