VEŘEJNÝ INTERIÉR I.

VEŘEJNÝ INTERIÉR I.


VENUE CAFÉ, PRAHA

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Při návrhu interiéru dostala designérka od investora volnou ruku. Kavárna se nachází v historickém domě v centru Prahy, kde vznikl zcela nový interiér odrážející filozofii Venue. Dispozice zůstala nezměněna, ale interiér doznal zásadních změn. Kromě židlí a nástěnných lamp je celý interiér řešen zakázkovou výrobou navrženou přímo na míru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Martina Schultes, www.martinaschultes.com)

BISTRO SPIŽÍRNA 1902, PRAHA

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Rekonstrukcí čtyř spojených krámků vzniklo rodinné bistro na okraji Vinohrad. Všechny navržené koncepty vzaly za své v okamžiku, kdy byly při bourání odhaleny staré dlažby. Touha po autenticitě byla byla společná pro všechny. Ve Spižírně vznikla neopakovatelná atmosféra a při které se hosté cítí jako když si dávají svačinu v zahradě...

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Kamil Štajgl, www.kamilarchitekt.cz)

BISTRO KAPROVA, PRAHA

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Bistro Kaprova se nachází v místě kde dříve bývalo ikonické knihkupectví známé i z několika filmů. Knihkupectví v novém pojetí tu zůstalo zachováno i v rámci moderního gastronomického projektu. Měděný strop, galerie se stoly a použité kvalitní materiály vytvořily z původně stísněného místa útulný a příjemný interiér.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Akad. arch. Jaromír Pizinger, MORIX s.r.o., www.morix.cz)

BOUTIQUE HOTEL MEZI PLŮTKY, ČELADNÁ

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dvě stě let staré venkovské stavení oslovilo nové majitele od samého počátku. Po náročné rekonstrukci exteriéru se investor, architekt, designér a provozovatel v jedné osobě rozhodl zrealizovat své sny a vytvořit čtyři velkorysé pokoje. Ze starého domu vznikl moderní boutique hotel, který si za pár měsíců provozu získal srdce každého návštěvníka.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Daniela Hradilová, MEZI PLŮTKY s.r.o., www.meziplutky.cz)

HOSTEL AND CAFE LONG STORY SHORT, OLOMOUC

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Historie budovy Podkova se začala psát již v 17. století. Název odkazuje na na dlouhou kontinuální chodbou hostelu, který nabízí zejména krátkodobé přenocování. Celé jedno patro bylo přebudováno do podoby vstřícného, přátelského a kosmopolitního ubytování pro současné nomády i náročnější klientelu z tuzemska i celého světa.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Denisa Strmisková, www.denisastrmiskova.com)

CUKRÁRNA MYŠÁK, PRAHA

24.02.2018
ilustrační obrázek

 

Nově vytvořený interiér navazuje na tradici věhlasné cukrárny Františka Myšáka z roku 1911, do které chodily významné pražské rodiny i známé osobnosti. Sladkosti zde mlsal Oldřich Nový i Ema Destinnová. Dolní patro cukrárny bylo citlivě zrekonstruováno ve spolupráci s památkáři, horní patro navrhla architektka v moderním jednoduchém stylu a doplnila zajímavými dekory.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Ing. arch. Tereza Froňková; přihlašovatel: AMBI CZ, www.ambi.cz)

STREETFOOD BISTRO EATMEAT, OSTRAVA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Klienti oslovili mladého tvůrce s přáním nového amerického bistra v centru Ostravy. Když bylo maso v názvu podniku, bylo jasné, že musí být jasně patrné i v interiéru, a proto je celý interiér inspirován řeznictvím. Návrh nebyl jen o interiéru samotném, ale i o grafickém řešení loga, jídelního lístku a oblečení obsluhy.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Ondřej Turoň, www.turondrej.cz)

KAVÁRNA ČÍTÁRNA, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Kavárna je umístěna u vstupu na stavební fakultu ČVUT a je propojena s čítárnou. Autoři se rozhodli použít takové materiály a prvky, se kterými se studenti denně potkávají ve škole. Mají zde možnost jen tak posedět u šálku kávy, u knihy nebo pracovat na svých projektech.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jakub Zoula, Ing. arch Lenka Zoulová a tým, ZOAA, www.zoaa.cz)  

GALERIE, CAFÉ AND BISTRO SMETANAQ, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Kavárna SmetanaQ je součástí projektu, který plní výbuchem poničený činžovní dům v srdci Prahy designem a uměním. Po vyčištění interiérů od zbytečných nánosů omítek na zdech vznikla zajímavá patina, kterou doladili barrandovští patinéři. Díky odstranění podhledů byla odhalena krása vysokých stropů.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Jiří Řezák a David Wittassek, QARTA ARCHITEKTURA s.r.o., www.qarta.cz)

SAMOOBSLUŽNÁ RESTAURACE OBEDERIA, BRATISLAVA

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Obederia je koncept, ve kterém se spojuje rychlost a jednoduchost pracovního oběda s kvalitou a čerstvostí italské restaurace. Interiér je laděn v příjemných neutrálních barvách, výrazná červená je použita pouze na grafice na stěnách a nad výdejními pulty. Prostor je liniově čistý a velmi přehledný.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Katarína Mňahončáková, Soňa Salnerová a Veronika Bartová, WINWIN - ARCHITEKTONICKÁ KANCELÁRIA s.r.o., www.winwin.sk, spolupráce Martin Bajaník, PEKNE&DOBRE s.r.o.; přihlašovatel: Pavol Benčík, ALDENTE s.r.o., www.bencikculinary.sk)

RESTAURACE KANTÝNA, PRAHA

24.02.2018
ilustrační obrázek

 

V budově bývalé banky v historickém Ringhofferově paláci se dnes propojuje řemeslo řezníků a zkušenosti kuchařů. Nový podnik je zaměřený na české hovězí a vepřové maso, které si zde zákazníci mohou koupit v řeznictví nebo nechat upravit na otevřeném ohni a konzumovat vestoje či vsedě. Centrální část je věnována samoobslužné kantýně s unikátním mramorovým stolem.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Akad. arch. Rudolf Netík; přihlašovatel: AMBI CZ, www.ambi.cz)

REKONSTRUKCE TOALET LÁZEŃSKÉHO HOTELU PRUSÍK, KONSTANTINOVY LÁZNĚ

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Výzdoba dámských a pánských toalet měla být oslavou “české tradice záchodové lidové slovesnosti”. Z dostupných zdrojů byly vybrány ty, které by nejlépe odpovídaly stanoveným parametrům. Následně byly záchodové hlášky přepsány a uspořádány tak, aby vytvářely souvislý vzor.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Petra Velíšková, MFA, LÉČEBNÉ LÁZNĚ KONSTANTINOVY LÁZNĚ, a.s.)

HOSTEL MEET ME 23, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Přáním investora bylo vytvořit kosmopolitní projekt mezi hostelem a hotelem, který svojí ležérností osloví zejména mladší generaci. Proto byl kladen velký důraz i na použití současných vizuálních technologií. V interiéru jsou vyzdviženy některé ryze české charakteristiky jako je graffiti Lennonovy zdi na průčelí výtahu či instalace staré Octavie na stěně recepce.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Akad. arch. Jaromír Pizinger, MORIX s.r.o., www.morix.cz)   

KAVÁRNA JEDNO KAFE, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Manželé se rozhodli změnit svůj život a otevřít si rodinnou kavárnu s nabídkou domácích zákusků i nápojů. To ovlivnilo i vzhled kavárny, kde se stal dominantní prodejní pult s vitrínami. V zádní části je připraveno několik variant sezení pro všechny typy zákazníků, kteří si dají rychlé kafé na barových židlích či posedí déle v pohodlných křesílkách.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

BISTRO SALT´N´PEPA, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Na Letné se otevírají bistra jako houby po dešti, a proto se majitelé rozhodli vytvořit místo, které budou hosté znát již od nepaměti, které bude zapadat do sousedství a mít příjemnou rodinnou atmosféru. Vznikl tak zajímavý vzdušný prostor s originálními dekoracemi a odvážnými barevnými kombinacemi, díky kterým se interiér snadno zapamatujete.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Radovan Mačák, PRAGUE DESIGN HUB; přihlašovatel: SALT N PEPA s.r.o.)

ŠTAJNHAUS, MIKULOV

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dům s renesančním jádrem stojí přímo na úpatí zámeckého kopce v bývalé židovské čtvrti Mikulova. Konceptem celého interiéru měla být určitá askeze. Jedná se o dům v bývalé židovské čtvrti. Prostý dům prostých lidí. Cílem bylo nechat vyniknout dům samotný, nechat vyniknout jednotlivé povrchy. Proto je celý interiér velmi abstraktní.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Jan Hora, www.o-r-a.cz)

 

RESTAURACE DAVE B. – TASTE FIVE, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

V parteru smíchovské administrativní budovy vznikla nová restaurace, jejíž koncept se během příprav radikálně změnil ze standardního firemního gastro provozu na svěží soudobý velkoměstský rušný podnik. Nový prostor má až syrový charakter, je maximálně otevřen rozměrnými okny a ulice je tak vtažena do interiéru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Jiří Řezák, David Wittassek, Pavel Fanta, QARTA ARCHITEKTURA s.r.o., www.qarta.cz)

APARTMÁN HOTELU KINGS COURT, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

V místě bývalého lounge baru ve třetím podlaží hotelu vznikl nový apartmán s velkorysýmy okny a balkonkem na úchvatný Obecní dům. Požadavkem investora na apartmán byly dvě plně oddělitelné místnosti a dvě koupelny. Architekti se snažili prostor co nejméně členit a současně nechat vyniknout průhledy do exteriéru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: David Chromík, Lenka Chromíková a David Straka, CAMA ARCHITEKTI s.r.o., www.cama.cz)

RESTAURACE GRAND, ČÁSLAV

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

V domě ze 16. století v samém centru Čáslavi se nachází hotel Grand. Restaurace ve druhém podlaží nabízí krásný výhled na náměstí. Požadavkem investora při rekonstrukci bylo navrhnout reprezentativní prostředí, kde by se název restaurace stal obrazem interiéru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ondřej Rychnovský, Luboš Dvořák, Ivana Fialová, Jiří Štekl, DESIGN s.r.o., www.designchotebor.cz)

HISTORICKÁ REZIDENCE DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU A PODĚBRAD, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Dům v centru Prahy má bohatou historii, několik let zde dokonce žil i Jiří z Poděbrad, od kterého také pochází název paláce. Designérky navrhly interiér tak, aby dal v maximální možné míře vyniknout unikátním historickým prvkům domu. Současně se při rekonstrukci snažily nechat interiér vzdušný a moderní.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Mgr. Lenka Krummerová a Ladislava Kolářová, LA DESIGN s.r.o., www.ladesign.cz)

LIVING SHOWROOM BĚHOUNSKÁ, BRNO

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Studio již pátým rokem hledá zdánlivě neobyvatelná místa a vytváří z nich luxusní byty, většinou na pronájem typu airbnb. V podkrovním prostoru bývala dříve sušárna, a proto se autoři rozhodli zachovat industriální ráz interiéru. Apartmán má pouhých 18 m2, ale vybouráním všech původních příček vznikl vždušný interiér plný důmyslných hi-tech řešení.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch Adam Rujbr, ADAM RUJBR ARCHITECTS s.r.o., www.ararchitects.cz, www.livingshowroom.cz)

QUADRIO FOOD LEVEL, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

V prostoru druhého patra obchodní pasáže měly původně bát obchodní jednotky. Po dodatečné dispoziční úpravě navrhli architekti foodcourt tak, aby působil jako přirozená součást prostoru pasáže, Důraz byl kladen na jednotný design portálů všech gastro jednotek.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: doc. Ing. arch. Jakub Cigler, Mgr. A. Jan Hofman, Ing. arch. Katarína Duchoslavová, Ing. Kamil Plavec, Ing. Zdeňka Chvátalová, MSC Anna Salingerová, JAKUB CIGLER ARCHITEKTI a.s., www.jakubcigler.archi)

KAVÁRNA A CUKRÁRNA „SORRY PEČEME JINAK“, BRNO

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Za nestandardním názvem podniku stojí jeho duše, inspirativní a lehce extravagantní cukrářka, která tu původně chtěla prodávat jen své výtvory. Architekti nakonec začlenili do interiéru i malé sezení a tak vznikla kavárna s variabilním posezením.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

APARTMÁNY KONÍRNA, DLOUHÁ LHOTA U PŘÍBRAMI

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Objekt bývalé konírny je součástí rozlehlého areálu zámku. V přízemí objektu vznikla restaurace přístupná z areálu zímku i z návsi a v podkroví apartmány hotelového typu. Přáním investora bylo umístit tzv. living koupelnu do samotného obytného prostoru apartmánu. Rekonstrukcí vzniklo bydlení venkovského stylu v zajímavě zvolených barvách.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. arch. Petr Požár a Ing. Janka Fujaková, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

RESTAURACE 49, OSTRAVA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

V bývalém hornickém domečku v Michálkovicích byla otevřena nová restaurace. Autoři i inevstor se rozhodli pro zcela odlišný koncept, kdy se nabízená zážitková gastronomie dostává do lehkého kontrastu s prvky použitými v prostoru. Celým interiérem se prolíná zdánlivá a úmyslná nedokonalost s precizně zpracovanými detaily.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Akad. arch. Jaromír Pizinger, MORIX s.r.o., www.morix.cz)   

ITALSKÉ BISTRO LA BOTTEGA LINKA, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Požadavkem investora bylo vytvořit jiný, zajímavý a příjemný koncept interiéru. Každá ze tří částí prostoru nabízí hostům jinou atmosféru i typ sezení. Při čištění docházelo k odhalování původních konstrukcí, které nakonec v interiéru zůstaly. Na zdech jsou škrábané omítky a v přední části se využily výkladce ze 30.let minulého století, kde je nyní umístěno sezení.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Jiří Řezák a David Wittassek, QARTA ARCHITEKTURA s.r.o., www.qarta.cz)

HOTEL A KAVÁRNA MISS SOPHIE´S, OLOMOUC

04.03.2018
ilustrační obrázek

 

Více než 10 let trvala přestavba řadové budovy v historickém centru Olomouce na hotel a kavárnu. Architekti měli za cíl navrátit domu původní dispoziční řešení a obnovit historické konstrukce a materiály. Zatímco v suterénu, přízemí a podkroví pracovali spíše se surovějšími materiály, obytným prostorům se snažili navrátit jejich eleganci a ušlechtilost.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tereza Koucká, Ing. arch. Veronika Veselá, MgA. Jan Dobeš a tým, TEK TEK ARCHITEKTI s.r.o., www.tektek.cz)

ECO FRIENDLY REZIDENCE FOUR TREES, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Myšlenkou projektu bylo vybudovat interiér tvořený převážně ekologickými materiály, který by inspiroval ubytované hosty k ekologickému chování. Rezidence v centru Prahy disponuje 15 apartmány, které byly navrženy individuálně s ohledem na prostorové možnosti interiéru, světelnost a dispozici prostor.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Mgr. Lenka Krummerová a Ladislava Kolářová, LA DESIGN s.r.o., www.ladesign.cz)

KAFE FRANCIN, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Kafe Francin u letenského Strossmayerova náměstí kombinuje kavárnu, pražírnu a pekárnu. Je to místo, kde se zákazník cítí příjemně nad každým šálkem kávy. Prostor je tvořen třemi místnostmi, které spojuje jednotná podlaha. Hřejivou atmosféru dodává celému místu hlazená štuková omítka, do které je u vstupu otisknuté kruhové logo kavárny.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Daniel Baudis a Daniel Rohan, DDAANN, www.ddaann.cz)

RESTAURACE LA TORRETTA, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investor dal architektům volnou ruku při rekonstrukci zavedené klasické italské pizzerie. Vznikl nový moderní interiér na pomezí pizzerie, restaurace a bistra. Originální dekor, který se opakuje na stěně, baru a na dalších místech, byl navržen speciálně pro tento interiér.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková a Ing. Janka Fujaková, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

JETLAG BAR TEA AND WINE, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Malý bar v centru metropole nabízí především čaj a víno, samostatně nebo i v překvapivých mixech. Prostorový koncept je odvozen od názvu baru – cestování mezi časovými pásmy. Na necelých patnácti metrech délky tak jde “proletět” doslova celý svět.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. Arch. Petr Moráček, MIMOSA ARCHITEKTI s.r.o., www.mimosa.cz)

ČOKOLATERIE VOKOVICE, PRAHA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

V návrhu budoucího čokoládového ráje kladl architekt důraz na motiv rámu. U výloh to umožnilo vytvořit investorem požadovaná místa k sezení, která byla doplněna o police s knihami. Přímo na místě se každé pondělí vyrábějí lahodné pralinky, tabulková čokoláda a jiné delikatesy, které jasně předurčily výběr barev použitých v interiéru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Bek, www.bekarch.cz)

ZÁMEK DUKOVANY

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

I když investor koupil tento klasicistní zámek v poměrně dobrém stavu, rozhodl se změnit interiér nikoli dispozičně, ale ve vybavení a dekoracích. Snahou bylo nabídnout hostům zázemí boutique hotelu s příjemnou atmosféru a dokonalým komfort. Veškerý nábytek a většina svítidel se vyráběla na míru pro tento projekt.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Jiří Hejátko, HABITAT a.s., www.habitat-cz.cz)

KAVÁRNA KÁVA U ŘEZNÍKA, ÚSTÍ NAD LABEM

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

Manželé si přáli splnit sen a otevřít malou rodinnou kavárnu s nabídkou kvalitní kávy, zmrzliny a dezertů převážně z vlastních a lokálních zdrojů. Koncept i vizuální styl kavárny vycházely z návaznosti na tradici řeznického řemesla, které se v rodině dědí. A také v prostorách nynější kavármy kdysi řeznictví skutečně bylo.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Vít Vaněček, MgA. Tereza Matyášková, MgA. Kateřina Bartošová, VINT s.r.o., www.vint.cz)

CAFÉ KOREK, KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Investor oslovil architelty s požadavkem vytvořit ze zdevastovaného objektu prodejny lahůdek novou malou kavárnu. Vlastní řešení interiéru je založeno na kombinaci přiznaných vložených nových intervencí a stávajících konstrukcí přiznaných ve své materuálové podstatě.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Ing. arch Marek Lehmann a Ing. arch. Jan Malec, spoluauto: Ing. arch. Michala Navrátilová, Ing. arch. Pavla Červová a Ing. arch. Jana Vančurová; přihlašovatel: Ing. arch. Marek Lehmann, www.archigroup.cz)

BAR HOTELU KINGS COURT, PRAHA

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Prostor hotelového lobby baru vedle recepce byl rozšířen o navazující denní místnost s proskleným stropem a s přístupem do vnitřního dvora. V baru se přes den podává hostům menší občerstvení, večer funguje jako klasický bar s hudební produkcí a příjemnou atmosférou nejen pro hotelové hosty, ale i návštěvníky metropole.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: David Chromík, Lenka Chromíková a Barbora Langová, CAMA ARCHITEKTI s.r.o., www.cama.cz)

MONOGRAM ESPRESSO BAR, BRNO

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Na Kapucínském náměstí v centru moravské metropole byl v památkově chráněném domě navržen denní espresso bar. Interiér je pomysně rozdělen na dvě částí jejichž materiály se liší a současně i vzájemně prolínají.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Jan Vojtíšek a Ing. Jakub Staník, STUDIO AEIOU, www.aeiou.cz)

VÝLETNÍ RESTAURACE VODNÍK, VIMPERK

04.03.2018
ilustrační obrázek

 

Budova bývalé městské plovárny z počátku 20. století se postupem času stala vyhledávanou restaurací. V návaznosti na přístavbu velkokapacitní kuchyně si investoři přáli i nový interiér. Designéři celý návrh pojali ve stylu “výletu starou bílou plachetnicí” a vytvořili vzdušný prostor, ve kterém se snažili zachovat co nejvíc původních prvků a dekorací.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Lenka Čížek Mašková a Tomáš Čížek, DOMOV SRDCEM, www.domovsrdcem.cz)

HOTEL PRINCE DE LIGNE, TEPLICE

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

V historickém centru lázeňského města Teplice byl v roce 1824 postaven v empírovém slohu luxusní lázeňský dům, který fungoval až do dvacátých let minulého století. Přáním současného investora bylo budovu zrekonstruovat a vrátit hotelu původní slávu a lesk. V přízemí byla nově upravena recepce, lobby, konferenční místnost a restaurace.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Blanka Běhounková, www.designer-dekorater.cz)

RESTAURACE VIKTORKA, OSTRAVA

11.03.2018
ilustrační obrázek

 

V rozlehlém interiéru se dříve nacházely dvě restaurace se společnou kuchyní. Nyní byl celý prostor sjednocen a hlavním motivem se stalo kvalitní tankové pivo z Plzně. Architekti vytvořili zóny podle typů klienta: pro fanoušky piva, pro fajnšmekry, pro rodiny s dětmi atd. Jednotlivé zóny mají jednu společnou designovou linii.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz)

CAFÉ SLAVIA, LUHAČOVICE

04.03.2018
ilustrační obrázek

 

Rekosntrukcí Vily Slavia postavené v historizujícím alpském stylu přelomu 19. a 20.století vznikl světlý prostor pro novou kavárnu. Designérka se inspirovala historií budovy a geniem loci místa na lázeňské pěší zóně a rozhodla se navrhnout klasický interiér s moderními prvky. Kavárna je propojena s venkovní terasou a zahradou kolem domu.

(kategorie: veřejný interiér I; autor: Kristina Prokšová, KP INTERIORS, www.kp-interiors.cz; přihlašovatel: STRETTO s.r.o., www.slaviacafe.cz)

VILA MARINA V RESORTU MARINA LIPTOV, LIPTOVSKÁ MARA

13.03.2018
ilustrační obrázek

 

Vila s výhledem na štíty Vysokých Tater nabízí klientům maximální pohodlí při rekreačních pobytech rodin s dětmi. Cílem investora bylo vytvořit ojedinělý interiér, který bude snoubit prvky Yachtingu a místního horského koloritu. V návaznosti na již realizovaný pilotní projekt bude postaveno dalších 24 vil a yachtařská marina pro 25 plachetnic.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: Aleš Havlický, HAVLICKÝ DESIGN a.s., www.havlicky.com)