VÝSTAVNÍ EXPOZICE FATRA V ČASE, NAPAJEDLA

VÝSTAVNÍ EXPOZICE FATRA V ČASE, NAPAJEDLA

 

Ve spolupráci s kurátorkou Terezou Bruthansovou, grafickou designérkou Zuzanou Lednickou a produktovou designérkou Annou Kozovou vytvořil atelier SAD v prostorách Muzea v Napajedlech interaktivní expozici mapující historii, architekturu, inovativní patenty, grafický design i materiály společnosti Fatra.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, atelier SAD, www.ateliersad.cz)

Základ celé expozice, který navázal na vedlejší sál prezentující v instalaci Petra Nikla slavné hračky Libuše Niklové, tvoří několik válcových informačních panelů z laminátu a plexiskla. Ty jsou z důvodu nedostatku místa umístěny na zdech a pomocí otočných kotoučů, připomínajících staré jízdní vlakové řády, informují návštěvníky o jednotlivých kapitolách historie a výrobních inovacích společnosti Fatra. Motiv válce je také inspirován tradiční válcovou výrobou společnosti.

Uprostřed místnosti pak architekti vytvořili kruhový sokl s vybranými produkty značky, které pro ni vytvořila Libuše Niklová, Jan Čapek nebo manželé Kozovi. Na realizaci spolupracovali MgA. Anna Kozová, Ing. arch. Radka Argayová a Ing. arch. Tomáš Kubák. 

12.03.2016