KLINIKA PLASTICKÉ CHIRURGIE MEDICOM CLINIC

KLINIKA PLASTICKÉ CHIRURGIE MEDICOM CLINIC

 

Pod fasádou historické budovy v centru Prahy se skrývá zářivá perla – příjemné prostředí kliniky plastické chirurgie. Společným jmenovatelem většiny zde probíhajících procesů je krása a estetika. Architekti přistoupili ke ztvárnění interiéru stejným způsobem, vše v duchu „nového ve starém“.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: KYZLINK architects, KYZLINK s. r. o., www.kyzlink.com)

Zadávací podmínkou ze strany investora bylo vytvoření lákavého a útulného prostředí, které na první pohled zaujme a vzbudí v klientovi důvěru v poskytované služby. Zároveň však bylo nutné ctít intimní povahu nabízených služeb. Pomocí vložení nových designových prvků došlo k osvěžení interiéru, punc historie zůstal zachován a s provedenými úpravami funguje symbioticky. Celková výměra upravovaných prostor přesahuje 1200 m2. Vzhledem k umístění kliniky v historickém centru města byly kladeny vysoké nároky na logistiku a navazující procesy celého projektu.

Pocit čistého a hygienického prostředí celé kliniky navozují převažující bílé povrchy. Nábytek tvoří prvky z umělého kamene a vysokotlakého laminátu v lesku, atmosféru doplňují nepřímé linky LED osvětlení. Jemné barevné tónování chirurgických sálů a přítomnost uklidňujících zemitých barev na textilních závěsech a křeslech změkčují nemocniční atmosféru. Lokální koberce pak odlehčují přísnost ortogonální kresby parket a zároveň umožňují zónování jednotlivých částí. Původní podlaha byla renovována, přebroušena a vhodně kolorována. Zaoblené křivky nábytku a dekorací jsou parafrází elegantních proporcí lidského těla.

Mezi inovativní řešení patří zejména použití designových dělicích paravánů, které zkracují chodby, zjemňují celé prostory a vytvářejí intimní prostředí. Důležitým rysem je i spojení nejnovějších a nejpokročilejších technologií s historickým charakterem budovy. Dobové detaily dveří, stropů či omítek zůstaly zachovány a jsou doplněny odpovídajícím moderním vybavením. Na rozdíl od nemocničního prostředí je návštěva příjemnou až společenskou záležitostí. Výsledek působí jako brána k lepšímu vzhledu od hlavy až k patě.

Adresa:

Medicom Clinic

Spálená 14, Praha 1

12.03.2016