BYT PRO BIKERA, PRAHA

BYT PRO BIKERA, PRAHA

 

Požadavkem klienta byl návrh a realizace rekonstrukce malého bytu v Modřanech. Jeho představa byla jasná – hodně syrový industriální interiér plný betonu, přiznaných instalací a černého nábytku. Zadání bylo strikní, drsné, extrémní. Výsledek v reálu působí příjemným celistvým dojmem, pro klienta se byt stal útulným domovem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: LABOR13 s.r.o., www.labor13.cz)

V minulém roce se na nás obrátili kamarádi s prosbou o pomoc při návrhu a realizaci malého bytu v Modřanech. Představa byla dost jednoznačná - a to hodně syrový, industriální interiér. Beton, přiznané instalace, černý nábytek.

Nejdříve jsme navrhli úpravy dispozičního řešení, tak abychom získali co největší centrální prostor. Strop byl očištěn až na podkladní beton, stěny jsme pokryli cementovou stěrkou. Na podlahu jsme navrhli cementovou litou podlahu.

Nábytek je realizován z černého lamina s hedvábně matným povrchem, pracovní deska je provedena z černé patinované žuly.

Úpravy stávající elektroinstalace jsme nezasekávali do zdi, ale naopak pohledově přiznali na povrchu.

V interiéru jsme místně použili stará industriální světla a vypínače. Ty jsme pak doplnili atypickými svítidly podle vlastního návrhu. Svítidla jsou sestrojena z černých jackel profilů s vloženými LED světly a umožňují modulaci svícení (přímě a nepřímé světlo).

Celý návrh i realizace pro nás byla zajímavá výzva. Zadání bylo striktní, drsné, extrémní. Výsledek ale v reálu působí paradoxně příjemným a skoro až útulným dojmem.

16.03.2018