SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)

SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)


DVA DOMY, SRNKY A STROMY, JIŽNÍ ČECHY

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Architektka navrhla rekonstrukci venkovské chalupy s respektem k původní logice stavení a použití tradičních materiálů. Cílem byla spíše přirozenost než dokonalé formální napodobení. Přírodní materiály jako dřevo, kámen a hlína a jejich ruční opracování vnáší do stavby nedokonalost, která se stává zásadním aspektem projektu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lenka Míková, www.lenkamikova.com)

BYT V NÁSTAVBĚ SECESNÍHO DOMU NA VINOHRADECH, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Byt se nachází v půdní nástavbě zrekontruovaného secesního  domu z 19. století. Zásadní pro architekty bylo zachovat secesní charakter domu, který se objevuje jak v exteriéru, tak v interiéru. Obytný prostor bytu je orientován do dvora a je prosklen již zmíněnými velkými okny s tenkými rámy, jejichž schování v kapse umožňuje maximální propojení s exteriérem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Magdalena Rochová, Ing. arch. Radek Jaroušek, JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI, www.jra.cz)

ZPĚT DO TŘICÁTÝCH LET! PRAHA -- ŽIŽKOV

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce bytu v domě ze třicátých let měla za cíl upravit původní prostor tak, aby odpovídal potřebám moderního manželského páru. Základním konceptem řešení architektů bylo vytvořit propojený, odlehčený a prosvětlený interiér. V duchu konceptu byl řešen vestavěný nábytek, materiály a barvy jednotlivých povrchů. V interiéru vynikají solitéry nábytku, obrazy a interiérové doplňky.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Daniel Baudis a Daniel Rohan, DDAANN, www.ddaann.cz)

ZROZENÝ Z VEGETARIÁNSKÉ JÍDELNY, LEVOČA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Klient si koupil dům v historickém centru Levoči, ve kterém původně fungovala vegetariánská jídelna. Zpočátku by skeptický, postupně ale začal objevovat pod všemi přebytečnými nánosy krásy a přednosti domu. Při rekonstrukci se kladl důraz na to, aby bydlení odpovídalo současným požadavkům na kvalitní a energeticky úsporné bydlení.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Richard Kráľovič, RICHARD KRAĽOVIČ ARCHITEKTI, www.rkralovic.com)

V PANELOVÉM BYTĚ S VÝHLEDEM, PRAHA

14.03.2018
ilustrační obrázek

 

Autorka využila důvěry investora a při rekonstrukci malého bytu v posledním patře panelákového domu a navrhla netradiční řešení interiéru. Hlavním požadavkem byla účelnost a estetická kvalita navrženého prostoru. Byt byl rozdělen na jednotlivé funkční zóny, které jsou vymezeny dělícími panely a umožňují kombinaci životních situací.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: MgA. Markéta Zdebská, BY ARCHITECTS, www.byarchitects.cz)

RENESANCE PALÁCE V DLÁŽDĚNÉ ULICI, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Novorenesanční dům v centru Prahy byl dříve jen sídlem mnoha firem a skladů. Nový investor se snaží domu vdechnout zpět jeho ztracenou eleganci a nabídnout trhu segment, který nejsou moderní byty schopny vyplnit. Z hlediska použitých materiálů je kladen důraz na materiály tradiční a kvalitní.

(kategorie: rekonstrukce; autor: doc. Ing. arch. Jakub Cigler, MgA. Adéla Vodrážková a tým: Ing. arch. Michal Nácovský, Mgr. A. Ondřej Hrozinka, Ing. arch. Jakub Žoha (PSN); přihlašovatel: JAKUB CIGLER ARCHITEKTI a.s., www.jakubcigler.archi)

POZNALI BYSTE ŠUMPERÁK?

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce bytu v dvougeneračním domě známým pod názvem Šumperák nebyla úplně typická. Přání majitele bylo mít nadčasový interiér a aby hlavní roli v bytě hrál kámen - brazilská žula. Dispoziční řešení bylo výrazně upraveno a interiér se stal vzdušnější a prostornější. Byť nemá kámen v interiéru v našich končinám moc tradici, vznikl díky kombinaci s vhodnými doplňky velmi elegantní a přitom útulný interiér.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Vladimíra Litworová, VL ATELIER DESIGN, www.v-latelier.eu)

PRÁZDNINOVÝ DŮM NA SARDINII

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Majitelé koupili dvě poloviny dvojdomu na Sardínii a chtěli je propojit, přistavět, celkově sjednotit a zrekonstruovat celý objekt. Nedílnou součástí práce studia byl návrh a kompletní realizace interiéru včetně doplňků, povlečení a nádobí. Snahou bylo navrhnout dům s lehkou a ležérní letní atmosférou a neformálního charakteru.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Martin Frank, ESPRIINTERIER s.r.o., www.deconcept.cz)

PANELOVÝ BYT S PROSKLENOU KOUPELNOU, BRNO

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Bydlení si designérka navrhovala sama pro sebe, a proto měla od počátku jasnou představu, že prostor musí být otevřený a vzdušný. Plnila si tím dávné přáné – mít prosklenou koupelnu. Chtěla vytvořit interiér, ve kterém bude použito velké množství materiálů a technických řešení. Svůj domov tedy zamýšlela i jako takový skrytý showroom.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Hedvika Novotná, NOVODESIGN, www.novodesign.cz)

BYT S ARKÝŘEM V SECESNÍM DOMĚ NA VINOHRADECH, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Byt se nachází ve třetím patře zrekontruovaného secesního  domu z 19. století. Nové prvky byly navrženy tak, aby nekonkurovaly secesnímu charakteru domu, ale čistě a klidně ho doplňovaly. Díky výraznějším změnám fasády do dvora došlo k vytvoření příjemné ložnice s novým prosklením k podlaze a novým balkónem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Magdalena Rochová, Ing. arch. Radek Jaroušek, JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI, www.jra.cz)

VENKOVSKÉ STAVENÍ V MODERNÍM POJETÍ, BESKYDY

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Originální dispozice historického stavení z 19. století, situovaného v podhůří Beskyd, se dělí na tři části. Původní obytná část byla na přání majitelů zachována v neměnném stavu. Sklípek autorka zrekonstruovala a zútulnila. Ústředním záměrem rekonstrukce bylo přetvořit půdní prostor na samostatnou podkrovní část domu pro mladou rodinu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Kateřina Kratochvílová, www.katerinakersey.com)

BYT PRO MLADÉHO MUŽE, BRNO

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Nový majitel bytu v exkluzivní části Brna – Masarykově čtvrti se rozhodl zrekonstruovat interiér po majitelích, kteří byli fandové kovbojek a rančů. Základními prvky návrhu se stala strohost, minimalismus a zdůraznění toho, že se jedná o pánský byt. Materiálově byl zvolen beton, šedé odstíny a kontrastní černá a bílá barva.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Irena Tomisová, IRENA TOMISOVÁ ARCHITECTS s.r.o., www.tomisova.com)

BYT S VANOU V LOŽNICI, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Předmětem kompletní rekonstrukce bytu v domě ze začátku padesátých let bylo vytvoření jednoduchého a současného interiéru ke krátkodobému pronájmu. Autorka změnila dispozici bytu a přesunula kuchyň do obývacího pokoje. Koupelnu propojila s ložnicí, kde umístila volně stojící vanu. Základními barvami v interiéru je šedá a modrá v kombinaci s bílou.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kristýna Bělohradská, BĚLOHRADSKÁ TOMSOVÁ ARCHITECTS)

TŘÍPOKOJOVÝ BYT NA STARÉM MĚSTĚ, BRATISLAVA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Původní stav a dispozice bytu ne zcela vyhovovaly představám majitelů. Byt je dostatečně prostorný, ale rekonstrukce byla nezbytná. Autorka se nechala inspirovat lokalitou a architekturou bytu s vysokými stropy a navrhla interiér, který se otevřel do prostoru a který akceptoval původní prvky do své současné podoby bytu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mgr. Art. Zuzana Horniaková, ARCHSTYL s.r.o., www.archstyl.com)

BYT DO ZAHRADY V SECESNÍM DOMĚ NA VINOHRADECH, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Byt se nachází ve třetím patře kompletně navržené rekonstrukce secesního domu s obytnou částí orientovanou do dvora. Byt byl původně dispozičně komplikovaný a v průběhu let také různě měněné a zanesené. Rekonstrukcí došlo k vytvoření prosvětleného obývacího pokoje se dvěma francouzskými okny.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Magdalena Rochová, Ing. arch. Radek Jaroušek, JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI, www.jra.cz)

NALEZENÁ ELEGANCE V BYTĚ V ČERNÝCH POLÍCH, BRNO

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Mladá rodina si koupila prostorný, ale vybydlený byt v klidné části Brna. Z původních prvků zůstaly po rekonstrukci jen dveře a parkety. Bylo nutné upravit nevyhovující dispoziční řešení. Prvky, které bylo možno obnovit zůstaly zachovány a k nim autoři hledali soudobé materiály, které by je vhodně doplnily. Šlo tedy o to nalézt vyváženost starého a nového.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Václav Navrátil a Ing. arch. Jan Sedláček, SENAA, www.senaa.cz)

PROJEKT U MATĚJE, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Klient si zakoupil byt v projektu Hendlův dům, Původně Šárecký dvůr s dlouhou historií developer přebudoval na moderní bydlení splňující ty nejvyšší nároky. Zadáním pro autorku byl interiér bytu určenému k dlouhodobému pronájmu. Interiér byl navržen tak, aby vyhovoval vkusu většiny nájemců. Je nadčasový, neutrálně barevný a velmi praktický.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Lucie Nováková, www.lulunewman.com)

BYT PRO TOMÁŠE V KOŠÍŘÍCH, PRAHA

14.03.2018
ilustrační obrázek

 

Původním záměrem investora bylo nově koupený byt jen dovybavit, nakonec ale souhlasil s úpravami dispozičního řešení. Byt používá rodina se dvěmi dospívajícími dětmi jen k občasnému přespání, což situaci také ulehčilo. Původní tmavý byt se podařilo výrazně prosvětlit a maximálně využít původní materiály.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Viliam Ladziansky, HOTOVÝ INTERIER s.r.o., www.hotovyinterier.cz)

REPREZENTATIVNÍ ATELIÉR A BYT V JEDNOM, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Architekt byl přizván k rekonstrukci dvoupodlažního ateliéru ve staré pražské zástavbě. Klient by v něm rád pracoval v příjemné prostředí, přijímal návštěvy a občas i přenocoval. Bylo nutné dbát nejen na reprezentativní funkci interiéru, ale také na obytnou část s kompletním vybavením. V přízemí jsou dominantním materiálem betonové stěrky s barevnou pigmentací. Dřevo v obou podlažích je striktně ořechové.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Bek, www.bekarch.cz

MĚŠŤANSKÝ BYT, ZNOJMO

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Ledabyle ošuntělé historizující činžovní domy v oblasti vídeňského předměstí v sobě skrývají obrovský potenciál a čekají na své objevení. Architekt při rekonstrukci jednoho z bytů zachoval dobově typickou dispozici pokojů řazených za sebou. Po odhalení původní výmalby se snažil zrekonstruovat i původní dveře a podlahy. Do tohoto základu umístil novou vestavbu kuchyně a koupelen.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jan Hora, www.o-r-a.cz)

CHALUPA V ČESKÉM RÁJI

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Původní roubené stavení pravděpodobně z počátku 19.století je již několik desetiletí užíváno jako rekreační objekt. Vzhledem k stále častějšímu pobytu majitelů a delším časovém intervalu od posledních zásahů bylo zapotřebí několika stavebních úprav. V interiéru proběhla rekonstrukce koupelny s komorou a modernizace a rozšíření kuchyně.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Barbora Kopečná, KOOA s.r.o., www.kooa.cz)

BYT INSPIROVANÝ SKANDINÁVIÍ, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním rekonstrukce bytu pro mladý pár bylo vytvořit jednoduchý monochromatický interiér s nádechem skandinávského stylu. Kromě designu se měnila i půdorysné rozvržení. Výtvarné řešení interiéru je založeno na kontrastu mezi světlým a tmavým pojednáním jednotlivých částí bytu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kristýna Bělohradská, BĚLOHRADSKÁ TOMSOVÁ ARCHITECTS)

RU.KO, RODINNÁ VILA V BRATISLAVĚ

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Přestavba domu kompozičně navazuje na stávající objekt, dispoziční úpravy při rekonstrukci byly výrazné. Zařízení domu kombinuje původní prvky jako kazetové dveře či lust s betonem, černou ocelí a zemitými textiliemi. Tyto prvky jsou vyvážené bílou barvou a dubovým dřevem, které dominuje celému interiéru.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jana Tartaľová, Ing. arch. Soňa Králiková, Ing. arch. Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.sk, www.mimoarchitekti.sk)

BYT V KOUZELNÉM DOMĚ NA MALÉ STRANĚ, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investor se rozhodl dát šanci tmavému přízemnímu prostoru a vytvořit z něj útočiště s geniem loci Malé Strany při občasných návštěvách metropole. Dispozice bytu v památkově chráněné zóně neumožňovala mnoho změn, a tak se bojovalo o každý milimetr. Pomyslnou třešničkou na dortu je umyvadlo z přírodního kamene.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, BRUNETTI DESIGN s.r.o., www.brunetti.cz)

NA PAVLAČI S LUCERNOU, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Z původního dvoupokojového bytu bez koupelny a záchodu autoři novým prostorovým uspořádáním vytvořili plnohodnotné bydlení se dvěma ložnicemi, koupelnou a prostorným obývacím pokojem. Lucerna nad jídelním stolem je autorskou repasí původně značně poničeného rokokového lustru od studia No Architects.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jakub Filip Novák a Daniela Nováková Baráčková, NO ARCHITECTS, www.noarchitects.cz)

BYT VE FUNKCIONALISTICKÉ HAASOVĚ VILE, BRNO

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Zadáním pro architekty bylo navrhnout dispoziční úpravy a interiér v bytě ve vile z roku 1930, která byla v osmdesátých letech doplněna o přístavbu ke střešnímu bytu. Ústředním motivem opakujícím se v celém bytě je systém dřevěných obkladů s částečným perforováním. Umožňuje decentní až mystické prosvětlení interiéru, aniž by narušoval pocit soukromí.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Jan Vojtíšek a Ing. arch. Jakub Staník, STUDIO AEIOU s.r.o., www.aeiou.cz)

RODINNÉ BYDLENÍ VE 4+KK, BRATISLAVA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Kompletní rekonstrukce bytu v klidné části Bratislavy umožnila vytvořit rodinné bydlení s důrazem na praktičnost a útulnost. Aby byl prostor bytu maximálně využit, byl každý kus nábytku navržen na míru. Použitím přírodním materiálů, zajímavých struktur a jemných barevných odstínů vznikl interier podle představ rodiny.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Krisztián Hruskó PhD., NEOPOLIS s.r.o., www.neopolis.eu)

BYT 3+1 U STROMOVKY PLNÝ POSTELÍ, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Designérka navrhla novou dispozici bytu 3+1 u Stromovky tak, aby odpovídal potřebám pětičlenné rodiny. Snažila se maximálně využít vysokých stropů a v bytě umístila celkem 10 postelí (včetně rozkládacích). Interiér je laděn do neutrálních barev v odstínech béžové, světlehnědé a bílé, každá místnost má svoji doplňkovou barvu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kristina Prokšová, KP INTERIORS, www.kp-interiors.cz)

VÍKENDOVÝ SRUB U KOŠIC

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investor si přál změnit interiér srubu, který využívá jako víkendový dům pro rodinu se dvěma dětmi. Požadoval málo kovu a také žádné hladké kůže a koženky. Designérka do interiéru zvolila jako hlavní dřevinu dub, vlnu, bavlnu, len, kožešiny a naplavené dříví z Dunaje. Téměř všechno zařízení bylo vyrobeno na míru, díky tomu půdobí jednotně a v kombinaci s použitými textiliemi velmi útulně.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Odeta Kmeť Fedorová, ODETTE STUDIO s.r.o., www.odettestudio.com)

PROJEKT MÁNESOVA, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Klient si zakoupil byt ve starším bytovém domě na Vinohradech za účelem dlouhodobého pronájmu. Byt byl již po rekonstrukci a bylo potřeba jej atraktivně vybavit a navrhnout interiér tak, aby se snadno pronajal i nejnáročnějšímu nájemci. Ložnici dominuje výrazná tapeta, obývacímu pokoji pak barevná sedací souprava.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Lucie Nováková, www.lulunewman.com)

VZDUŠNÝ BYT 3+1 V HODONÍNĚ

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dům ze 30. let minulého je situovaný v samém centru Hodonína. Byt je určený ke krátkodobému pronájmu pro významné návštěvy města. Dominantou rozlehlého bytu ve třetím patře je velké rohové obloukové okno s krásným výhledem. Zadání majitele bylo vytvořit elegantní reprezentativní prostor s atmosférou doby 30. let a zakomponování oblíbených originálních obrazů z vlastní sbírky.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Silvie Michenková, PLEASANT DESIGN, www.pleasant-design.cz)

BYT PRO BIKERA, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Požadavkem klienta byl návrh a realizace rekonstrukce malého bytu v Modřanech. Jeho představa byla jasná – hodně syrový industriální interiér plný betonu, přiznaných instalací a černého nábytku. Zadání bylo strikní, drsné, extrémní. Výsledek v reálu působí příjemným celistvým dojmem, pro klienta se byt stal útulným domovem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: LABOR13 s.r.o., www.labor13.cz)

DŮM S VÝHLEDEM NA BRNĚNSKOU PŘEHRADU, BRNO

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dvoupatrový domek ze sedmdesátých let byl původně určen k rekreaci. Rekonstrukce probíhala v tzv. společenském patře, kde se nachází obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem. Bylo zapotřebí změnit dispoziční řešení, prostor prosvětlit a sjednotit různorodost povrchů a použitých materiálů.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Václav Navrátil a Ing. arch. Jan Sedláček, SENAA, www.senaa.cz)

LOFT V BYTOVÉM DOMĚ MLÝN HUMENNÉ

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Chátrající objekt starého nefunkčního mlýnu dostal novou tvář. Prostoru dominuje bílá barva v kontrastu s dřevěnými ořechovými obklady. Ořech je pozůstatek dřeviny z původního mlýna. Zajímavostí mezonetového prostoru je galerie s krásným výhledem do okolí a hlavně open space koupelnou na patře, která nemá strop.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Michal Burák, ARCHITEKTONICKÉ ŠTÚDIO ATRIUM, s.r.o., www.atriumstudi.sk)

REKONSTRUKCE JIHLAVSKÉHO DOMU SKUTEČNĚ OD PODLAHY

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukce interiéru začala žádostí o úpravu obýváku a skončila vybouráním obou pater domu včetně podlah, kde zůstaly pouze obvodové zdi. Vše ostatní se navrhovalo nové. Majitel má slabost pro atypické věci, a proto si sám vyrobil za pomocí truhlářů konferenční stolek s vizuálním svítícím efektem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Jaroslav Kašpar, www.duoton.cz)

HRAVÝ INTERIÉR BYTU 2+1, BANSKÁ BYSTRICA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Byt z padesátých byl koupen v původním stavu jako holobyt A se záměrem kompletní rekonstrukce pro bydlení jedné osoby. Investor potřeboval v bytě vytvořit možnost přespání návštěv. Dispozice bytu byla lehce upravena. Dobové artefakty jsou zastoupeny v několika kusech mobiliáře. Masivní stůl je doplněn o čtyři renovované židle z již neexistujícího podniku Tatra nábytek Pravenec.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mgr. art. Marek Ceglédy, ArtD, MIMESIS, s.r.o., www.mimesis.sk)

REKONSTRUKCE MALÉHO BYTU, PRAHA

16.03.2018
ilustrační obrázek

 

Byt o rozloze 24m2 v klasickém panelovém domě bylo nutné zrekonstruovat tak, aby odpovídal soudobým požadavkům single bydlení, případně bydlení pro pár. Cílem bylo otevřít původní půdorys a vytvořit volný proctor, ve kterém by zároveň ale vznikl I dostatek úložných proctor. Obytná část je od ostatních proctor odlišena materiálově i světlou výškou

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Štěpán Malý a Ing. arch. Jan Adámek, MA3 ARCHITEKTI, www.ma3.cz)