LINIOVÉ ŘESENÍ S HODINAMI, PRAHA

LINIOVÉ ŘESENÍ S HODINAMI, PRAHA

 

Autor se snažil o celkové zfunkčnění bytu, bylo nutné vyřešit velké úložné prostory tak, aby opticky nezasahovaly do funkce bytu. Co se týče tvarového zadání, bylo požadováno jednoduché liniové řešení, zemité neagresivní barvy, přírodní vzhled materiálů a zejména bezúdržbovost bytu jako celku.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Ondřej Fabšič, www.fabon.cz)

Zadání ze strany investora: 

Co se týče tvarového zadání, bylo požadováno jednoduché liniové řešení, zemité neagresivní barvy, přírodní vzhled materiálů a hlavně bezudržbovost bytu jako celku.

Neobvyklé požadavky investora:

Změna dispozice bytu, komplexni zfunkčnění užívání bytu. Bylo nutné vyřešit velké uložné prostory tak aby opticky nezasahovaly do funkce bytu. Vznikla tak samostatná šatna obestavěná uložnými prostory pro boty, ve vstupní části. Šaty, ložní prádlo a ostatní předměty, které je nutné uložit včetně kufrů a objemných sportovních tašek, které kluci používají na hokej. Aby se zjednodušily a vyčistily povrchy stěn, bylo použito kombinace dveří kyvných osazených do líce stěny a přiznaných skleněných, které pouští do středu bytu venkovní světlo aby byt zůstal neustále co nejvíce prosvětlený. Skleněné dveře do obývacího pokoje s kuchyní se zasouvají do nábytkové sestavy a tak nezabírají při otevření komunikační prostor. Ze strany spojovací chodby, která prochází celým bytem, byla stěna pokryta tapetou, která sjednotila povrchy dveří a stěn.Dveře od stěny jsou deleny pouze 3mm spárou. Celkový dojem je pak čistější a kompaktnější.
Velikosti interiéru:

Rekonstrukce bytu o dispozici dvou pokoju pro dospivající chlapce, uložné prostory společné šatny, komory pro pračku a sušičku, samostatný záchod, koupelny s wc, ložnice a obývací pokoj s kuchyní.

Zvláštní okolnosti a specifika stavby nebo rekonstrukce:

Bylo nutné zachovat stávající podlahové topení a doplnění o nové topné okruhy s ohledem na původní dispoziční rešení.
Použitéh materiály:

Ze strany investora bylo zadaní především na bezudržbovost použitých materiálů, především podlahové krytiny. Byl použit vynil s dezenem dřeviny.
V koupelně byly použity velkoformátové obkladové materiály. V prostorách kuchyně a koupelny bylo použito přírodní dyhy, ktera byla vyrobena ze strarych trámů

02.03.2019