PROJEKT MÁNESOVA, PRAHA

PROJEKT MÁNESOVA, PRAHA

 

Klient si zakoupil byt ve starším bytovém domě na Vinohradech za účelem dlouhodobého pronájmu. Byt byl již po rekonstrukci a bylo potřeba jej atraktivně vybavit a navrhnout interiér tak, aby se snadno pronajal i nejnáročnějšímu nájemci. Ložnici dominuje výrazná tapeta, obývacímu pokoji pak barevná sedací souprava.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Lucie Nováková, www.lulunewman.com)

Zadání: Klient si zakoupil byt ve starším bytovém domě na Vinohradech za účelem dlouhodobého pronájmu. Byt byl již po rekonstrukci a bylo potřeba jej atraktivně vybavit a navrhnout interiér tak, aby se snadno pronajal i nejnáročnějšímu nájemci. Klient měl omezený rozpočet a především omezený čas. Zajímavostí tohoto interiéru je, že celý vznikl za necelé 3 týdny.

Koncepce / prostorové uspořádání: Byt má poměrně velkorysou ložnici, které dominuje velká kožená postel od italského výrobce doplněná výraznou tapetou a čtyřmi metry skříní ve kterých je ukryta TV a zároveň plní zadání poskytnout nájemcům maximum úložného prostoru, aniž by pokoji ubíraly na vzdušnosti a lehkosti. Komplexnost ložnice doplňuje čtecí koutek s lampou a koutek se zrcadlem.

Kuchyně je propojena s obývacím pokojem téměř v jeden celek a přesto působí odděleně. O to se postarala lavice u jídelního stolu, která se sice opírá o sedací soupravu, přesto ale celý prostor zdánlivě odděluje.

Ačkoliv kuchyňská linka není vyrobena na zakázku, atraktivitu jí dodává neobvyklý šestihranný obklad s přiznanou spárou a deska z umělého kamene .  Dominantním prvkem kuchyně je také digestoř, jejíž komín je obalen do dvoumetrového tubusu na zakázku zhotoveného od kováře, jenž vede až ke stropu.

Pokoje doplňuje pracovna vybavená sedačkou, pracovním stolem a policí Master Master.

Vybavení a materiály:  Podlaha je dřevěná, dekor dub. Kuchyňská linka IKEA z recyklovaného materiálu, kovový tubus na digestoř na míru od kováře, pracovní deska na míru. Jídelní stůl Master Master, židle Stockist. Osvětlení Stockist. Pohovky značky Feydom, TV komoda na míru od truhláře,  záclony i závěsy šité na míru od švadleny.

16.03.2018