SECESNÍ BYT NA STARÉM MĚSTĚ, PRAHA

SECESNÍ BYT NA STARÉM MĚSTĚ, PRAHA

 

Secesní dům v centru metropole pochází z počátku minulého století. Zadáním bylo zrekonstruovat a navrhnout interiér bytu s terasou v secesním stylu s lehce moderním pojetím. Snahou bylo obnovit co nejvíce původních prvků. Podařilo se zajistit originální gravírování do dveří kuchyně a propojovací chodby, původní parkety prošly renovací.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Jiří Muhr, www.pragueoneapartment.com)

Jedná se o secesní dům postavený v roce 1906 na adrese Praha 1, Staré Město, Templová 6. Zadání bylo zrekonstruovat a vybavit byt ve 2 NP o rozloze 96 m2 s přilehlou terasou 40 m2 o dispozici 3+1 pro čtyřčlennou rodinu.  Měl být zachován secesní styl s lehce moderním pojetím.

Byt byl ve velice špatném stavu po předchozích uživatelích. Bylo třeba udělat kompletní rekonstrukci. Ta se týkala kompletních elektrorozvodů, rozvody vody a odpadů, výměny oken za nová špaletová okna osazená z venkovní strany determálními skly, upravení dispozice po původních uživatelích, osazení vstupů novými rámy a dveřmi.

Podařilo se zajistit originální secesní gravírování do dveří do kuchyně a propojovací chodby. V bytě byly původní dubové parkety, které prošly renovací. Parkety jsou v ložnicích a obývacím pokoji. Byly doplněny a obnoveny ozdobné štukové prvky. Reliéfy vyplněny ozdobnou látkovou tapetou. V kuchyni je položena italská dlažba imitace dřeva od prodejce Proceram.

V koupelně byl vytvořen sprchový kout 90x90 cm. Ohřev vody je úsporným elektrickým bojlerem o objemu 120 litrů. Ve hlavní ložnici je velká manželská postel typu box spring, ve vedlejší ložnici dvě postele typu box spring. Zatemnění oken je pomocí black out závěsů.

Komfortu bytu dodává klimatizace ve všech místnostech.

Terasa je osazena stále zelenými rostlinami a keři což dodává umocnění při relaxaci.

02.03.2019