RECEPCE PANKRÁC PRIME OFFICE BUILDING, PRAHA

RECEPCE PANKRÁC PRIME OFFICE BUILDING, PRAHA

 

Přestože je recepce administrativní budovy z provozních důvodů navržena převážně z kamene, kovu a betonu, působí vše díky barevnosti a nasvícení velmi příjemným a teplým dojmem. Velká čalouněná křesla dodávají recepci pocit osobního prostoru, ale zároveň vytvářejí krycí stěnu pro příležitostná jednání.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Barbora Škorpilová, MIMOLIMIT s.r.o., www.mimolimit.cz)

Recepci pro administrativní budovu  Pankrác Prime Office Building  ( o rozloze 1 335 m2)   jsme navrhovali pro společnost VELSKA s.r.o.  Přestože prostor je z provozních důvodů (recepce je  požární únikovou cestou)  převážně z kamene, kovu a betonu, působí vše díky barevnosti a nasvícení velmi příjemným a teplým dojmem.

Posloužily nám k tomu 3 základní prvky:

1.Travertinová stěna z kamenných krajin, které vznikají zvláštním způsobem těžby

ve Spišském Lomu . Stěna přináší silný přírodní motiv a archetypální symbol stability.

2. Mramorová mozaika vyrobená principem štípaných dlažebních kostek z pěti druhů mramoru.

Mozaika je zalita teracem,  a barevně doplňuje stěny. (Teraco nebo terrazzo je směs cementu, ušlechtilých kamenných drtí a barviv používaná v kamenické práci k tvorbě povrchů imitujích kámen) .Navzdory použitému materiálu navozuje tato plocha  pocit měkkého koberce a velkou výhodou tohoto řešení je i minimální náročnost na údržbu v takto frekventovaném prostoru.

3. Velká čalouněná křesla, která recepci dodávají pocit osobního prostoru, ale zároveň vytvářejí i „krycí stěnu“ pro příležitostná jednání.

 

08.03.2019