FIREMNÍ PROSTORY SPOLEČNOSTI KREDIT CENTRUM SEMILY

FIREMNÍ PROSTORY SPOLEČNOSTI KREDIT CENTRUM SEMILY

 

Zaměstnanci semilské firmy Kredit Centrum, zabývající se výstavbou a provozem malých vodních elektráren, získali nové prostory, které měly být řešeny především funkčně. Pro čistě pánské osazenstvo vznikl originální interiér v industriálním duchu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Jana Vrkotová, INFINITY INTERIER, www.infinity-interier.cz)

Přáním investora bylo navrhnout prostory kanceláře, denní místnosti pro zaměstnance, šatny a sušárny, v nově zrekonstruované hale „Bavlňák“ společnosti Kredit Centrum s. r. o. v Semilech. Tato firma se zabývá výstavbou a provozem malých vodních elektráren. V blízkosti haly se jedna nachází a její pracovníci nyní využívají nově zrekonstruované interiéry. V rozlehlém objektu vznikly také dílny pro zámečnickou a jinou výrobu, čehož jsme využili při realizaci.

Prostory měly být především řešeny a vybaveny funkčně: v kanceláři byl navržen nábytek s dostatečnými úložnými prostory pro ukládání dokumentace a s možností výsuvů ve vysokých skříních, které slouží k prohlížení písemností vestoje, dále počítačové stoly, konferenční stůl a také zde vznikl malý kuchyňský kout. V denní místnosti se nachází kuchyň pro zaměstnance, kterou je v případě potřeby možné od zbytku místnosti opticky oddělit posuvnými dveřmi.

Při tvorbě návrhu hrál velkou roli fakt, že se jedná o prostory pro čistě pánské osazenstvo, které navíc často vchází do všech prostor, včetně kanceláře, v pracovním oblečení. Dalším specifikem pak bylo blízké sousedství zchátralé textilní továrny, na kterou je vidět v podstatě ze všech místností nové haly, přičemž tyto pohledy mají rozhodně své nepopiratelné kouzlo. Z těchto důvodů se rozhodli pro mírně industriální vzhled interiérů.

Na nábytek byly zvoleny lamináty v dekoru drásaného dubu, měď antik a černá. Podle návrhu si pak sami zaměstnanci vyrobili stoly do denní místnosti, tentokrát v provedení masivního dubu, s finální povrchovou úpravou tungovým olejem. Závěsné industriální lampy pocházejí z další ze zrušených textilních továren, kterých je v libereckém kraji velmi mnoho.

Investor si přál v interiéru použít kombinaci červené a modré barvy, k čemuž výborně posloužily dnes již kultovní laminátové židle Vertex (jejich nesporná výhoda je, že se nikdo nemusí na ně bát sednout v montérkách) a šedomodrá výmalba, která s červenými pruhy na stěnách vnesla do interiéru trošku námořnického ducha. Další dekorace, které jsme zvolili, jsou tapety s kreslenými obrazy vodního kola a dalších strojů ze „starých časů“. V kanceláři je aplikována fototapeta s vodní turbínou, která pochází sice z roku 1913, ale je stále funkční (o čemž se lze přesvědčit v malé vodní elektrárně Popelnice u Tanvaldu).

12.03.2016