KADEŘNICTVÍ BOMTON JALTA PRAHA

KADEŘNICTVÍ BOMTON JALTA PRAHA

 

Design interiéru salonu Bomton Jalta v Pasáži Jalta na Václavském náměstí navazuje dispozičním řešením, materiály a barevností na salon Bomton ve Florentinu. Autoři do kadeřnictví vnesli symbol vlajících vlasů a v prostoru vymezili klidovou i intimnější část.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: Marek Deyl a Jan Šesták, Studio PHA, www.studiopha.cz)

Oproti salonu ve Florentinu doznal změny pouze tvar dřevěné struktury, která tvoří základní charakter prostoru. Struktura lemuje celou zadní stěnu salonu, a tvoří tak dynamickou instalaci symbolizující rozpuštěné vlající vlasy.

Velký open space je dělen na klidovou zónu se sezením, recepcí a kadeřnickými křesly. Mléčná skleněná stěna odděluje druhou intimnější část prostoru, kde se nachází mycí křesla, toalety a zázemí.

Interiér je pak doplněn atypickým nábytkem, jako je recepce, zrcadlové podsvícené totemy, nerezový obklad výtahu přecházející plynule v atypickou malou kuchyňku s úložnými prostory.

Vizuální čistota prostoru je podpořena také použitím specifických materiálů a jednotnou barevností. V podlaze je použit Techlam ve formátech 1 x 3 m, dřevěná struktura z překližky je potažena z obou stran teakovou dýhou.

Důležitým prvkem jsou samotná zrcadla, kdy v tomto případě máme dva druhy obsluh, a to jeden druh u fasády, který materiálově a tvarově navazuje na typ obsluh z Florentina, a druhý typ zavěšený na táhlech, lemující dřevěnou strukturu.

 

13.03.2016