VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

VEŘEJNÝ INTERIÉR II.


MATEŘSKÁ ŠKOLKA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, HOSTAVICE

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Soukromá základní škola spojená s Montessori mateřskou školkou byla umístěna do budovy zámku z druhé poloviny 19. století, který byl postaven v novorenesančním stylu. Záměrem autorů bylo propojit interiér s nádherným exteriérem zámeckého parku. Interiér zámku byl očištěn od předchozích zásahů a prostor se co nejvíc otevřel, aby působil vzdušně.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Matúš Opálka, OPÁLKA DESIGN, www.opalkadesign.com)

EVANGELICKÝ KOSTEL V HODSLAVICÍCH

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Hodslavický kostel byl postaven v roce 1813 pro jeden ze tří nejstarších evangelických farních sborů na Moravě. Současný návrh interiéru zdůrazňuje tektoniku kostela, odhmotňuje prostor od rušivých vrstev. Klidný podklad dává vyniknout původnímu dubovému mobiliáři, drobným freskám či vitrážím.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Václav Šuba a MgA. Jakub Červenka, spolupráce doc. Ing. arch. Kamil Mrva, PhD., OBJEKTOR ARCHITEKTI s.r.o., www.objektor.cz)

GALERIE A PROSTOR, ZNOJMO

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Prostor pro pořádání komunitních workshopů, komorního divadla nebo přednášek ve městě chyběl. A také Galerie. Jednotlivé funkce se v interiéru prolínají a ovlivňují, hranice jsou vyznačené jen odstínem materiálu: tmavá část pro kavárnu a světlá pro galerii. Autoři navrhli výrazný vstup, který je sám o sobě kultivovaným poutačem a zve k prozkoumání.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jan Hora, Barbora Hora a Jan Veiser, spolupráce Barbora Ochotná a Matyáš Cígler, STUDIO ORA, www.o-r-a.cz)

INTERIÉR ZŠ DR. EDVARDA BENEŠE, ČAKOVICE

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Hlavním požadavkem na autory bylo vytvoření příjemného moderního prostředí, které bude žákům poskytovat nejkvalitnější zázemí pro výuku nejen z funkčního hlediska, ale i z hlediska zdravotního a estetického. Každé patro má jinou barevnost, inspirací pro jejich výběr byly přírodní motivy a střídající se roční období.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. Radka Šrámková, www.studiodesira.cz)

DĚTSKÉ LÉKAŘSKÉ CENTRUM SMAJLÍK, OLOMOUC

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Dětské lékařské centrum se nachází v nové nadstavbě sídlištního zdravotního střediska. Autoři zvolili prosvětlenou a výraznou formu interiéru, který je navržen pro děti. Má funkci velké herny a je rozdělen na několik zón. Všude je dostatek světla a interiér působí pozitivní atmosférou.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Martin Vyorálek, Martin Hudák, Matěj Batko, ATELIER3M, www.atelier3m.cz)

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU, BENEŠOV

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Muzeum sídlí v třípatrové secesní vile, jejíž místnosti byly velmi členité a pro pořádání výstav limitující. Cílem rekonstrukce bylo propojení jednotlivých místností do volně plynoucího prostoru. Kromě výstavních sálů vznikla nově také kavárna s knihovnou a přístupem na venkovní dvůr poskytující zázemí pro vernisáže a kulturní akce.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Marcela Steinbachová, PhD., spoluautor Ing. arch. Vít Holý, www.skupina.org)

 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA AMOS PRO PSÁRY A DOLNÍ JIRČANY

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Nová škola volně doplňuje zástavbu na okraji obce. Její společné prostory slouží také jako komunitní centrum. Interiér budovy je volně plynoucí prostor vytvářející přirozeně ohraničené zóny s rozdílnou mírou intimity podle plánovaného využití. Srdcem školy se stal multifunkční prostor jídelny. Výukové prostory jsou umístěny v přilehlých křídlech budovy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Štefan Šulek, SOA ARCHITEKTI, s.r.o., www.s-o-a.cz)

OBCHOD NILA KARLÍN, PRAHA

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Každý z interiérů, který autoři pro tuto značku realizovali, je jiný. V Karlíně to není jen o pouhém vystavení zboží, ale o tom, aby prostor mohl dle potřeby měnit svůj výraz. Pořádají se zde například diskusní večery a různá setkání. Obchod se tak pohybuje na pomezí galerie, kde je možné kdykoli uspořádat vernisáž či jinou akci.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Kateřina Žentelová, spolupráce MgA. Jan Šolar a Samuel Lövy, ATELIER FAR s.r.o., www.far.zentel.cz)

NOTINO STORE FLORENTINUM, PRAHA

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Obchodní prostor ve Florentinu představuje zatím největší českou obchodní jednotku NOTINO. Tato prodejna se od ostatních liší zejména tím, že se stala modelovým prostorem pro využití veškerých nových retailových prvků, které firma ve spolupráci s architekty vyvíjí a stále tak posouvá možnosti vystavení zboží a interakce se zákazníky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Jan Kyzlink, Zbyšek Sikora, Petr Pospíšil, Tereza Svíbová, Lenka Pitoňáková, KYZLINK ARCHITECTS, www.kyzlink.com, přihlašovatel: NOTINO s.r.o., www.notino.cz)

NEORONDEL ZŠ A ZUŠ LÍBEZNICE

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Návrh horizontální kruhové stavby zasklenné do terénní vlny se propisuje i do interiéru budovy. Základ dispozice tvoří velkorysý vstup se šatnami přecházejícími ve dvě kruhové chodby ověšené 20 třídami. V samotném interiéru je zásadním prvkem žluté linoleum, plynule propojující všechny prostory. Malby siluet na stěnách chodeb symbolizují základní předměty výuky prvního stupně.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. David Grulich a Ing. arch. Markéta Grulichová, GRULICH ARCHITEKTI s.r.o., www.grulich-architekti.cz)

PÁNSKÉ KREJČOVSTVÍ VICTORIANO, PRAHA

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Luxusní pánské krejčovství se nachází v parteru historického domu z počátku minulého století. Přáním investora bylo vytvořit světlou minimalistickou prodejnu, kde by probíhalo zakázkové šití i boutique prodej. Jednoduchost interiéru se odráží už v paletě barev. Zajímavým detailem jsou dekorativní vzory lemující okna a ostění.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Markéta Bergerová, PREMIER INTERIORS, www.premieri.cz)

RENOCAR BMW URBAN STORE, PRAHA

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Jedná se o první městský showroom BMW ve střední Evropě, který částečně vychází z korporátní identity značky a zároveň s sebou přináší řadu dalších jedinečných řešení. Prostor nemá sloužit jen pro prodej vozů, má být i místem setkání, kavárnou, galerií, místem, které bude žít a integrovat se do městského prostoru.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Jan Říčný, MgA. Filip Kosek, spolupráce Ing. arch. Michal Říčný, MgA. Bibiana Heinich, RCNKSK s.r.o., www.rcnksk.com)

MUZEUM HOROLEZECTVÍ, TURNOV

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Muzeum horolezectví vzniklo v rámci projektu „Pro horolezce neexistují hranice“. Největší část současné expozice je věnována vysokohorskému lezení, seznámí návštěvníka s vývojem a důležitými milníky horolezectví a interaktivní prvky pobaví nejen děti. Důležitou část expozice tvoří analogie procházky horskou krajinou.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Radim Babák a Ondřej Tobola, spolupráce Zdeněk Sláma, HIPPOSDESIGN, www.hipposdesign.com)

PRODEJNA KOLOVNA – KONTEJNEROVÁ STĚNA, OSTRAVA

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Kontejnerová stěna jako hlavní dělící prvek v interiéru byl společným nápadem autorů a investora. Snadno rozdělila více než 1400 m2 plochy obchodu na prodejní a skladovací plochu, výdejní místo pro eshop, bistro se zázemím a kanceláře. Devět námořních kontejnerů našlo své nové využití i po vyřazení z provozu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jan Přibyl a René Růžička, HAST RETAIL s.r.o., www.container-house.cz, www.hastretail.cz)

KADEŘNICTVÍ SMÍCHOVSKÉ LAZEBNICTVÍ 48, PRAHA

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Nevelký prostor starého kadeřnictví čekala nutná generální rekonstrukce. Přáním majitelky bylo zvládnout celý proces za dva měsíce, tedy v době mezi stříháním zákaznic. V malém prostoru bylo nutné spíše odebírat než přidávat, přiznat maximum možného a vybavení redukovat pouze na to podstatné – křeslo, zrcadlo, světlo.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Václav Štojdl, PROAM, s.r.o., www.proam.cz, přihlašovatel: SMÍCHOVSKÉ LAZEBNICTVÍ 48, www.lazebnictvi48.cz)

AMBULANCE PRO DĚTI A DOROST, ORLOVÁ

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Dětská ambulance se nachází v prvním podlaží panelového domu, jehož dispoziční a provozní náročnost se významně odrazila i v samotném návrhu rekonstrukce. Bylo důležité vytvořit prostředí, ve kterém se budou zejména malí pacienti cítit komfortně a bezpečně. Zázemí mělo poskytnout efektivní práci zdravotnického personálu.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Petr Lukaštík, www.lukastik.eu, Martin Bodinger, přihlašovatel: BODINGER s.r.o., www.bodinger.cz)

MARELLA, BRNO

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Cílem zadání bylo osvěžení a rekonstrukce stávajícího prostoru obchodu s módou, jeho modernizace a vytvoření jednoduchého a krásného interiéru. Nově navržený prostor záměrně přiznává povrch konstrukcí a tím dochází k protikladu hrubých povrchů s novými hladkými povrchy. Tento kontrast dodal navrhovanému interiéru luxusní a netradiční vzhled.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Michal Kristen a Tomáš Růžička)

KOSMETICKÝ SALON MY FACE, PRAHA

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Snahou bylo vytvořit prostředí podobné dámskému klubu, kde se budou zákaznice cítit skvěle a bude o ně prvotřídně postaráno. Do interiéru si investor přál začlenit zajímavé prvky, a proto byla jako hlavní dekorační prvek vstupního prostoru navržena originální tapeta kombinující geometrický motiv jemných křivek a přírodní motiv padajících lístků.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Josefína Slezáková a Diana Delevová, CORE DESIGN, www.coredesign.cz, přihlašovatel: MY FACE s.r.o., www.myface.cz)

MONTESSORI ŠKOLKA, KLECANY

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Interiér školky je navržen tak, aby respektoval specifika Montessoriho systému a pomůcek. Barevně i dekorativně je prostor spíše střídmý a odráží zejména jeden z jeho základních principů – tzv. připravených prostředí. Prostor je uspořádán do koutků, v nichž se odehrávají skutečné aktivity dětí a které propojují interiér s exteriérem.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Jakub Filip Novák a Mgr., MgA. Daniela Baráčková, spolupráce Ing. arch. Barbora Jelínek a Ing. arch. Martin Hlusička, NO ARCHITECTS s.r.o., www.noarchitects.cz)

ŠKOLA VAŘENÍ, KARLOVY VARY

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora bylo vytvořit kuchyni, která bude na rozhraní normální a profesionální. Bude se zde odehrávat školení kuchařů pro restaurační a hotelové provozy. Škola vaření zároveň přivítá i běžné zájemce o kuchařské kurzy či o sváteční prezentační vaření pro uzavřené skupiny hostů.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. arch. Richard Pozdníček, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

VEŘEJNÉ WC V UHŘÍNĚVSI, PRAHA

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Nové veřejné toalety byly umístěny nedaleko budovy radnice a blízko centra, kde se konají různé společenské akce, a tudíž zde mají své opodstatnění. Nový svébytný objekt se nesnaží podobat okolí, snaží se jej doplnit. Dispozičně se skládá ze tří kruhů, které se navzájem prolínají a tvoří přirozený labyrint zajišťující dostatek soukromí.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Kryštof Štulc, ATELIER.., www.architecture.cz, přihlašovatel: MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 22 – UHŘÍNĚVES, www.praha22.cz)

ATELIÉR PRO ŠPERKAŘE

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Propojení prostoru dílny a showroomu v sobě ukrývá řešení ergonomie a výstavnictví. Důraz na materialitu, barevnost a struktury dal vzniknout ikonickému interiéru, který respektuje povahu a životní styl investora. Ořechová hnědá, královská modrá a odstíny zlaté vycházejí z povahy šperků a dávají jim prostor ještě více vyniknout.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Adéla Pečlová, www.adelapeclova.cz)

MULTIMEDIÁLNÍ SHOWROOM BB CENTROOM

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Přáním investora bylo prostřednictvím multimediální místnosti nazvané BB CENTROOM názorně představit své projekty a současně poskytnout prostor pro otevřenou diskuzi nad rozvojem infrastruktury a urbanismu s ohledem na budoucí vývoj pro další generace..

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Ludmila Foblová, Ing. arch. Kateřina Daňková, TEK TEK ARCHITEKTI, www.tektek.cz, spolupráce multimedia XLAB s.r.o.)

NEHTOVÉ STUDIO BIONAILS, BRATISLAVA

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Základní koncept řešení prostoru vychází z potřeby rozdělit interiér na více celků – foyer, část pro manikúru, intimnější část pro pedikúru, pokladnu a skladové prostory se zázemím zaměstnanců. Aby interiér nepůsobil příliš tvrdě, jednotlivé části jsou rozděleny flexibilní textilní stěnou, kterou lze snadno upravit podle aktuálních potřeb.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Mgr.art. Richard Kilo a Ing. arch. Matej Honč, KILO HONČ s.r.o., www.kilohonc.com)

STUDIO NATUR LOOK, PRAHA

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

U příležitosti 20. výročí si malé rodinné kadeřnictví nadělilo rekonstrukci stávajících prostor. Nešlo pouze o posun kadeřnictví novým směrem, ale hlavně o to, aby se zde klientky cítily jako doma a kadeřnice zde rády pracovaly. Výrazným interiérovým prvkem prosluněného prostoru se stala recepce, kde bylo pracováno s teplými tóny dubové dýhy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Nina Ratočka Pevná, NINA PEVNA ARCHITECTS, www.ninapevna.cz)

SHOWROOM JAP, PŘEROV

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Nový interiér vznikl z požadavku investora na revitalizaci a modernizaci stávajícího prostoru, který již nevyhovoval představám. Vlajkovou loď společnosti autoři navrhli jako elegantní a luxusní interiér s výhledem do volné krajiny. Použité přírodní materiály zůstávají ve svých přirozených strukturách, doplněné o jemné odstíny vycházející z barvy čisté mědi.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: MgA. Dominika Bočková a Ing. Ondřej Karpianus, EXX s.r.o., www.exx.cz)

KADEŘNICTVÍ ORELSKÁ 14, PRAHA

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Koncepce interiéru je založena na tom, co je v kadeřnictví důležité, a to je práce s výrobky, které jsou klientům na očích, vidí je všude okolo sebe. Poznávají s čím kadeřníci pracují a vědí, že jsou skutečně ve vlasovém salónu. Majitelka si přála, aby se počet předmětů shodoval s jejím oblíbeným číslem, což bylo uplatněno u stropních světel. Ta jsou uspořádána půdorysně ve tvaru známé kompozice Pieta Mondriaana.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Kornélia Faklová, www.faklova.com)

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ – INFOCENTRUM A POKLADNA

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Spojení tří scén vyžadovalo bližší komunikaci s divákem, a proto byla vybudována nová centrální pokladna, která nabízí také prostor pro to, aby se divák mohl lépe informovat o všech divadelních i dalších aktivitách organizovaných soubory.

 (kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková a Mgr. art. Ivan Margorin, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

TERAPEUTICKÉ A HERNÍ PROSTORY PRO DĚTSKOU PSYCHIATRICKOU KLINIKU 2: LF UK A FN MOTOL, PRAHA

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Cílem projektu, který vznikl ve spolupráci s nadací Kapka naděje, bylo vytvořit příjemné prostředí pro děti a dorost, které trpí psychickými poruchami. Požadavkem na prostor byla zejména flexibilita, odehrává se tu mnoho aktivit od skupinových terapií, přes konzultace s pacienty, relaxační cvičení až po volné trávení času pacientů kliniky.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Eva Kubíčková, www.ebarch.cz)

 

UČEBNY ZÁKLADNÍ ŠKOLY VE SVITAVÁCH

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Autoři řešili přestavbu tří odborných učeben. V případě učebny polytechniky bylo zadáním vytvořit z bývalého bytu školníka novou učebnu. Učebna přírodních věd je navržena v zemitých barvách a od laboratoře, která představuje vizuálně jednoduché pracovní prostředí, ji odděluje pouze prosklená stěna s tematickými piktogramy.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Radim Oblouk a Ing. Petr Hnátek, www.obloukarchitekt.cz, www.hnatekarchitekt.cz)

KREJČOVSTVÍ BLAŽEK, PRAHA

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

Požadavkem investora bylo vytvoření reprezentativního prostoru pánského krejčovství známé české oděvní firmy. Prostor je tvořen ze tří samostatných salónů pro individuální jednání se zákazníky, ve kterých bylo nutné vytvořit příjemné prostředí s dostatkem soukromí a pohodlí nejen pro zákazníky, ale i pro jejich doprovod.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Ing. arch. Jan Mužík, přihlašovatel: BARKOTEX PRAHA spol. s r.o., www.barkotex.cz)

OBNOVA KADEŘNICTVÍ 1905, BRNO

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Toto kadeřnictví funguje na stejném místě v centru města již od roku 1905. Podle pamětníků bývalo vyhlášeným salónem. Cílem nového majitele je navázat na dávno zašlou slávu podniku a znovu pozvednout úroveň holičského řemesla. Autoři se snažili o zachování původních prvků v interiéru, které doplnili velkými zrcadly a atypickým osvětlením.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Václav Štojdl, Ing. arch. David Šrom, spolupráce Ing. arch. Hana Kynčlová, Štefánia Vasilková, Filip Balcar, PROAM s.r.o., www.proam.cz)

STUDOVNA ANGLICKÉHO GYMNÁZIA, PRAHA

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Návrh chodby byl řešen v rámci projektu knihovny. Vyplynul z potřeby dostatku místa nejen k práci, ale i k odpočinku studentů. Chodba byla temná a dříve sloužila jen pro umístění šatních skříněk. Ty byly přesunuty jinam a vznikla dlouhá zeď vhodná pro studijní kóje, kde je zaručen dostatek soukromí a pocit intimity.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: BcA. Sibel Rhea Akyolova, www.sibelrhea.com, přihlašovatel: ANGLICKÉ GYMNÁZIUM o.p.s., www.ecp.cz)

REKONSTRUKCE INTERIÉRŮ JANÁČKOVA DIVADLA, BRNO

03.03.2020
ilustrační obrázek

 

K rekonstrukci byly navrženy interiéry vstupních a společenských prostor, které jsou rozloženy do tří podlaží vzájemně propojených halou a dvěma schodišti. Dále byly rekonstruovány zkušebny, šatny, maskérny, kostymérny a další prostory včetně kanceláří vedení divadla, které bylo postaveno začátkem šedesátých let minulého století.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: prof. Ing. arch. Petr Hrůša, ARCHITEKTI HRŮŠA&SPOL., ATELIÉR BRNO, s.r.o., www.hrusa-atelierbrno.cz)

SHOWROOM INTERIÉROVÉHO STUDIA, DOLNÍ BŘEŽANY

01.03.2020
ilustrační obrázek

 

Sloučením dvou rodinných firem vzniklo interiérové studio, které kompletně zařizuje interiéry od návrhu až po realizaci. Showroom je koncipován nejen jako prodejna se širokou škálou sortimentu, ale také jako místo s velmi příjemnou atmosférou a pozitivní energií, kde se klient bude cítit spokojeně.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Jiří Šesták, CASAMODERNA s.r.o., www.casamoderna.cz)

REKONSTRUKCE KINA HUSTOPEČE

02.03.2020
ilustrační obrázek

 

Přáním města Hustopeče bylo provést přestavbu kina z 50. let minulého století na multifunkční kulturní centrum. Budova již byla několikrát rekonstruována, ale postrádala jasnou a přehlednou dispozici. Díky zvětšení jeviště se zde budou moci organizovat i divadelní představení a koncerty.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Magda Stolková, spolupráce Ing. arch. Jan Stolek, MAG DESIGN, www.magdesign.cz)