BYT PRO TŘÍČLENNOU RODINU V KARLÍNĚ, PRAHA

BYT PRO TŘÍČLENNOU RODINU V KARLÍNĚ, PRAHA

 

Interiér bytu je reflexí Karlína. Tak jak se v této pražské čtvrti mísí secesní fasády s průmyslovými objekty, továrními komíny a moderními budovami poslední dekády, tak interiér nabízí kombinace mosazných klik z baťovské éry, staré poctivé parkety, hrubost cihlové zdi, kde vše zjemňuje a doplňuje dýha z amerického ořechu, barevné tónování na stěnách a neobvyklá svítidla.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. arch. Ondřej Zoubek, www.archzoubek.cz; přihlašovatel: MARTIN TESAREK REAL ESTATE s.r.o., www.mtre.cz)

Byt je příběhem vzniku domova v centru Karlína pro trojčlennou rodinu.

Už při koupi bytu bylo jasné, že byt má principiálně dobrou dispozici, ale postrádá charakter. Stavební práce proběhly poměrně rychle doplněním akustické předstěny k mezibytové příčce a prodloužením komínové zdi pro vestavbu skříně v ložnici. Rovněž byly vytvořeny repliky obložky pro otvor mezi kuchyní a jídelnou v tvarosloví stávajících balkonových dveří.

Interiér je vlastně takovou reflexí Karlína. Tak jako se v této pražské čtvrti mísí secesní fasády s průmyslovými objekty, továrními komíny a moderními budovami poslední dekády, tak interiér nabízí kombinace mosazných klik z baťovské éry, staré poctivé dubové parkety, hrubost cihlové zdi, kde vše zjemňuje a doplňuje dýha z amerického ořechu, barevné tónování s profilací na stěnách, neobvyklá svítidla. Tato směsice umožňuje budoucí změny a doplňování interiéru, aniž by došlo k rozbití kompaktnosti a ztrátě ducha prostoru.

06.03.2019