PŮDNÍ BYT JEZERKA, PRAHA

PŮDNÍ BYT JEZERKA, PRAHA

 

Menší půdní prostor zakoupený majiteli byl kompletně rekonstruován na byt tak, aby byl efektivně využit každý centimetr plochy. Celý interiér je laděný do kombinace černé a bílé, pouze koupelna se této kombinaci vymyká. Dřevodekor je zastoupen dubovou dýhou. Celý byt je vybaven pouze českými výrobci nábytku.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Bek, www.bekarch.cz)

Byt byl zakoupen ve stavu shell and core. Z původních půdních prostor nově kolaudován na bytovou jednotku o skromné výměře 45m2. Jednalo se tedy o komplexní stavební rekonstrukci, která nám umožnila definovat každý detail bytu. Snažili jsme se co nejvíce zefektivnit malou metráž bytu.

Jednotka je nyní řešena jako 2kk. Prostor původní chodby byl nyní propojen s obývacím pokojem, to nám umožnilo maximalizovat plochu obývacího pokoje. Vznikl nám zde dominantní překlad, který jsme truhlářsky obestavěli a vytvořili jsme tak centrální bod celého bytu, ve kterém se nachází kuchyňský ostrůvek s varnou částí. Na druhé straně naleznete mycí část, technickou skříň s kotlem a vestavnou lednici. Vše je spojeno do jedné kompaktní stěny. V obývacím pokoji dále naleznete TV stěnu, které dominuje cihlový obklad a otevřenou knihovnu pod okny. Obývacímu pokoji s průchozí kuchyňskou linkou předchází zádveří s integrovaným botníkem a jednou cihlovými pásky obloženou stěnou s dřevěnými věšáky. Dále v bytě nalezneme koupelnu se sprchovým koutem a ložnici. V ložnici jsme opět bojovali s nedostatkem úložných prostor. Řešení jsme nalezli v podobě velké šatní skříně, do které je vložena postel. Postel je umístěna v nice. Tedy stejný motiv který nalezneme u kuchyňské linky. Sekundárním požadavkem v ložnici bylo vytvoření pracovního místa, které jsme umístili ihned pod střešní okna.

Co se materiálového řešení týče, celý interiér je laděný do kombinace bílé a černé. Bílé plochy jsou z lakované MDF a dřevodekor je zastoupen dubovou dýhou. Na podlaze se nachází laminát imitující dubovou dřevěnou podlahu dodaný firmou SPO. Koupelna se zcela vymyká zbytku bytu svou tmavou barvou. Ač se jedná o nejmenší místnost v bytě a navíc bez oken, tmavé jsme se nebáli. Tmavé Caesar obklady spolu s LED podkreslujícími pásky, vytváří příjemný wellness pocit a dobré místo k relaxaci. Jelikož nejsem zastáncem chromu a chromových povrchů, v prostoru koupelny byste je hledali marně. Chrom je zastoupen černými koncovými prvky. Sanita taktéž použita černá. Kompletní dodávka byla sestavena v kooperaci s firmou Keramika Soukup. Umyvadlo je betonové od firmy Gravelli.

Byt je vybaven pouze českými výrobci nábytku, jelikož jsem fanda českého nábytku. Naleznete zde například dubové židle od firmy Ton, masivní stolek od firmy Situs, pohodlnou rozměrnou pohovku od Polstrinu a krásné křišťálové svítidlo od firmy Bomma a Brokis, Dveře Mobau s příčnou dýhou jsou vyšperkovány o kliky z české firmy M&T .

Závěrem bych chtěl poděkovat všem výše uvedeným dodavatelům, kteří nám pomohli splnit si náš sen o bydlení. Jsem moc rád, že jsem si postupem času dokázal vyfiltrovat pouze ty nejkvalitnější a hlavně nejspolehlivější, se kterýma je radost pracovat. Děkuji

02.03.2019