INTERIÉR „MÁM PRAHU RÁD“

INTERIÉR „MÁM PRAHU RÁD“

 

Proměna bytu nedaleko centra se realizovala s ohledem na jeho účel – krátkodobé pronájmy. Autorka vytvořila interiér, kde se hosté budou cítit jako doma a kde by jim byt Prahu připomínal. Pocit noblesy ve starém činžovním domě je navozen černými křišťálovými lustry. V bytu zároveň nechybí moderní komfort dnešní doby.

(kategorie: rekonstrukce; autor a přihlašovatel: Zuzana Schubertová, EPES RÁDES, s.r.o., www.epesrades.cz)

Proměna bytu 2+kk nedaleko centra Prahy sloužící na krátkodobé pronájmy. Zadáním klienta bylo vytvoření útulného bydlení s netradičním pojetím. Klient si přál, abych vytvořila takový interiér, aby lidé, kteří, byť na krátkou chvíli, budou byt obývat, si připadali, jako v domácím prostředí. A aby jim tento byt Prahu navždy připomínal.

Útulno a domácí prostředí jsem tedy navodila lícovými páskami na stěně v ložnici a použitím různých měkkých plédů, svíček a teplých odstínů barev. Naproti posteli v ložnici jsem nechala ze sádrového štuku vyrobit rám, do kterého pak vsadila velkoformátovou tapetu staré Prahy. Aby po každém probuzení lidé viděli pohled na město, které právě navštívili. Interiér doplňují černé křišťálové lustry a dekorativní stěrky na stěnách, které navozují pocit jakési noblesy. Jelikož se byt nachází ve starším činžovním domě z počátku 20. století.

Zároveň však nechybí moderní komfort dnešní doby, pracovní koutek pro možnost připojení, moderní kuchyňskou linku a koupelnu.

01.03.2019