ART AND EVENT GALLERY ČERNÁ LABUŤ

ART AND EVENT GALLERY ČERNÁ LABUŤ

 

Interiér galerie a víceúčelového prostoru se nachází v posledním patře budovy Černá labuť v ulici Na Poříčí v Praze. Zadáním bylo původní prostory oživit a propojit celé patro dohromady s tím, že celý prostor může být používán buď jako celek, nebo jako dvě samostatné jednotky.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Ing. arch. Petr Vágner, Ing. Tereza Tejkalová, Ing. arch. Lucie Černá, AI - DESIGN, s. r. o., www.aidesign.cz; přihlašovatel: PLANKVADRAT, s. r. o., www.cernalabut.cz)

Celý prostor tvoří tři části – vstupní část s barem, šatnou a sociálním zázemím, jedna multifunkční místnost s kuchyňkou směrem do ulice Na Poříčí a druhá multifunkční místnost s rozlehlou terasou, která nabízí krásný výhled na Prahu. Ve vstupní části tvoří blok se sociálním zázemím jakýsi samostatný „ostrov“ v prostoru, jeho stěny jsou pojednané zlatou tapetou. Blok baru tvoří v podstatě další „ostrov“ v celkovém konceptu.

Ve vstupní části je nový betonový bar s motivem černé labuti a s modrým podsvětlením, přípravnou a vinotékou. Dále je zde nový barrisolový podhled a proti vstupu je stěna obložena tmavými profilovanými deskami používanými k výstavním účelům.

V místnosti s velkou terasou byl přeřešen podhled s novým osvětlením a barva ocelové prosklené konstrukce včetně rámů byla změněna na světlou. Tmavá stěna pro výstavní účely je opatřena betonovou stěrkou, která tvoří neutrální pozadí.

Prostor směrem do ulice Na Poříčí má integrovanou vlastní kuchyňku a byl uvažován i jako restaurace. V celém interiéru byla instalována nová podlaha tmavého odstínu, která celé patro sjednocuje a zvětšuje. 

12.03.2016