SHOWROOM DORINT PHA – PORCELANOSA

SHOWROOM DORINT PHA – PORCELANOSA

 

Zadáním bylo vytvořit nový prostor pro prezentaci značky Porcelanosa Grupo a jejích inovativních produktů. Stávající prostor společnosti Dorint Pha o rozloze 350 m2 byl rozšířen o dalších 250 m2.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor: Martina Krtičková; přihlašovatel: DORINT Pha s. r. o., www.dorintpha.cz)

Jedná se o rekonstrukci interiéru showroomu společnosti Dorint Pha v objektu Rezidence Havlíčkovy sady v ulici Vršovická v Praze. Návrhu se ujala designérka Martina Krtičková dle požadavků majitele společnosti Dorint Pha Jana Novotného a zástupce společnosti Porcelanosa Grupo Ing. Petra Pradeho. Jednalo se o kompletní rekonstrukci nových prostor, kdy došlo k propojení starého showroomu a nové rekonstruované části. Vznikla zcela nová recepce, kancelář, jednací části a showroom.

Zadáním pro prezentaci bylo ukázat kompletní nabídku vybavení interiéru přes koupelny, wellness, kuchyně, podlahy, dveře, krby, osvětlení a také využití nových materiálů, technologií a produktů z dílny společností Porcelanosa Grupo a Dorint Pha, např.:

Krion – přírodní materiál z Bauxitu známý pod označením Solid surface. Obrovskou výhodou je nabídka hotových komponentů do koupelen, kde konkurence toto řešení doposud nenabízí. Polotovary z Krionu ve spojení s deskovinou dávají architektům a designérům nový revoluční materiál, a prolamují tak dosavadní technologické bariéry v řešení interiérů. Systempool patří v současné době mezi nejpokrokovější část Porcelanosa Grupo.

Gamadecor – kuchyně a koupelnový nábytek, dnes jeden z nejmodernějších výrobních závodů na světě. Závratné investice do současných technologií umožňují řešení, která jsou ostatním výrobcům zapovězená. Laserové svařování laminových povrchů, nanotechnologie uplatněná na povrchu skříněk, ale i pracovních ploch a vysoký, tzv. piánový lesk ve spojení s obrovskou výrobní kapacitou vrhají Gamadecor na přední příčky světových výrobců jak v nabídce kuchyní, tak i koupelnového nábytku, šaten a interiérového nábytku. Značka, kvalita a design v návaznosti na cenu dávají velmi příznivý poměr, který ocení každý, kdo hledá něco navíc.

Home spa – ukázka privátního spa konceptu společnosti Dorint Pha s prezentací sauny vyráběné na zakázku za použití nejmodernějších prvků, sprchy osazené armaturami společnosti Noken z Porcelanosa Grupo, vany z Krionu, kamenného umyvadla od společnosti  L´Antic Colonial a vyhřívané vodní postele. Vše je usazené v harmonizující celek.

Obklady, dlažby a mozaiky – keramické obklady a dlažby jsou vlajkovou lodí v portfoliu výrobků Porcelanosa Grupo. Nabízí neuvěřitelný náskok v kvalitě a designu, který s větším i menším úspěchem a se zpožděním kopíruje řada výrobců.

Dále je zde ukázka materiálu X-Light, což je tenkostěnný velkoplošný obklad nabízející nestandardní a revoluční pojetí v architektuře.

L'Antic Colonial – mozaika, nevyčerpatelný prvek architektury sahající do hluboké historie. Ruční práce, ale i nejnovější technologie nabízí nespočet designových řešení mozaiky z keramiky, skla, přírodního kamene, kovu a dalších materiálů. Přírodní kámen z celého světa v různých formátech nabízí nevyčerpatelný zdroj inspirace pro řešení interiérů a exteriérů. 

Noken – dynamicky se rozvíjející nabídka zařizovacích předmětů. Zasahuje všechny styly, které jsou dnešním trhem žádány. Soustřeďuje se na doplňující prvky interiéru vytvořeného z výrobků celé skupiny Porcelanosa Grupo. Mottem je vedle designu kvalita. Nová marketingová strategie, označená značkou Premium Collection, nabízí inspiraci v kompletním řešení interiérů a právě Noken na toto bravurně reaguje. Do detailu vyřešený interiér je trend, který je současným náročným zákazníkem vyžadován. Právě tady se nabízí řešení pro dokonale sladěný prostor.

13.03.2016