Fakulta měla v plánu inovaci audiovizuálního vybavení posluchárny, ale jeho plánovaná úroveň neodpovídala stavu posluchárny a katedry. Proto byli autoři přizváni k projektu rekonstrukce celé místnosti. Specifickým prvkem v interiéru je katedra, která byla navržena tak, aby v budoucnu byla modifikovatelná pro další auditoria.

Fakulta měla v plánu inovaci audio-vizuálního vybavení, ale jeho plánovaná úroveň neodpovídala stavu posluchárny a katedry. Proto jsme byli přizváni k projektu rekonstrukce celé místnosti. Specifickým prvkem je katedra, která měla být navržena tak, aby byla do budoucna modifikovatelná pro další auditoria.

Předmětem návrhu byla obnova všech povrchů a vybavení, mj. osvětlení, úprava akustických poměrů, zatemnění, apod.

Z návrhu následně vznikl manuál pro rekonstrukci dalších 3 poslucháren.

Principem bylo zachováni původních kvalit a doplnění o současné neméně hodnotné prvky. Došlo tak k renovaci překližkových sedadel a lavic, včetně kovových konstrukcí, které byly opatřeny práškovým lakem.

S objektem katedry jsme se rozhodli pracovat jako s moderním, svébytným artefaktem. Je vyrobena z bílého materiálu materiálu Dupont Corian®. Odolný monolitický povrch s intarzovaným univerzitním znakem je zárukou dlouholeté funkčnosti. Stejný materiál jsme použili pro umyvadlo s odkládací plochou a držák na křídy.

Charakter prostoru vytváří výrazná tektonika s přiznanými stropními žebry. Proto je jejich tvar dodržen akustickým obkladem a podpořen umístěním lineárního osvětlení.

Na podlahu je položena sytě žlutá kaučuková krytina, která místnosti orientované na sever dává hřejivý dojem. Díky tomu, patině renovovaných sedadel a vlnícímu se závěsu v teplém odstínu získává prostor útulnost a vřelost aniž by byl narušen prostor pro intenzivní studium a soustředění.

V budoucnu by měla být posluchárna, stejně jako další prostory fakulty, doplněna o umělecká díla, zde umístěné nad vstupem. Na jeho výběru, ve spolupráci se zástupci katedry, pracujeme.

07.03.2019

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše