REKONSTRUKCE JIHLAVSKÉHO DOMU SKUTEČNĚ OD PODLAHY

REKONSTRUKCE JIHLAVSKÉHO DOMU SKUTEČNĚ OD PODLAHY

 

Rekonstrukce interiéru začala žádostí o úpravu obýváku a skončila vybouráním obou pater domu včetně podlah, kde zůstaly pouze obvodové zdi. Vše ostatní se navrhovalo nové. Majitel má slabost pro atypické věci, a proto si sám vyrobil za pomocí truhlářů konferenční stolek s vizuálním svítícím efektem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Jaroslav Kašpar, www.duoton.cz)

Zadání ze strany investora:

,,Jardo (autor návrhu interiéru), potřeboval bych něco vymyslet do garáže". Touto hláškou to celé začalo. Po realizaci atypické podlahy v garáži pokračoval investor v zadání. "Chtěl bych něco udělat s obývákem". ,, A s kuchyní ne?", dotázal jsem se. S tou ne, ta je 4 roky stará. Po měsíci se klient rozhodl vybourat kompletně obě patra včetně podlah a zůstala pouze obvodová zeď a nosné trámy :)

Neobvyklé požadavky investora:

,,Jardo, po realizaci to musí být pecka". Investor je vášnivým odborníkem v oboru elektro, slaboproud a silnoproud. Pro představu, jediný elektrorozvaděč umístěný v jeho domě by bohatě stačil pro bytový dům s patnácti bytovými jednotkami. Kompletní elektroinstalace, vytápění, osvětlení, vše je ovládáno inteligentním systémem, který je pro běžného uživatele science fiction. "Nálepka technokrata" se vám však pomalu vytrácí z mysli, když vás klient překvapuje slovy: ,,Jardo, ten svítící stolek, skříň obrostlá lišejníkem, to se mi líbí, to je dobrá úchylárna". A kreativní myšlení se posouvá ještě do vyšší dimenze.

Zvláštní okolnosti a specifikace rekonstrukce:

Oříškem pro statiky byla výměna podpory střešní konstrukce s cílem eliminovat viditelné svislé nosníky v podkroví. Konečný výsledek byl obdivuhodný. Statikům se v celém podlaží podařilo umístit 5 výztuh, z nichž pouze jedna byla přiznaná. Tu jsme pak hravě očalounili stejnou látkou jako jsou záda postele. Dalším oříškem bylo vylívání schodiště betonem, při kterém nám vyskočila drobná chybička v armatuře, již jsme zakryli originálním zeleným modifikovaným lišejníkem.

Použité materiály:

Byly použity vinylové podlahové krytiny v dekoru dřeva v obytných místnostech a keramická dlažba v koupelnách. Kuchyňské desce včetně ostrůvku a ochrannému podlahovému pásu pod krbem v obývacím pokoji dominuje přírodní kámen.

Atypickým prvkem je červený umělý kámen použitý v kompletní nábytkové sestavě v koupelně v 2.NP.

Inovativní řešení:

Obývací stěnu jsme obložili originálními cihlovými pásky, které se nám podařilo získat od majitele firmy zabývajícím se likvidací starých domů.

Zvláštnosti z pohledu autora interiéru:

Zajímavým prvkem v obývacím pokoji je konferenční stoleček, který je vyroben vlastnoručně autorem interiéru za pomoci truhlářů společnosti Interier Miriam spol. s r.o. realizujících veškeré nábytkové vybavení domu. Zvláštností stolku je vizuální svíticí efekt, který je docílen odlitím epoxidové pryskyřice s fotoluminiscenčním práškem.  

16.03.2018