SHOWROOM DAFE-PLAST, JIHLAVA

SHOWROOM DAFE-PLAST, JIHLAVA

 

Představou investora byl smysluplný interiér, který umožní průřezově prezentovat nabízený sortiment z hliníku a plastu, zejména okna, dveře, prosklené posuvné stěny, zimní zahrady, garážová vrata a stínicí techniku. Koncept interiéru vychází z principu průchozího labyrintu.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Libor Chovanec, OK PLAN ARCHITECTS, s. r. o., www.okplan.cz; přihlašovatel: Schüco CZ, s. r. o., www.schueco.cz)

Showroom DAFE-PLAST, moderní výstavní plocha otvorových výplní, se nachází u Jihlavy, nedaleko sjezdu z dálnice D1. Interiér o rozloze 300 m2 je rozdělen do dvou částí, administrativní a halové. Vstupní prostor s recepcí a zasedací místností zároveň slouží k prezentaci plastové výroby. Druhá, industriální část je zaměřena na prezentaci hliníkových výrobků a doplňkového sortimentu. Nemalý prostor zde zaujímají hliníkové posuvné systémy, jejich subtilní konstrukce, moderní způsoby otevírání a elegantní rohová řešení. V této části, ze vstupní zóny přístupné skrze zlamovací dveře ze systému Schüco, bylo vytvořeno důležité mezipatro pro potřeby prezentací, školení a seminářů.

Expozice vznikla v rekonstruovaných prostorách showroomu s podlahovinami za podmínky zachování původních podlah a stropů. Administrativní zónu proto charakterizuje dřevěná podlaha a sádrokartonový strop. V navazující halové části zaujme industriální design včetně betonové podlahy, přiznané kovové stropní konstrukce i působivého průmyslového osvětlení. Stěny s bílou štukovou omítkou byly zvýrazněny velkoformátovými černobílými fotografiemi realizovaných projektů. Vzdušný koncept interiéru vychází z principu průchozího labyrintu, poskládaného z výrobků zakomponovaných do stěnových konstrukcí. Hlavní „chodník“, spojovací prvek a průvodce labyrintem, představuje koberec z umělé trávy.

Prostor umožňuje velmi dobře prezentovat aplikace oken, dveří, prosklených fasád i výkladců v praxi. Budoucí uživatelé, architekti či projektanti si zde mohou pohodlně vyzkoušet a ověřit funkčnost výrobků před jejich navržením do projektu. Společnost DAFE-PLAST tento exkluzivní prostor vytvořila za spolupráce partnerských společností Schüco, Rehau, Perito a Isotra. Kromě načerpání inspirace lze prostory využívat k jednání se zákazníky, prezentacím, diskusím či seminářům.

12.03.2016