SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)

SOUKROMÝ INTERIÉR (rekonstrukce)


TMAVOMODRÝ SVĚT

01.03.2019
ilustrační obrázek

 

Hlavním úkolem bylo uchopit prostor, zútulnit ho a zmodernizovat. Původní interiér působil chalupářským dojmem, avšak měl v sobě i prvky industriálního stylu. Interiéru vévodí světlé barvy, které ve vzdušném prostoru doplňují barvy tmavých odstínů. Zajímavým prvkem je knihovna, která prochází dvěma patry a přitom opticky rozděluje obývací část od jídelní.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mgr. Art. Magdalena Lacenová, FREE ARCHITECTS s.r.o., www.freearchitects.cz)

RODINNÝ DŮM V ČESKÉM KRASU, HLÁSNÁ TŘEBÁŇ

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Jednotlivé rozhodující pohledy v interiéru jsou přepisem geometrické abstrakce do prostoru. Prolínání záměrně přiznaných konstrukčních, dispozičních, funkčních a vizuálních prvků přes sebe přináší uživateli nezaměnitelný pocit. Většina zařízení v interiéru byla navržena na míru. Celý interiér je sladěn barevně a vhodně doplněn svítidly a bytovými dekoracemi.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Klanc, KLANC…ARCHITEKTI, www.klanc.cz)

PANELÁK HOUM OFIS, PRAHA

07.02.2019
ilustrační obrázek

 

Investor oslovil architekty ještě během svého pobytu v zahraničí. Z důvodu stěhování do Prahy chtěl přestavět starý byt s lodžií s klasickou dispozicí 3+kk. Architekti se snažili splnit klientovy individuální představy o bydlení a o práci z domova, což představovala lehkou úpravu dispozice, aby interiér nepůsobil moc stísněně.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jakub Filip Novák a Daniela Nováková Baráčková, NO ARCHITECTS, www.noarchitects.cz)

MINIMALISMUS PRO MLADOU RODINU, PRAHA

06.02.2019
ilustrační obrázek

 

Zadáním při rekonstrukci bylo definovat prázdný prostor, kde veškeré funkce, které se od dokončeného bytu očekávají, jsou integrovány do stěn, jenž tento prostor vymezují. Chytré elektroinstalace, úložné prostory, systémy zajišťující variabilitu umístění jednotlivých prvků v bytě, to vše je diskrétně vestavěno do povrchů s minimalisticky provedenými detaily.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Martin Ptáčník a Ondřej Janků, spolupráce Kamil Škába, COLLARCH, www.collarch.cz)

PROMĚNA STAVENÍ V PODKRKONOŠÍ

07.02.2019
ilustrační obrázek

 

Investor zakoupil starou chalupu z první poloviny 19. století a rozhodl se ji zrekonstruovat pro rodinnou rekreaci. Samozřejmostí bylo dosáhnout v rámci stavebních úprav zvýšení kvality technického řešení i uživatelského pohodlí. Koncepce úprav byla postavena na prolínání starého a nového, na využití tradičních materiálů a tvarosloví soudobým způsobem.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Fousek a Ing. arch. Daniel Pexa, FADW, s.r.o., www.fadw.cz)

LOFT 32, ZLÍN

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Loft se nachází v osmém podlaží bývalé etážové výrobní budovy v areálu Baťovy továrny s výhledem na zelené jádro města. Ambicí interiéru je maximální zapojení obrazu města do prostoru bytu. Na reltivně malé ploše vznikl velkorysý trojrozměrný koncept s mnoha skrytými komplementární prostory.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Petr Janda, Anna Podroužková, Maty Donátová, Bára Simajchlová, PETR JANDA/BRAINWORK, www.petrjanda.com)

FUNKCIONALISTICKÁ VILA NA BABĚ, PRAHA

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Autoři navrhli rekonstrukci funkcionalistického domu od architekta Fr. Kerharta tak, aby významně nezměnili hmotu domu a fasády. Původní dispozice byla v některých částech domu komplikovaná, bylo nutné prostor vyčistit a odstranit zásahy z dob minulých. V interiéru je materiálově zachovaná čistota, jednoduchost a funkcionalistický duch domu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Magdalena Rochová a Ing. arch. Radek Jaroušek, JRA JAROUŠEK ROCHOVÁ ARCHITEKTI, www.jra.cz)

 

PANELOVÝ BYT S OČIMA MARILYN, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Při rekonstrukce starého panelákového bytu dostali autoři naprosto volnou ruku, a tak nechali zbourat veškeré příčky a nevyhovující umakartové jádro. Z malého 2+1 udělali nové 2+kk se samostatnou šatnou. Celým interiérem se prolínají diagonálně natočené prvky, které korespondují s polygonovou hravostí ručně malovaného portrétu Marilyn Monroe, která dodává bytu na originalitě a jedinečnosti.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing arch. Zuzana Řepíková a Ondřej Krynek, DESIGNPRO.CZ, www.designpro.cz)

PŮDNÍ BYT JEZERKA, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Menší půdní prostor zakoupený majiteli byl kompletně rekonstruován na byt tak, aby byl efektivně využit každý centimetr plochy. Celý interiér je laděný do kombinace černé a bílé, pouze koupelna se této kombinaci vymyká. Dřevodekor je zastoupen dubovou dýhou. Celý byt je vybaven pouze českými výrobci nábytku.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Bek, www.bekarch.cz)

MASNA, MANDL, ATELIÉR …. DNES MINIMALISTICKÝ BYT, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

V přízemní historického činžovního domu v Bubenči, kde se dříve nacházel obchodní prostor, je dnes víceúrovňový byt, který si ponechal jak vchod z ulice, tak přímo z chodby domu. Cílem rekonstrukce byla obnova původního genia loci. Interiér je minimalistický s minimem nábytku, maximální lehkostí a vzdušností členitého prostoru.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Pavel Lejdar, ARTIKUL ARCHITEKTI s.r.o., www.artikul.eu)

RUZYŇSKÝ DŮM SE SKÁLOU, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Při kompletní rekonstrukci domu zůstaly vzhledem ke špatnému stavu konstrukcí jen obvodové zdi a jeden strop. Po rekonstrukci se do domu dostalo více přirozeného osvětlení všech prostor. Interiér je jednoduchý a praktický, kombinuje světlý dekor dřeva a bílé stěny, které jsou oživeny barevnými akcenty.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Michal Schwarz, RANGHERKA 5 s.r.o., www.rangherka5.cz)

INTERIÉR S DOTYKEM PŘÍRODY, ŘITKA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Zadáním této svěží rekonstrukce byl moderní industriální styl s dotykem přírody. Prosvětlení prostoru se dosáhlo pomocí zvětšení oken. Součástí rekonstrukce byla rovněž dispoziční změna původní nevyhovující koupelny. Do interiéru byly zvoleny přírodní odstíny tak, aby celý interiér ladil s okolím.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. Martin Leitgeb, STOCKIST, www.stockist.cz; přihlašovatel: BARKOTEX PRAHA spol. s r.o., www.barkotex.cz)

U EMMY DESTINOVÉ, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Přáním investora bylo přiblížit nějakou známou osobnost v bytě na krátkodobý pronájem. A tak se zrodila Emma. Autorka po dlouhém pátrání získala dobové fotografie i vzkazy psané rukou slavné operní pěvkyně, plakáty, dopisy. Všechny tyto sběratelské kousky tvoří dominantu historizujícího interiéru, kde si mnozí připadají jako v muzeu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Zuzana Schubertová, EPES RÁDES, s.r.o., www.epesrades.cz)

PROPOJENÍ DVOU BYTŮ V HISTORICKÉM CENTRU BRNA

07.02.2019
ilustrační obrázek

 

Cílem projektu bylo propojit dva byty v jeden tak, aby vyhovoval současným potřebám rodiny se třemi dětmi. Architekti v rámci rekonstrukce navrhli také veškerý atypický nábytek. Do interiéru umístili i několik repasovaných prvků z původních bytů. Celková koncepce bytu je řešena v decentních béžových a přírodních odstínech.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Sladký a Ing. arch. Klára Melounová, DE.FAKTO CZ s.r.o., www.defakto.cz)

BYDLENÍ PRO DVA, ZNOJMO

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Dva světoběžníky učarovalo město Znojmo natolik, že si v něm našli starý přízemní byt s vlastním dvorkem, který bylo nutné zrekonstruovat. Interiér bytu na míru pro mladý pár má svá nestandardní specifika, např. koupelnu umístěnou v ložnici, levitující postel i několik recyklovaných prvků z jiných starých domů, které lidi běžně vyhazují.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Jan Hora, MgA. Barbora Hora, Ing. arch. Jan Veisser, ORA, www.o-r-a.cz)

INDUSTRIÁL POD STŘECHOU, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Na začátku tohoto interiéru nebylo nic, jen a jen holá půda. Na 70 m2 vznikl byt s dispozicí 2+kk s obytnou galerií. Nově vzniklý prostor má lehce industriální ráz, trámy se staly nedílnou součástí interiéru stejně jako kovové nosníky. Cihlová zeď, která prochází celem prostorem, je také původní.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kristina Prokšová, KP INTERIORS, www.kp-interiors.cz)

ELEGANTNÍ BYT V PANELOVÉM DOMĚ, PRAHA

07.02.2019
ilustrační obrázek

 

Celková odlehčenost a nadčasovost bylo primární zadání ze strany investorky. Dále pak požadavek na jemné a světlé tóny a dřevěné parkety. Rozlohou se nejedná o velký byt (necelých 70 m2), ale podélná dispozice se vstupem do středu celého prostoru velmi pomohla k tomu, aby i malé prostory pokojů vynikly a bylo možné minimalizovat chodby.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Alžběta Vrabcová, DMAE ARCHITECTS, spoluautor Mgr. Art. Róbert Martinček, www.dmaearchitects.com)

PŮVODNÍ DETAILY VRÁCENÉ DO RONDOKUBISTICKÉ VILY

01.03.2019
ilustrační obrázek

 

Dům byl postaven začátkem 20.let minulého století. Jelikož byly v interiéru v minulosti provedeny necitlivé stavební úpravy, rozhodl se majitel přistoupit ke kompletní rekonstrukci s maximálním respektem k původním hodnotám vily. Ještě pře samotnou rekonstrukcí navštívili investoři s architekty další vily arch. F.A.Libry ze stejného období, aby zmapovali zaniklé prvky, které se rozhodli do vily navrátit.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mgr. arch. Gabriela Kaprálová, ASGK DESIGN s.r.o., www.asgk.cz)

DŮM „PRST“, SLOVENSKÁ KAJŇA

01.03.2019
ilustrační obrázek

 

Při rekonstrukci domu zůstala jen obvodová zeď. Do původního prostoru byla vložena nová loftová dispozice domu. Vznikl tak interiér s neobyčejnou světlou výškou a přiznanou konstrukcí schodiště a pavlače. Použité materiály zůstávají obnažené a nechávají tak vyniknout přirozené barvě a textuře.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jozef Hudák, H2A ARCHITECTS s.r.o., www.h2aa.sk)

DŮM STAVITELE JOHANNA UNGERA, ZNOJMO

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Autoři nalezli dům v zachovalé formě, příliš se postupem času nezměnil, většina prvků jako okna, dveře, kování, štuky, atd. zůstala zachována. Jako by dům chátral do krásy. Dům bylo třeba adaptovat na současný komfort obývání. Podmínkou bylo zasahovat co nejméně do stávajících konstrukcí. Po rekonstrukci vznikla v přízemí kancelář a v prvním patře byt.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch Jan Hora, MgA. Barbora Hora, Ing. arch. Jan Veisser, ORA, www.o-r-a.cz)

SMART HOME S NADČASOVÝM INTERIÉREM, PRAHA

01.03.2019
ilustrační obrázek

 

V řešení interiéru hrála velkou roli snaha přetvořit původní členitou dispozici domu v čistší celek, více otevřený, prosvětlený a propojený. Srdcem domu je kuchyně s jídelnou a obývacím prostorem, na které navazují místnosti pro práci, zábavu i odpočinek. Obytná zahrada s bazénem je propojena s většinou těchto místností jak vizuálně, tak přímo díky posuvným proskleným stěnám.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Markéta Poláková a Ing. Otakar Berdych, DONDESIGN s.r.o., www.don-design.cz)

V PŘEDSÍNI JAKO V KINĚ, KOŠICE

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Zadáním bylo vytvořit jednoduchý funkční interiér s velkou knihovnou. Moderní byt s komfortní koupelnou, který by byl oživen původními retro prvky. Interiérem se prolínají čisté linie s jednoduchými tvary nábytku. V prostoru jsou maximálně využity přírodní materiály. Třešničkou na dortu jsou sklápěné židle z kina pořízené v bazaru.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: PhDr. Mária Burcáková, DESIGNMB, www.designmb.sk)

 

SECESNÍ VILA, ÚSTÍ NAD LABEM

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

Majitelé přikoupili sousední byt v secesní vile a tím výrazně rozšířili prostory svého stávajícího bytu. Mimo potřebné dispoziční úpravy bylo nutné očistit interiér od nánosů minulých nešťastných zásahů a necitlivých úprav. Obzvláště u pavilonku zimní zahrady se jednalo spíše o restaurátorskou práci.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Miloslav Vodička, SIMPLE PROGRESS s.r.o., www.simpleprogress.cz)

INTERIÉR „MÁM PRAHU RÁD“

01.03.2019
ilustrační obrázek

 

Proměna bytu nedaleko centra se realizovala s ohledem na jeho účel – krátkodobé pronájmy. Autorka vytvořila interiér, kde se hosté budou cítit jako doma a kde by jim byt Prahu připomínal. Pocit noblesy ve starém činžovním domě je navozen černými křišťálovými lustry. V bytu zároveň nechybí moderní komfort dnešní doby.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Zuzana Schubertová, EPES RÁDES, s.r.o., www.epesrades.cz)

BYDLENÍ V SOULADU STARÉHO A NOVÉHO SVĚTA

01.03.2019
ilustrační obrázek

 

Myšlenkou celkové rekonstrukce bylo odkrýt původní génius loci, dát bytu nový lesk a propojit staré s novým. Z původního bytu zbyly jen zdi a na některých místech ani ty ne. Po úpravách se byt hodně otevřel a do prostoru vchází více slunečních paprsků a vzdušnost. Téměř všechen nábytek je vyroben podle autorského návrhu. Velký důraz byl kladen na sladění všech detailů.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Iva Hájková, www.ivahajkova.cz)

DRUHÁ ŠANCE PRO BYT V MÁNESOVĚ, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

V jednom z historických vinohradských domů se majitelka rozhodla rekonstruovat starý ponurý byt, a proto velkým přáním majitelky bylo interiér prosvětlit, sjednotit a zútulnit. Nebyl zde prostor pro novátorství a hi-tech technologie, ale na tradiční prvky a materiály, které ctí původní ráz této čtvrti.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Kateřina Čábelková, BRUNETTI DESIGN s.r.o., www.brunetti.cz)

BYT S NÁDECHEM INDUSTRIÁLU, TATRANSKÉ ZRUBY

01.03.2019
ilustrační obrázek

 

Rodina se rozhodla trvale usadit v Tatrách, a proto oslovila architekta, aby pro ni navrhl nový obytný prostor, moderní a současně útulný. Speciálním požadavkem byla vana v koupelně, terasa na střeše a krb v nejvyšším poschodí. Díky propojení exteriéru a interiéru vznikl byt, který připomíná rozlohou dům.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Mgr. Art. Michal Seman, SEMAN ARCHITEKTI, www.mseman.sk)

DVOUPOSCHOĎOVÝ APARTMÁN, DONOVALY

08.03.2019
ilustrační obrázek

 

V první fázi byla provedena stavební rekonstrukce bytu včetně podlah, topení, elektřiny, obkladů v koupelnách. Následně byl navržen funkční interiér, který musel respektovat velké množství šikmých stěn. Majitelé si přáli moderní interiér s nádechem elegance, kde převažuje bílá barva doplněná teplými odstíny dřeva.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Juraj Karlík a Mgr. Art. Ľudmila Lešánek, NEOPOLIS s.r.o., www.neopolis.eu)

LINIOVÉ ŘESENÍ S HODINAMI, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Autor se snažil o celkové zfunkčnění bytu, bylo nutné vyřešit velké úložné prostory tak, aby opticky nezasahovaly do funkce bytu. Co se týče tvarového zadání, bylo požadováno jednoduché liniové řešení, zemité neagresivní barvy, přírodní vzhled materiálů a zejména bezúdržbovost bytu jako celku.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ondřej Fabšič, www.fabon.cz)

VINOHRADSKÝ BYT S NOVOU DISPOZICÍ, PRAHA

07.02.2019
ilustrační obrázek

 

Mladí rodiče se rozhodli ponechat ložnici svým dvěma dětem a prostor bytu přeorganizovat s architektem tak, aby nemuseli spát na gauči. Cílem návrhu bylo nabídnout rodině nový plnohodnotný pokoj pro rodiče, funkční kuchyň a propojit vše v kontinuální pobytový prostor, který bude vyhovovat společnému životu rodiny a současně respektovat soukromí.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Neruda, spolupráce Jana Šťastná, www.martineruda.cz)


FUNKCIONALISTICKÝ DŮM V BRNĚ

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Návrh interiéru, který prošel kompletní rekonstrukcí od sklepa až po půdu, vychází z historie domu a odkazuje na jeho funkcionalistické kořeny. Zachovalo se a zrenovovalo původní dřevěné schodiště, které je velice výrazným prvkem při vstupu do domu. Proto je dřevo zopakováno i ve zbytku interiéru a doplněno bílou a šedou barvou.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Irena Tomisová a Ing. arch. Daniela Gutmanová, IRENA TOMISOVA ARCHITECTS s.r.o., www.tomisova.com)

SECESNÍ BYT NA STARÉM MĚSTĚ, PRAHA

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Secesní dům v centru metropole pochází z počátku minulého století. Zadáním bylo zrekonstruovat a navrhnout interiér bytu s terasou v secesním stylu s lehce moderním pojetím. Snahou bylo obnovit co nejvíce původních prvků. Podařilo se zajistit originální gravírování do dveří kuchyně a propojovací chodby, původní parkety prošly renovací.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jiří Muhr, www.pragueoneapartment.com)

BYT PRO TŘÍČLENNOU RODINU V KARLÍNĚ, PRAHA

06.03.2019
ilustrační obrázek

 

Interiér bytu je reflexí Karlína. Tak jak se v této pražské čtvrti mísí secesní fasády s průmyslovými objekty, továrními komíny a moderními budovami poslední dekády, tak interiér nabízí kombinace mosazných klik z baťovské éry, staré poctivé parkety, hrubost cihlové zdi, kde vše zjemňuje a doplňuje dýha z amerického ořechu, barevné tónování na stěnách a neobvyklá svítidla.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Ondřej Zoubek, www.archzoubek.cz; přihlašovatel: MARTIN TESAREK REAL ESTATE s.r.o., www.mtre.cz)

BYT S RETRO KOUPELNOU, DĚČÍN

02.03.2019
ilustrační obrázek

 

Zadavateli rekonstrukce byli starší manželé, kteří si přáli omladit svůj byt a vnést do něj novou, svěží energii. Autorka do prostoru vnesla více světla a zvětšila množství úložných prostor v bytě. Dalším z mnoha požadavků bylo počítat v interiéru s prostorem pro výstavu sbírky historických biblí, historických hodin, starých nástěnných hodin a trofejí z golfových turnajů.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Romana Sedláčková, ROMIS INTERIEUR, www.romis.cz)

MOODEN FLAT – I NA 27 M2 SE DÁ ŽÍT

06.03.2019
ilustrační obrázek

 

Pražský designový start-up razí nový způsob návrhu interiéru při zachování naprosto individuálního přístupu ke každému klientovi. Filisofie značky je založena na faktu, že jedním z trendů dnešní doby je život v malých bytech. Ukazuje jak žít na malém prostoru efektivněji a pohodlněji.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. Barbora Burešová, MOODEN s.r.o., www.mooden.cz; přihlašovatel: DŘEVODÍLO ROUSÍNOV, www.drevodilo.cz)

 

S DUBOVÝM SRDCEM V HOLEŠOVICÍCH, PRAHA

01.03.2019
ilustrační obrázek

 

Původní dispozice bytu 3+1 byla díky zbourání všech příček a novému uspořádání změněna na 4+1. Zůstal pouze nosný sloup uprostřed, který je určitým podpůrným „kmenem“ držícím celý dům. Od myšlenky centrálního kmene začali architekti utvářet celý interiér. Kmen rozšířili, využili jako úložné prostory a odtud vede cesta do každé z místností. Vše je centralizované a přehledné.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. Michal Janáč, Ing. arch. Martin Náhlovský, Ing. Jan Jadrníček, MASTER DESIGN s.r.o., www.master-design.cz)