PROJEKT U MATĚJE, PRAHA

PROJEKT U MATĚJE, PRAHA

 

Klient si zakoupil byt v projektu Hendlův dům, Původně Šárecký dvůr s dlouhou historií developer přebudoval na moderní bydlení splňující ty nejvyšší nároky. Zadáním pro autorku byl interiér bytu určenému k dlouhodobému pronájmu. Interiér byl navržen tak, aby vyhovoval vkusu většiny nájemců. Je nadčasový, neutrálně barevný a velmi praktický.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Lucie Nováková, www.lulunewman.com)

Zadání: Klient si zakoupil byt v projektu Hendlův dvůr. Původně Šárecký dvůr s dlouhou historií Skanska přebudovala na moderní bydlení splňující ty nejvyšší nároky. Historická hodnota objektu pak určovala i práce na interiéru bytu – stavební úpravy bylo nutné konzultovat s památkáři.

Zadání bylo volné, byt je určený k dlouhodobému pronájmu. Důležité bylo postavit interiér tak, aby se zalíbil vkusu většinového nájemce.

Koncepce / prostorové uspořádání: Při navrhování interiéru jsem se potýkala především s poměrně malou rozlohou bytu i omezeným rozpočtem klienta. S památkáři se podařilo dojednat zúžení předělové stěny mezi obývacím prostorem a ložnicí, což zvětšilo ložnici  a také umožnilo posunutí vstupních dveří do ložnice. Posun dveří poskytl dodatečný prostor na velkou postel, která byla podmínkou klienta.

Celá kuchyň je navržena na míru. Aby vynikla krása historických kleneb, které jsou v kuchyni přiznány, nemá kuchyň horní dvířka. Část kuchyně  je z kartáčovaného starého dřeva, pracovní deska z umělého kamene a skřínky lakované. Dominantou je černá kovová police zhotovená na míru kovářem, která je podsvícená stejně tak jako skříně z kartáčovaného dřeva. Netypicky řešené je také osvětlení kuchyně, které je tvořeno podsvětleným kruhem z dýhy.

Obývacímu  prostoru  dominuje sedací souprava z Ikea, která splňuje požadavky klienta na rozpočet i rozkládací plochu. Podnos pod sestavu beta je zhotoven z kovových podnoží od kováře. Jídelní stůl a designové židle pak tvoří symbolický předěl mezi obývacím pokojem a kuchyní. V chodbě je na míru zhotovený kout na odkládání oblečení.

Vybavení a materiály:  Podlaha je dřevěná, dekor dub. Kuchyňská linka obsahuje desku z umělého kamene, dvířka stříkaná MDF, stěna kde se ukrývá lednice a trouba je z kartáčovaného dřeva. Police z černého kovu na zakázku vyrobené od kováře. Rozkládací sedačka Ikea, TV komoda Besta (IKEA) s podnožemi od kováře, jídelní stůl značky Ikon a knihovna od Stockist.

16.03.2018