APARTMÁN HOTELU KINGS COURT, PRAHA

APARTMÁN HOTELU KINGS COURT, PRAHA

 

V místě bývalého lounge baru ve třetím podlaží hotelu vznikl nový apartmán s velkorysýmy okny a balkonkem na úchvatný Obecní dům. Požadavkem investora na apartmán byly dvě plně oddělitelné místnosti a dvě koupelny. Architekti se snažili prostor co nejméně členit a současně nechat vyniknout průhledy do exteriéru.

(kategorie: veřejný interiér I; autor a přihlašovatel: David Chromík, Lenka Chromíková a David Straka, CAMA ARCHITEKTI s.r.o., www.cama.cz)

S Hotelem Kings Court a s Hotelem King David na Praze 1 spolupracujeme už více let. Majitelé často vymyslí zadání, které se na začátku projekce zdá být technicky krajně nepravděpodobné ba nemožné. Navíc při realizaci jde hlavně o čas, protože hotel musí nepřetržitě fungovat a hosté nesmí být rušeni. V tomto duchu jsme zpracovali už apartmány v hotelových věžích, nebo restauraci Wok v přízemí. Nový apartmán na místě stávajícího lounge baru se tak jevil jako technicky méně náročná výzva, kde jsme se mohli plně věnovat interiérovému designu.

Apartmán je situovaný na nároží ve třetím patře Hotelu Kings Court. Velkorysá okna a balkonek mají výhled do náměstí Republiky a na Obecní dům. Naší snahou bylo co nejméně členit prostor a nechat vyniknout průhledy do exteriéru a zároveň splnit požadavek investora na dvě plně oddělitelné místnosti a dvě koupelny. Proto jsme na obvod celého prostoru použili tapety jemné barvy, koupelny situovali na středovou zeď a zabalili je do truhlářského obkladu z lesklého metalického lamina. Na oddělení noční části od denní jsme navrhli tmavě dýhovanou dřevěnou stěnu s dvoukřídlými posuvnými dveřmi. Pro hlavní koupelnu jsme použili celoskleněné dveře.

Mobilní nábytek je světlý. Do jemných tónů je sladěný celý prostor, včetně textilních doplňků a skleněných obkladů. Barevnost interiéru dodává koberec vyráběný na míru, výrazné křeslo a židle.

Pro koupelny jsme použili keramický velkoformátový obklad ve dvou kontrastních barvách.

Po obvodu místností je instalované nepřímé osvětlení zapuštěné v negativní spáře, vytváří tak dojem letících, vznášejících se stropů. Večerní atmosféru mimo klasických hotelových lamp dotváří i lineární LED pásky s difusorem integrované do geometricky členěné stěny.

Za dobrý výsledek děkujeme majitelům a manažerům hotelu a dodavatelům Fabrick, Truhlářství Lachman, Konsepti, Habitat a Astro lighting.

11.03.2018