INTERIÉR S DOTYKEM PŘÍRODY, ŘITKA

INTERIÉR S DOTYKEM PŘÍRODY, ŘITKA

 

Zadáním této svěží rekonstrukce byl moderní industriální styl s dotykem přírody. Prosvětlení prostoru se dosáhlo pomocí zvětšení oken. Součástí rekonstrukce byla rovněž dispoziční změna původní nevyhovující koupelny. Do interiéru byly zvoleny přírodní odstíny tak, aby celý interiér ladil s okolím.

(kategorie: rekonstrukce; autor: Ing. Martin Leitgeb, STOCKIST, www.stockist.cz; přihlašovatel: BARKOTEX PRAHA spol. s r.o., www.barkotex.cz)

Za vznikem této svěží a moderní rekonstrukce bytu se skrývá plná důvěra investora a jeho stručné zadání – moderní industriální styl s dotekem přírody.

Původní interiér se potýkal především s problémem nedostatečného světla v celém bytě.  Východiskem tak byl návrh rekonstrukce, která si kladla za cíl především prosvětlit a maximalizovat vnitřní prostor za pomoci zvětšení okenních otvorů.

Kovové rámy oken se tak staly hlavním prvkem industriálního vzhledu, který byl umocněn použitím bodového osvětlení po obvodu místnosti.

Příroda nás odjakživa inspiruje svojí sílou a variací barev. Pro zvýraznění svěžího dojmu z celkového interiéru jsme volili světlé dřevěné podlahy s jemně broušeným vzhledem, které doplňuje naopak výrazné obložení stěn.

Původní sedací souprava, kterou si investor přál ponechat, je kombinována výrazným masivním nábytkem, který tak zvýrazňuje celkový charakter místnosti. Krbová kamna dále zútulňují otevřený prostor a navozují hřejivý pocit domova.

Součástí rekonstrukce byla rovněž dispoziční změna původní nevyhovující koupelny. Kombinací světlého kamene a dřevěných prvků jsme získali světlý a svěží prostor pro každodenní odpočinek.

Předností kuchyně se pak stala nová kuchyňská linka Cesar, která vyhovuje celkovému konceptu. Pracovní deska a obkladový panel inspirovaný přírodním kamenem, jehož základ tvoří černý mramor s jemným žilkováním upoutává pozornost svým nadčasovým vzhledem.

Celková rekonstrukce byla výzvou avšak jak si pohrává příroda s námi, my si pohráváme s přírodou v interiéru.

02.03.2019