KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI SVOBODA AND WILLIAMS

KANCELÁŘE SPOLEČNOSTI SVOBODA AND WILLIAMS

 

Starý pražský byt s vysokými stropy, dekorativními štuky a dřevěnými parketami přebudovali architekti z ateliéru SAD ve flexibilní a důstojný kancelářský prostor.
(kategorie: veřejný interiér II.; autor a přihlašovatel: MgA. Adam Jirkal, MgA. Jerry Koza, atelier SAD, s. r. o., www.ateliersad.cz)

Vstupní části dominuje skromný recepční pult, jehož povrch se řešil ve spolupráci s textilní výtvarnicí Jitkou Škopovou. Ta pracovala způsobem ready-made a pro jeho design použila nastříhané kousky mikrotenových sáčků, které nechaly ve svém namnožení vzniknout působivému skulpturálnímu prvku. Stejný materiál použila umělkyně i na závěsná svítidla.

Samotné kancelářské prostory jsou vybavené stoly Uhlík několika tvarů, materiálů a velikostí, které byly ateliérem původně vyvinuté jako „paper less“ pracoviště pro potřeby Svoboda & Williams. Vzájemně se dají spojovat a tvořit ideální prostředí pro individuální koncentraci i práci ve větších skupinách. Exkluzivní výběr nábytkových solitérů od renomovaných světových značek a sbírka současného českého umění pak prostoru historického bytu dodává luxusní punc, který je s úspěšnou realitní kanceláří neodmyslitelně spjatý.

Na realizaci spolupracovali MgA. Pavel Nový a MgA. Jitka Škopová.

 

12.03.2016