VEŘEJNÝ INTERIÉR II.

VEŘEJNÝ INTERIÉR II.


CENTRUM ELEMENTS OSTRAVA

06.03.2016
ilustrační obrázek

 

Centrum Elements je centrem plným inspirace, designu a odbornosti pro lidi, kteří ocení styl, kvalitu a úsporu. Unikátní realizace v sobě spojuje památkově chráněnou budovu se vzorkovnou koupelen, vytápění, interiérů a povrchových materiálů.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. arch. Jan Linhart, Architekti c015, www.c015.cz; přihlašovatel: Elements, Gienger s. r. o., www.elements-cz.cz)

OBCHOD KRATOCHVÍLOVCI V PRAŽSKÉM OC QUADRIO

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Obchod Kratochvílovci v OC Quadrio v Praze nabízí ušlechtilé destiláty a vína z celého světa. Láhev se proto stala základním modulem. Návrh měl navodit atmosféru sklepů, kde destiláty a vína zrají.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Štěpán Braťka a Radek Šíma, Atelier 6, s. r. o., www.a6.cz)

MEGAPIXEL OSTRAVA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Nedaleko obchodního centra Nová Karolína vznikl obchod zaměřený na prodej fotoaparátů a příslušenství, který svým pojetím navazuje na předchůdce z Prahy a Brna. Architektonický návrh se opírá o zkušenosti z předešlých případů a reaguje na potřeby prodejce.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Petr Kolář, Aleš Lapka, Jana Zoubková, Walter Schubert; přihlašovatel: ADR s. r. o., www.adr.cz)

ART AND EVENT GALLERY ČERNÁ LABUŤ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Interiér galerie a víceúčelového prostoru se nachází v posledním patře budovy Černá labuť v ulici Na Poříčí v Praze. Zadáním bylo původní prostory oživit a propojit celé patro dohromady s tím, že celý prostor může být používán buď jako celek, nebo jako dvě samostatné jednotky.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. arch. Petr Vágner, Ing. Tereza Tejkalová, Ing. arch. Lucie Černá, AI - DESIGN, s. r. o., www.aidesign.cz; přihlašovatel: PLANKVADRAT, s. r. o., www.cernalabut.cz)

SHOWROOM DAFE-PLAST, JIHLAVA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Představou investora byl smysluplný interiér, který umožní průřezově prezentovat nabízený sortiment z hliníku a plastu, zejména okna, dveře, prosklené posuvné stěny, zimní zahrady, garážová vrata a stínicí techniku. Koncept interiéru vychází z principu průchozího labyrintu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Libor Chovanec, OK PLAN ARCHITECTS, s. r. o., www.okplan.cz; přihlašovatel: Schüco CZ, s. r. o., www.schueco.cz)

PLASTICKÁ CHIRURGIE PERFECT CLINIC V PRAZE

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním byla rekonstrukce přízemního patra budovy plastické chirurgie s požadavkem maximálního využití stávajících prostor. Vzniknout měl zcela originální, nekoncepční, nadčasový, útulný, prostorný a praktický interiér.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. Jaroslav Kašpar, duoton, www.duoton.cz)

INTERIÉR SPOLEČNOSTI STYLE PLUS

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Budova showroomu se nachází na okraji města Litomyšl. Vzhledem k typu obchodovaného zboží se tématem interiéru stala voda, která je přítomna na více prvcích. Autorčiným cílem bylo vytvořit nejen příjemné zázemí, ale také jednoduché a zároveň noblesní prostředí pro vystavené zboží.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Milena Galátová, www.galatova.cz)

MEDICAL AND WELLNESS CENTRUM HARMONY, KROMĚŘÍŽ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Jeden dodavatel pro veškeré nábytkové vybavení multifunkčního objektu s řadou různorodých služeb. Tak by se dal charakterizovat základní požadavek zadavatele a stručný popis zakázky. Pro vybraného realizátora, firmu Hanák nábytek, představoval tento projekt výzvu, a to jak pro designéry, kteří dostali zakázku na starost, tak pro samotnou výrobu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: MgA. Lukáš Vaněk, HANÁK NÁBYTEK a. s., www.hanak-nabytek.cz

INTERIÉR OBCHODU S ATELIÉRY SHOWROOM.

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Showroom. v centru Prahy je v českém prostředí zcela unikátní kolaborativní projekt, který propojuje sedm mladých českých i zahraničních designérů různých módních odvětví. Jedná se o jedinečné místo, kde se design prezentuje i tvoří. Ideály projektu, tedy propojení, komunikace a spolupráce, se přenesly i do vzdušného interiéru.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Zuzana Hartlová)

 

FIREMNÍ PROSTORY SPOLEČNOSTI KREDIT CENTRUM SEMILY

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zaměstnanci semilské firmy Kredit Centrum, zabývající se výstavbou a provozem malých vodních elektráren, získali nové prostory, které měly být řešeny především funkčně. Pro čistě pánské osazenstvo vznikl originální interiér v industriálním duchu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Jana Vrkotová, INFINITY INTERIER, www.infinity-interier.cz)

VÝROBNÍ AREÁL LIFOCOLOR V BRNĚ

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora byl nový objekt naplňující požadovanou narůstající kapacitu pro další rozvoj firmy s výhledem 30 let. Firma je svým zaměřením velmi specifická a ojedinělá jak na českém, tak na evropském trhu. Výsledkem měl být objekt šitý na míru, slučující vzájemně úzce propojené funkce: výrobu, skladování, laboratoře a administrativu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Lenka Kouřilová, Ing. arch. Jiří Ziegler, K4 a. s., www.k4.cz, Ing. Stanislav Komínek, Ateliér S - Design Studio)

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI SVOBODA AND WILLIAMS

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Starý pražský byt s vysokými stropy, dekorativními štuky a dřevěnými parketami přebudovali architekti z ateliéru SAD ve flexibilní a důstojný kancelářský prostor.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Adam Jirkal, MgA. Jerry Koza, atelier SAD, s. r. o., www.ateliersad.cz)

VÝSTAVNÍ EXPOZICE FATRA V ČASE, NAPAJEDLA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Ve spolupráci s kurátorkou Terezou Bruthansovou, grafickou designérkou Zuzanou Lednickou a produktovou designérkou Annou Kozovou vytvořil atelier SAD v prostorách Muzea v Napajedlech interaktivní expozici mapující historii, architekturu, inovativní patenty, grafický design i materiály společnosti Fatra.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, atelier SAD, www.ateliersad.cz)

REKONSTRUKCE ŠKOL DUHOVKA, PRAHA

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

V pražských Nuslích a na Břevnově vznikly nové interiéry škol Duhovka, které uplatňují principy Montessori vzdělávání. Právě tomu se návrhy měly přizpůsobit. Zrenovovány byly jak samotné třídy, tak i jídelna a další části škol.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Martin Kalhous, atelier SAD, www.ateliersad.cz)


TYPOVÝ INTERIÉR PRO BANKOVNÍ POBOČKY ČSOB

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Hlavním cílem interiérového konceptu, který autoři vypracovali jako opakovatelný model jakýchkoliv rozměrů a dispozice, bylo vytvořit volný a neformální prostor pro klienty banky ČSOB. Základem interiéru je demokraticky otevřený prostor, který jen zdaleka připomíná klasické bankovní pobočky.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, atelier SAD, www.ateliersad.cz)

KLINIKA PLASTICKÉ CHIRURGIE MEDICOM CLINIC

12.03.2016
ilustrační obrázek

 

Pod fasádou historické budovy v centru Prahy se skrývá zářivá perla – příjemné prostředí kliniky plastické chirurgie. Společným jmenovatelem většiny zde probíhajících procesů je krása a estetika. Architekti přistoupili ke ztvárnění interiéru stejným způsobem, vše v duchu „nového ve starém“.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: KYZLINK architects, KYZLINK s. r. o., www.kyzlink.com)

REALIZACE KLENOTNICTVÍ V MNICHOVĚ

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Majitel luxusního klenotnictví v Mnichově je velmi náročný a potrpí si na detaily. Architekt si s jeho požadavky dokázal poradit i v časovém tlaku, v projektu se propojily moderní materiály se špičkovým řemeslem a mnoha subdodávkami v podobě kování, reklamních prvků, čalounění či osvětlení.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Lukáš Huml, LINEA spol. s r. o., www.linea-nabytek.cz)

SHOWROOM DORINT PHA – PORCELANOSA

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním bylo vytvořit nový prostor pro prezentaci značky Porcelanosa Grupo a jejích inovativních produktů. Stávající prostor společnosti Dorint Pha o rozloze 350 m2 byl rozšířen o dalších 250 m2.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Martina Krtičková; přihlašovatel: DORINT Pha s. r. o., www.dorintpha.cz)

STOMATOLOGICKÁ ORDINACE, BRANÍK, PRAHA

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním mladého zubního lékaře Víta Olšovského bylo navrhnout kompletní rekonstrukci nových prostor jeho firmy Doktor OLS. Jedná se o vstupní čekárnu, navazující tři ordinace a zázemí pro lékaře. Autoři se snažili vytvořit interiér s příjemnou atmosférou, která na první pohled nebude příliš lékařská.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Petra Bíšková, Ing. arch. Klára Císařovská, Mooza architecture, www.mooza-arch.cz)

RAKOUSKÉ GYMNÁZIUM V PRAZE

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Nový komplex šestiletého Rakouského gymnázia v Praze pro 300 studentů se nachází v lokalitě Prahy 4. Autoři interiérů si poradili jak s učebnami, včetně těch specializovaných, tak i se zázemím pro studenty a učitele.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Dipl. Ing. Andreas Karl Bohrn (A) a Ing. Petr Hamáček, Ing. Václav Charvát, Ing. Radka Šrámková (CZ), MY DVA group a. s., www.mydva.cz; přihlašovatel: MY DVA group a. s., www.mydva.cz)

THE SENIOR SCHOOL VLASTINA

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Základním požadavkem investora bylo celkové řešení nových učeben s co nejefektivnějším využitím stávajících prostor budovy, které doposud sloužily nižším ročníkům. Návrh respektuje i ostatní požadavky investora, možnost víceúčelového využití nových učeben a variabilitu uspořádání vybraných výukových částí.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. Petr Hamáček, Ing. Václav Charvát, Ing. Radka Šrámková, MY DVA group a. s., www.mydva.cz; přihlašovatel: MY DVA group a. s., www.mydva.cz)

NEONATOLOGIE V HOŘOVICÍCH

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Neonatologie je oddělení, kde se zachraňují nedonošení a na životě ohrožení novorozenci. Primářka tohoto oddělení v nemocnici Hořovice oslovila architektku s požadavkem vytvořit jej tak, aby poskytovalo klid, navodilo pocit bezpečí a odvedlo pozornost od nemocničního prostředí.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Markéta Fleischnerová, MFART, www.mfart.cz)

SHOWROOM FIRMY HÄFELE V PRAZE

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Cílem showroomu je ukázat možnosti využití produktů a jejich aplikaci na malých prostorách. Ze společné diskuse klienta s architekty vznikl jednoznačný závěr: Nezvyklé, umělecky pojaté a hravé řešení výstavních prostor, které by mělo oslovit především kolegy architekty a mladé začínající designéry, minimalistické pojetí v souladu s přírodou.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: P6PA+Architects, www.p6pa.cz)

DIAMOND PRAGUE MUSEUM

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Zadáním investora byl projekt muzea diamantů v centru Prahy. Vzniknout měl interiér v moderním a nadčasovém stylu, velmi důležitou součástí realizace byly vysoké nároky na zabezpečení i na specifické osvětlení pro prodej.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Michal Pěkný, Creato; přihlašovatel: Diamond Prague Museum s. r. o., www.diamondmuseum.cz)

PRAGUE GALLERY – ART OF BATHROOMS

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Úkolem pro autora bylo najít především novou podobu vzorkovny pro značky Laufen, Roca a Jika. Původní interiér byl z roku 2004, od té doby se změnil jak pohled na to, jakým způsobem prezentovat výrobky, tak potřeby investora.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Roberto Palomba, Ing. arch Michal Janků, Laufen CZ, s. r. o., www.praguegallery.cz; přihlašovatel: Prague Gallery – Art of Bathrooms, Laufen CZ, s. r. o., www.praguegallery.cz)

LÁZNĚ GROTTA SPA HARRACHOV

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Stavební úpravou garáží a sklepních kójí v hotelovém domě vzniklo wellness centrum pro hotelové hosty. Architekt si poradil s limity prostoru i jejich nehostinností a vytvořil místo s kouzelnou uklidňující atmosférou tureckých lázní, vybavené nadstandardními materiály i designem.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. arch. Michal Havelka; přihlašovatel: s.e.z.e.m.e. s. r. o.)

KADEŘNICTVÍ BOMTON JALTA PRAHA

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Design interiéru salonu Bomton Jalta v Pasáži Jalta na Václavském náměstí navazuje dispozičním řešením, materiály a barevností na salon Bomton ve Florentinu. Autoři do kadeřnictví vnesli symbol vlajících vlasů a v prostoru vymezili klidovou i intimnější část.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Marek Deyl a Jan Šesták, Studio PHA, www.studiopha.cz)

INTERIÉR POLIKLINIKY DĚČÍN

13.03.2016
ilustrační obrázek

 

Celý provoz děčínské polikliniky se stěhoval do nových prostor. Na jejich zařízení měly vliv zejména statistické údaje o počtu lidí, kteří poliklinikou ročně projdou. Specifickým pracovištěm v celé budově je pak mamografické centrum, které je výlučně ženským prostředím a podle toho bylo také zařízeno.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Bohumil Vaněček, VINT s. r. o., www.vint.cz)