KOSMETICKÝ SALON MY FACE, PRAHA

KOSMETICKÝ SALON MY FACE, PRAHA

 

Snahou bylo vytvořit prostředí podobné dámskému klubu, kde se budou zákaznice cítit skvěle a bude o ně prvotřídně postaráno. Do interiéru si investor přál začlenit zajímavé prvky, a proto byla jako hlavní dekorační prvek vstupního prostoru navržena originální tapeta kombinující geometrický motiv jemných křivek a přírodní motiv padajících lístků.

(kategorie: veřejný interiér II; autor: Josefína Slezáková a Diana Delevová, CORE DESIGN, www.coredesign.cz, přihlašovatel: MY FACE s.r.o., www.myface.cz)

Prvotním zadáním ze strany investora bylo navrhnout design interiéru nově vznikající sítě kosmetických salónů MY FACE. Cílem bylo vytvořit něco, jako "dámský klub", kde se budou zákaznice cítit skvěle a bude o ně prvotřídně postaráno. Toto zadání se následně rozšířilo také na kompletní grafický design značky MY FACE včetně loga a dalších vizuálních prvků. Studio Core design propojuje ve své tvorbě obě disciplíny, tj. jak design interiéru tak grafický design. Bylo pro nás jako pro designérky vzrušující stát u zrodu nové značky a mít možnost ovlivňovat a určovat, jak bude vypadat. Pro investora bylo velice důležité, aby navržený design vypadal nejen skvěle, ale měl také dobrý dopad na marketingovou úspěšnost v praxi.

Součástí interiéru měla být recepce s čekárnou + malá kavárna, dále kosmetické ošetřovny, zázemí pro zaměstnance pobočky a sociální zařízení.  Do interiéru si investor přál začlenit zajímavé prvky jako tapety ideálně na míru, dřevěné prvky, sklo, textilní dekorace, atd.  Vše muselo splňovat přísné hygienické normy pro kosmetické salóny. Naším úkolem bylo dle slov investora dosáhnout krásného vzhledu za přiměřenou cenu.

Pro pilotní pobočku volba padla na prostory ve Slezské ulici v těsné blízkosti Vinohradského pavilonu. Celková výměra nově zařizovaných prostor byla 95 m2. Původně v těchto prostorách sídlilo rovněž kosmetické studio. Nicméně bylo nutné pobočku nově dispozičně vyřešit a kompletně zrekonstruovat. Hlavní problém byl s kosmetickými ošetřovnami. Ty původní byly odděleny sádrokartonovými příčkami a nebyl do nich přístup denního světla. Aby se vyhovělo hygienickým normám a také většímu komfortu zaměstnanců i klientů, byly původní sádrokartonové příčky kompletně odstraněny a byly nahrazeny prosklenými stěnami s mléčným sklem. Interiér ošetřoven tak získal na vzdušnosti a příjemné denní světlo. Každá kosmetická ošetřovna měla jasně daná specifika. Navržený nábytek a zařizovací předměty měly plnit především praktickou funkci při provádění kosmetických procedur. Do ošetřoven byla navržena speciální třpytivá tapeta s firemními logy, které zde nenápadně plní dekorační funkci.

Hlavní prostor salónu s točitým schodištěm slouží jako recepce a čekárna pro klientky. Během každého dne je zde vysoká návštěvnost. Klientky přicházejí s jasně daným cílem a to relaxovat. Tomu byl podřízen výběr materiálů a dekoračních prvků. V celém kosmetickém salonu je použita na nábytek kombinace těchto lamin: odstín přírodního dubu Kronospan K005 PW a lesklé vanilkově žluté lamino LTD 9569 PE.

Jako hlavní dekorační prvek vstupního prostoru byla navržena originální tapeta kombinující geometrický motiv jemných křivek a přírodní motiv padajících lístků. Tapeta byla po nalepení na stěnu ručně dozdobena několika druhy zlatých třpytek a metalických barev. Tvoří tak zajímavý originální prvek, dodávající interiéru patřičný šmrnc. Logo MY FACE umístěné na tapetě bylo vyrobeno ze silné vrstvy plexiskla a podkresleno zlatou barvou. Zvolena varianta lustru v moderním designu chromovaných obručí byla nejen cenově velmi příznivá, ale navíc slouží, jako nápaditý prvek salonu.

Práce na tomto interiéru byla pro nás zajímavá a inspirující. Očekávání investora bylo naplněno. Největší radost nám dělá velmi pozitivní ohlas ze strany klientů kosmetického salonu MY FACE, kteří se nejen pravidelně vrací, ale navíc návštěvu doporučují rodině a všem známým. Propojení luxusního interiéru a profesionálních služeb salonu MY FACE zanechává v klientech nezapomenutelný zážitek.

V současné době pracujeme na dalších pobočkách této kosmetické sítě.

01.03.2020