VZDUŠNÝ BYT 3+1 V HODONÍNĚ

VZDUŠNÝ BYT 3+1 V HODONÍNĚ

 

Dům ze 30. let minulého je situovaný v samém centru Hodonína. Byt je určený ke krátkodobému pronájmu pro významné návštěvy města. Dominantou rozlehlého bytu ve třetím patře je velké rohové obloukové okno s krásným výhledem. Zadání majitele bylo vytvořit elegantní reprezentativní prostor s atmosférou doby 30. let a zakomponování oblíbených originálních obrazů z vlastní sbírky.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Silvie Michenková, PLEASANT DESIGN, www.pleasant-design.cz)

Dům z 30. let 20. století je situovaný v samém centru Hodonína na jižní Moravě, rodišti prezidenta T.G. Masaryka. Byt je určený ke krátkodobému pronájmu pro významné návštěvy města.

Dominantou rozlehlého bytu ve třetím patře je velké rohové obloukové okno s krásným výhledem přes celou Národní třídu až ke kostelu. Zadáním majitele bylo vytvořit elegantní reprezentativní prostor s atmosférou doby 30.let a zakomponování oblíbených originálních obrazů z vlastní sbírky.

Nádherný prostor o rozloze 105 m2 musel projít kompletní rekonstrukcí. Renovace stoletých parket a dveří, zavedení plynového topení, nová dřevěná podlaha v kuchyni, kuchyňská linka na míru, výmalba.

Veškerý dřevěný nábytek použitý v pracovně a relaxačním pokoji je originální a restaurovaný, jako např. trubková pohovka, knihovna, pracovní stůl s židlí pod obrazem prezidenta Masaryka nebo konferenční stolky Halabala. Veškerý originální nábytek i s dobovými svítidly byl vybírán v několika starožitnictvích po celé republice.

Kuchyňskou linku jsem navrhla v moderním minimalistickém stylu, kterou doplňují bílé lesklé rustikální kachličky s retro červenou ledničkou, jež prostor oživuje. Jídelní stůl je s dvěma moderními židlemi a krásnými renovovanými Thonetkami, na které navazuje originální masivní příborník. Nová dřevěná podlaha je v dekoru rustikální dub.

Byt na mě působí vzdušným, elegantním dojmem, kde bude příjemně jak pracovat nebo vést důležité obchodní jednání, tak odpočívat a relaxovat.

16.03.2018