PLASTICKÁ CHIRURGIE PERFECT CLINIC V PRAZE

PLASTICKÁ CHIRURGIE PERFECT CLINIC V PRAZE

 

Zadáním byla rekonstrukce přízemního patra budovy plastické chirurgie s požadavkem maximálního využití stávajících prostor. Vzniknout měl zcela originální, nekoncepční, nadčasový, útulný, prostorný a praktický interiér.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Ing. Jaroslav Kašpar, duoton, www.duoton.cz)

Autor interiéru měl rekonstruovat přízemní patro budovy plastické chirurgie a vytvořit hlavní vstup s recepcí i čekárny fungující pro celý pavilon. Celková velikost řešeného interiéru je 312 m2. 

Za skvělým výsledkem stojí i kladný přístup všech řemeslníků a dodavatelů, kteří se podíleli na tvorbě originálního dominantního oblouku po celé délce chodby, včetně integrovaného stmívatelného LED osvětlení.

Co se týká materiálů, byla použita kartáčovaná koženka, a to na lavici, označení ordinací písmeny ABC a opláštění recepčního stolu včetně branding s kombinací umělého kamene včetně světlené rampy nad recepčním stolem. Dále použili kožená křesla a trojsedáky, tapety v ordinacích a cementovou stěrku s imitací betonu (dodavatelem byla firma Luxusní povrchy Němec).

Na obklad, který provází celým interiérem, navazují zapuštěné bezfalcové bezobložkové dveře (oboustranně různé povrhy), kliky jsou vyplněné totožným materiálem jako dveřní křídla a originální je též vytlačený logotyp PC do stěrky.

Z pohledu autora interiéru jsou ojedinělá zejména označení ordinací a bez zajímavosti nejsou ani světelné efekty – použili skleněné dekorační tyče s podsvícením RGB LED. Dále jistě stojí za zmínku atypické konferenční stolky s tvaroslovím stropních dominantních svítidel či zrcadla a obklady na stropě na veřejných toaletách.

12.03.2016