MEGAPIXEL OSTRAVA

MEGAPIXEL OSTRAVA

 

Nedaleko obchodního centra Nová Karolína vznikl obchod zaměřený na prodej fotoaparátů a příslušenství, který svým pojetím navazuje na předchůdce z Prahy a Brna. Architektonický návrh se opírá o zkušenosti z předešlých případů a reaguje na potřeby prodejce.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Petr Kolář, Aleš Lapka, Jana Zoubková, Walter Schubert; přihlašovatel: ADR s. r. o., www.adr.cz)

Řešená obchodní jednotka s celkovou užitnou plochou 126 m2 je dispozičně rozdělena do tří celků – prodejny, zázemí pro zaměstnance a skladu. Prodejní areál je přímo přístupný z vnějšího veřejného prostoru, který navazuje na zastávku MHD. Za pokladním pultem je vstup do zázemí pro zaměstnance, kde se nachází šatna, kuchyňka, prostor pro přebírku zboží a pracovní místa pro zaměstnance prodejny. Na opačné straně je umístěn sklad zboží pro ukládání prodávaného sortimentu.

Dispoziční řešení prodejny vychází ze stávající konstrukce. Její prostor je vymezen původní SDK stěnou v jihozápadní části prostoru. Oblasti zázemí a skladu jsou v návaznosti na železobetonovou stěnu stávajícího schodiště. Podlaha je provedena z betonové stěrky a umocňuje vzhled přiznaného železobetonového stropu.

Prodejna je rozdělena do několika funkčních celků podle vystavovaného sortimentu zboží. Směrem do ulice 28. října je před výkladem umístěna vitrína z ocelového rámu s dubovými policemi, ve které jsou vystaveny fotoaparáty. Záda vitríny tvoří směrem do ulice prezentační plochu prodejce a zároveň budou sloužit pro vystavení akčního zboží. Po obvodu prodejny jsou navrženy úložné skříňové prostory, vestavěné vitríny a závěsné prvky pro prezentaci výrobků. Volně v prostoru jsou umístěny stativy, stojany, stoly pro vystavení zboží a prodejní pult. Nábytek je proveden v kombinaci dubu, bílé perforované MDF desky a černých ploch. Interiér doplňuje nerezový prodejní pult a barevné sudy tvořící podnože stolků.

12.03.2016