PÁNSKÉ KREJČOVSTVÍ VICTORIANO, PRAHA

PÁNSKÉ KREJČOVSTVÍ VICTORIANO, PRAHA

 

Luxusní pánské krejčovství se nachází v parteru historického domu z počátku minulého století. Přáním investora bylo vytvořit světlou minimalistickou prodejnu, kde by probíhalo zakázkové šití i boutique prodej. Jednoduchost interiéru se odráží už v paletě barev. Zajímavým detailem jsou dekorativní vzory lemující okna a ostění.

(kategorie: veřejný interiér II; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Markéta Bergerová, PREMIER INTERIORS, www.premieri.cz)

Zadání: Luxusní pánské krejčovství Victoriano se nachází v parteru nárožního objektu z roku 1906 orientovaném do ulic Myslíková a Náplavní v Praze. Plocha prodejny 200 m2 zahrnuje i zázemí pro zaměstnance, sklad a toalety pro klienty. Jedná se o velkorysý prostor s velkým prosklením do ulice. Přáním investora bylo vytvoření světlé minimalistické pánské prodejny, kde bude probíhat zakázkové šití a boutique prodej.

Řešení: Prostor prodejny má dvě křídla, které spojuje recepce s barem umístěná uprostřed. V části orientované do rušnější ulice se nachází lounge, barové sezení, jednací stůl pro zaměstnance nebo větší skupinu klientů, zkušební kabinky a vstup na toalety pro klienty. Konzultantské stoly jsme situovali do části, která směřuje do klidnější z obou ulic.

Interiér jsme dle zadání pojali minimalisticky. Jednoduchost se odráží už v paletě barev, kterou tvoří černá, bílá a variace šedých tónů. Doplňuje ji světlý dřevodekor a mosazné prvky na dekoračních svítidlech. Zajímavým detailem jsou dekorativní vzory lemující okna a ostění.

Inovace: Interiér byl původně jedna velká otevřená plocha: prostor prodejny a zázemí pro zaměstnance spojovaly otvory ve zdech. Ty jsme se rozhodli uzavřít, zároveň jsme ale nechtěli přijít o vzdušnost a prosvětlenost objektu. Proto jsme část otvorů využili k umístění knihoven pro vzorníky s kouřovými skleněnými zády. Tak došlo k rozdělení plochy, ale průchod světla zůstal zachován. Zbytek otvorů slouží jako vstupy do zkušebních kabinek.

Zajímavost: Konceptem krejčovství Victoriano je čistota a minimalismus, což se promítlo i do pojetí výkladních skříní, ve kterých absentuje jakékoli zboží. Kolemjdoucí mají proto celou prodejnu s vystaveným oblečením jako na dlani. Reklamou na krejčovství je tedy krejčovství samo.

01.03.2020