U EMMY DESTINOVÉ, PRAHA

U EMMY DESTINOVÉ, PRAHA

 

Přáním investora bylo přiblížit nějakou známou osobnost v bytě na krátkodobý pronájem. A tak se zrodila Emma. Autorka po dlouhém pátrání získala dobové fotografie i vzkazy psané rukou slavné operní pěvkyně, plakáty, dopisy. Všechny tyto sběratelské kousky tvoří dominantu historizujícího interiéru, kde si mnozí připadají jako v muzeu.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Zuzana Schubertová, EPES RÁDES, s.r.o., www.epesrades.cz)

Tento byt určený na krátkodobé pronájmy se nese ve znamení netradičního pojetí. Zadáním klienta bylo přiblížit lidem, kteří byt navštíví, nějakou známou osobnost, která se pojí s Prahou a proslavila se i za hranicemi naší země.

A byla na světě Emma.

Dalo mi hodně práce, než jsem se dostala k těm správným lidem a sběratelům, kteří mi pomohli sehnat dobové fotografie a dokonce i vzkazy psané rukou slavné operní pěvkyně Emmy Destinové, plakáty z jejích představení a dopisy. Všechny tyto sběratelské kousky tvoří dominantu interiéru a připadáte si vlastně, jako byste navštívili takové mini muzeum. V jedné z místností je vytvořena ze sádrových ozdobných lišt celá série rámů v různých velikostech a do těchto rámů jsou vloženy právě dobové fotografie, psané slovo i plakáty Emmy Destinové. Při vstupu do bytu Vás upoutají zdobné dlaždice, které dominují celé vstupní hale a pokračují volně až do koupelny. V obývacím pokoji zase nepřehlédnete osvětlené niky se vsazenými portréty a veselou červenou sedací soupravu.

Přání klienta nebylo vytvářet historizující interiér doby, ve které Emma Destinová žila. Styl interiéru je tak trochu hravý a zároveň v akcentech najdete i prvky klasiky. Jako bych se chtěla jen dotknout té doby. Jako by se tam jen mihla tahle velká ikona hudební scény.  

02.03.2019